PK 2022 kvalifikācija: Jācenšas izvarīties no turku pāri darījuma

Otrdien noslēdzošo 2022. gada PK futbolā kvalifikācijas cikla marta sabraukuma spēli pret Turciju aizvadīs Latvijas futbola izlase. Vai izdosies atbraukt mājās kaut ar vienu punktu – vērtē totalizatori.

Pēc zaudējuma mājās pret Melnkalni (1:2), Latvijas izlase devās uz Nīderlandi, kur sestdien priekšā gaidīja ne tā vieglākā spēle. Lai gan daudzi prognozēja smagu sagrāvi, īpaši ņemot vērā Nīderlandes zaudējumu pret Turciju (2:4), viss izvērtās krietni mierīgāk, taču tajā vairāk vainojama nīderlandiešu nespēja pārvērst spiedienu reālā rezultātā. Līdz ar to Latvija cieta gana pieklājīgu sakāvi ar 0:2.

Latviešiem veiksmīgi izdevās izturēt pirmo pusstundu, pat pašiem radot kādu momentu, taču tad 32. minūtē Nīderlandes čempionāta kluba “Feyenoord” pussargs Stīvens Bergheiss. Varētu šķist, ka maisam gals vaļā, taču nebūt ne. Otros un arī pēdējos vārtus spēlē nīderlandieši guva spēles 69. minūtē, kad pēc Memfisa Depaja precīzas piespēles precīzs bija Lūks De Jongs, kurš ikdienā pārstāv Spānijas “La Liga” klubu “Sevilla”.

Spēles statistika, protams, graujoša. Bumbas kontrole 75%-25%, sitieni 35-4 (rāmī 9-1). Tāpat vērts aplūkot xG jeb prognozējamo vārtu statistiku, 6,14-0,32.  Latvijas izlasē noteikti jāatzīmē Roberta Ozola sniegums, kurš pāris reizes glāba no smagākas sakāves.

PK 2022

Tikmēr otrdienas PK 2022 atlases pretiniece Turcija turpina lielisko startu, sestdien ar 3:0 pārspējot Norvēģiju ar brīnumbērnu Ērlingu Holanu priekšgalā. Jau pirmajā pusstundā turkiem 2:0 panāca Ozans Tufans (Fenerbahce) un Kaglars Sojuncu (Leicester), savukārt 59. minūtē otro reizi mačā izcēlās Tufans, principā izšķirot spēles likteni.

Šajā sabraukumā turki iztiek bez savainotajiem aizsargiem Zeki Celika (Lille) un Meriha Demirala (Juventus), taču jebkurā gadījumā sastāvā atrodami spilgti spēlētāji. Viens no tiem ir uzbrūkošais pussargs Hakans Čalhanoglu, kuram šosezon 23 spēlēs divi vārtu guvumi un deviņas rezultatīvas piespēles Itālijas A sērijā AC Milan sastāvā. Izlasē futbolists aizvadījis 54 spēles, izceļoties ar 12 precīziem sitieniem.

Pirmajā izbraukumā līdz šim vislabāk veicies 35 gadus vecajam “Lille” uzbrucējam Burakam Jilmazam, kuram “hattrick” mačā pret Nīderlandi. Par vārtu drošību abās spēlēs rūpējies vietējā čempionātā spēlējošais Ugurcans Cakirs.

Latvijas izlasei Turcija ir parocīgs, turklāt vēsturisks pretinieks. Pirmās savstarpējās spēles aizvadītas 2003. gadā (1:0 un 3:3), kas atvēra Latvijai ceļu uz EURO 2004, savukārt tam sekojuši trīs neizšķirti pēc kārtas – 2013. (3:3 pārbaudes spēle), 2014. un 2015. gadā (2x 1:1 2016. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā).

Iepriekšējā tikšanās reize 2015. gadā ļoti spraiga. 77. minūtē rezultātu atklāja nu jau karjeru beigušais Selčuks Inans, savukārt izlīdzinājumu Latvijas izlases labā kompensācijas laika pirmajā minūtē panāca Valērijs Šabala, kurš izlasē nav spēlējis kopš 2020. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas.

Šoreiz totalizatori ir nepielūdzami, un pārliecinošā favorītu lomā tiek virzīta Turcija, koeficienti 1.07 (Optibet) – 1.08 (Betsafe) robežās. Latvijas izredzes uz panākumu novērtētas ar 21.00 (11.lv) – 51.00 (Betsafe), ierastajam neizšķirtam 9.40 (Optibet) – 11.00 (Betsafe).

Pēc Turcijas spēles Latvijas izlase laukumā atrgriezīsies jūnijā, kad aizvadījas Baltijas kausa spēles un pārbaudes spēli pret vareno Vāciju, tikmēr PK 2022 kvalifikācija atsāksies septembrī ar maču mājās pret Norvēģiju.