Rāpšanās ārā no bedres – Rīgas “Dinamo” uzsāk 14. sezonu KHL

2. septembrī savu 14. sezonu Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) sāks Latvijas superklubs Rīgas “Dinamo”. Kā komandai veiksies un vai tai izdosies izrāpties no tabulas apakšas?

“Dinamo” pēdējās sezonās rāda stabili sliktu sniegumu, taču iepriekšējā uzskatāma par īpaši briesmīgu. 60 spēlēs komanda izcīnīja vien piecas uzvaras pamatlaikā un četras papildlaikā/pēcspēles metienu sērijā, kas samērā pārliecinoši lika atrasties kopvērtējuma pēdējā pozīcijā.

Iemesli neveikmēm visdažādākie – Covid-19 ietekme, ļoti vēlu sāktā sastāva komplektācija un daudz kas cits. Protams, komandas vadība par sasniegto nebija apmierināta un jau pēc vienas sezonas darba atbrīvoja galveno treneri Pēteri Skudru.

Šoreiz klubs ir mācījis no kļūdām un gatavošanos jaunajai sezonai sāka ļoti laicīgi. Pēc vairāku gadu pārtraukuma komandai ir ģenerālmenedžeris Edgara Bunča personā, tāpat par galveno treneri tika apstiprināts Dalasas “Stars” ilgadējais aizsargs Sergejs Zubovs. Zubovam ir samērā liela pieredze KHL – trīs sezonas HK “Sochi” galvenā trenera amatā, kā arī pirms tam viņš darbojies kā asistents Sanktpēterburgas SKA un Maskavas CSKA.

Kā būtiskāko zaudējumu starpsezonā var uzskatīt Mika Indraša pārcelšanos uz Podoļskas “Vitzjaz”, komandas sastāvā vairs nav arī brāļi Bukarti, Mārtiņš Dzierkals un citi spēlētāji.

Vārtsargi

Sezonu “Dinamo” sāks ar jaunu vārtsargu duetu. Klubs parakstīja līgumu ar čehu Mateju Mačovski un zviedru Johanu Matsonu. Mačovskis aizvadītajā sezonā spēlēja Čehijas Ekstralīgas klubā Prāgas “Sparta”, kur līgā ieņēma vietu TOP 5 vidēji ielaisto ripu rādītājā (2.26) un 12. atvairīto metienu procenta rādītājā (91,3%).

Tikmēr Matsons Zviedrijas čempionāta klubā “Frolunda” 2020./2021. gada sezonā vidēji atvairījis tikai nedaudz virs 90% (90,5%) pretinieku metienu, tomēr trīs iepriekšējās sezonas rādītājs bijis virs 91%.

Aizsargi

Aizsardzībā komanda spējusi noturēt rezultatīvāko aizsargu Rīsi Skārletu (2+15), tāpat tā papildināta ar vēl diviem kanādiešiem. Jau maijā “Dinamo” pievienojās Frenks Korado, kurš karjeras laikā aizvadījis 76 spēles NHL (3+5) un 250 AHL (18+67). Aizvadītajā sezonā aizsargs spēlēja Zviedrijas otrās līgas klubā Modo, kur 34 spēlēs izcēlās ar četriem vārtiem un 17 rezultatīvām piespēlēm.

Tikmēr augustā komandai pievienojās Brendons Gormlejs, kurš lielu daļu karjeras pavadījis AHL, taču pēdējās piecas sezonas spēlē Eiropā. Iepriekšējā mājvietā, Vācijas DEL klubā Straubingas “Tigers”, Gormlejs 34 spēlēs guva trīs vārtus un atdeva 17 rezultatīvas piespēles.

Uzbrucēji

Komanda uzbrukumā atkal ieguvusi Skandināvijas vaibstus. Jau aprīļa beigās “Dinamo” paziņoja par zviedra Sebastiana Vanstroma pievienošanos, kurš aizvadītajā sezonā pārstāvot “Assat” bija labākais vārtu guvējs (33) Somijas čempionātā .  Jāatzīst, ka uz šo sasniegumu jāskatās piesardzīgi, jo piecās iepriekšējās sezonās Zviedrijā uzbrucēja labākais sasniegums bija 14 gūtie vārti.

Zīmīgi, ka jūnijā klubam pievienojās soms Petrs Tivola, kurš bija Vanstroma komandas biedrs. Viņam 37 spēlēs pieci vārti un 25 piespēles.

Vērā ņemama ir arī kanādieša Huntera Šinaruka pievienošanās, kurš iepriekšējā sezonā iekrāja 12+18 Kunluņas “Red Star” rindās. Spilgtu sniegumu pirms sezonas Maskavas “Spartak” rindās rādīja čehs Lukašs Radils (19+13).

Tāpat “Dinamo” rindās pēc vairāku sezonu aizvadīšanas leģionāra gaitās atgriezies Mārtiņš Karsums, kurš iepriekšējā sezonā izmēģināja spēkus Vācijas DEL klubā Krēfeldes “Pinguine” (3+7).

Jāpieņem, ka pirms sezonas gūtie 126 vārti (otrais mazākais skaits līgā) nebūs grūti pārspējams rādītājs.

Vai būs Play-Off?

Totalizatori “Dinamo” izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs vērtē ierasti kritiski. Iespēja, ka komanda pārraus ieilgušo “play-off” sausuma periodu novērtēta ar 5.85 (11.lv) -6.00 (Betsafe).