Totalizatori ir pilni ar dažādu veidu spēlētājiem. Neatkarīgi no paradumiem, pamata nošķīrums ir divās kategorijās- profesionāļi un amatieri. Ja tu šo lasi, tad visticamāk esi otrajā kategorijā.  Bet kur ir atšķirība? 

Tieši amatieri, izklaides spēlētāji utml. veido lielāko tirgus daļu, kas arī neizbēgami rada totalizatoriem peļņu.

Šādi spēlētāji pārsvarā izmanto totalizatorus kā izklaides veidu/hobiju ar mērķi paspilgtināt sporta spēļu vērošanu, cerot uz kaut nelielu peļņu. Apzināti vai neapzināti,  likmes tiek veiktas balstoties uz sajūtām, emocijām vai kāda veida aizspriedumiem.

Tāpat lielākajā daļā gadījumā tie ir tendēti ar saviem līdzekļiem atbalstīt “labāko” komandu. Favorīti, iecienītākās komandas, mājinieces,  komandas ar vairāk zvaigznēm utt.

Novērojumi liecina, ka, piemēram, izvēloties virs/zem likmes, amatieri visticamāk izmantos virs opciju. Jo kuram gan intersē garlaicīgas spēles ar zemu vārtu skaitu, ne tā?

Tikmēr profesionāļiem (sharps utml.) totalizatori ir tikpat kā darbs un dzīve. Tie ir spēlētāji ar vairāku gadu pieredzi un pieklājīgu ilgtermiņa  bilanci. Galvenā atšķirība no amatieriem ir vienkārša – profesionāļi savas likmes veic, balstoties uz objektīvu analīzi un datiem.

Tie veiks likmi tikai tad, kad tajā būs atraduši vērtību, t.i., ieguvuši pārsvaru pār totalizatoru.  Šādi spēlētāji ir bezbailīgi, taču disciplinēti, kas ir viens no panākumu priekšnoteikumiem. Viņi nebaidās atbalstīt nepopulāras komandas, ja tajās atrasta vērtība.

Salīdzinājumā ar parasto publiku, profesionāļi veido “spēka rangus” un modeļus, kas ļauj pašiem noteikt savus koeficientus, ko pēc tam salīdzināt ar totalizatora izliktajiem. Ja tie atšķiries par labu spēlētājam, iespēja to izmantot netiks laista garām.

Cita iespaidīga atšķirība ir likmju apjomā – profesionāļi tām atvēl krietni lielākas summas, kas arī ļauj ietekmēt koeficientu svārstības.  Profesionāla likmju veikšana vienmēr ir par labākas priekšrocības atrašanu, tāpēc spēlētāja interešu lokā ir vairāki totalizatori, lai atrastu iespējami labākos koeficientus.

Viena no atslēgām veiksmīgā ilgtermiņa spēlē ir objektīvu mērķu izvirzīšana un pacietīga došanās pēc tiem. Lai gūtu peļņu nepieciešams uzvarēt vismaz ~52% no veiktajām likmēm, ņemot vērā totalizatora iezīmēto peļnas procentu koeficientos.

Svarīgi saprast, ka profesionāļi nekļūst par tādiem nedēļu vai mēnešu laikā. Arī viņi ir sākuši kā amatieri. Galvenais ir mācīties un kļūt kaut par 0,01% gudrāku ik dienas.