2.decembrī Latvijas basketbola izlase PK 2019 kvalifikācijā izbraukumā aizvadīs spēli pret Slovēniju, kas būs pēdējā pirms pēdējās kārtas spēlēm februārī. Kā spēli prognozē totalizatori Latvijā – meklē rakstā.

Spēles iznākums pret Melnkalni nebija tas patīkamākais (75:84), taču tieši tāds, kādu prognozēja totalizatori Latvijā. Mača liktenis gan izšķīrās pēdējā ceturtdaļā, kurā Latvija piekāpās ar 14:23.

Latvijas izlases sastāvā rezultatīvākais ar 27 punktiem bija Mārtiņš Meiers, savukārt Melnkalnes rindās ar 22 punktiem izcēlās Bojans Dubļevičs.

Skatoties svētdienas spēles virzienā,  skats uz dzīvi ir nedaudz simpātiskāks, jo palīdzēt varēs Eirolīgā spēlējošais Dairis Bertāns un pēdējā spēlē nespēlējošais Rolands Zaķis. Tajā pašā laikā traumu guvis veterāns Kaspars Bērziņš, kurš vakar izlasei palīdzēja ar 13 punktiem.

Tikmēr slovēņi pēdējā spēlē cieta sakāvi pret Ukrainu ( 54:82 ) un diemžēl Eiropas čempionus pasaules kausā neredzēsim. Abu komandu rezultatīvākie spēlētāji nespēja izcelties ar daudz punktiem – 13 punkti Oleksandram Kobecam (Ukraina) un  Gregoram Horvatam (Slovēnija). Jāatzīst, ka slovēņi šobrīd piedzīvo kārtīgu krīzi un tas lielā mērā saistīts ar labāko spēlētāju nepieejamību.

Pēdējās spēļu kārtas rezultāti saasinājuši I grupu un šobrīd tajā 5-4 bilance ir Ukrainai, Latvijai un Melnkalnei, kura arī uz doto brīdi ieņem liktenīgo trešo vietu.

Ar Slovēniju Latvija jau tikās septembra spēlēs. Tad gūta uzvara ar 85:74. Attiecīgajā spēlē 18 punkti Jānim Strēlniekam, kurš šajā mačā nepiedalās. Tikmēr Slovēnijas sastāvā 19 punkti Lukam Rupņikam, kurš arī šajā sasaukumā nav izlases sastāvā.

Totalizatori Latvijā sākotnēji nelielu favorītu statusu deva Latvijai , 1.61 (11.lv) – 1.63 (Optibet). Tikmēr Slovēnijas uzvaru totalizatori Latvijā vērtēja  ar koef. 2.20 (Optibet) – 2.25 (11.lv). Tomēr pāris stundas pirms spēles stabils favorītu statuss Latvijai – 1.22 (11.lv, Optibet) -1.26 (Pafbet). Tikmēr šobrīd slovēņu izredzes jau tiek vērtētas ar koef. ~4.00

Ja piektidienas spēlei bija liela nozīme, tad šajā zaudējums Latvijas izlase var nozīmēt atvadīšanos no cerībām par Pasaules kausu.