Pasaules kausa basketbolā kvalifikācija tuvojas noslēdzošajai fāzei. Ceturtdien Latvijas izlase mājās tiksies ar Melnkalni. Aplūkosim, kā spēli vērtē totalizatori Latvijā. 

Pēdējā spēlē septembrī Latvijas izlase tikai ar trīs punktu deficītu (82:85) piekāpās spēcīgajai Spānijai un ar 5-3 bilanci ieņem trešo vietu I grupā, kas ir pēdējā vieta uz pasaules kausu. Pēc spēles ar Melnkalni izlase 2.decembrī dosies uz Slovēniju, taču februārī aizvadīs pēdējās spēles pret Spāniju un Melnkalni.

Ņemot vērā sarežģījumus, ko rada FIBA un ULEB savstarpējās neskaņas, būtisks ieguvums ir Daira Bertāna atrašanās izlases kandidātu sarakstā, kurš “Olimpia Milano” sastāvā Eirolīgā deviņās spēlēs vidēji guvis 6.9 punktus. Īpaši vērā ņemama ir viņa 53, 1% precizitāte no trīs punktu līnijas. Diemžēl, basketbolists palīdzēs tikai spēlē pret Slovēniju.

Runājot par citām izmaiņām sastāvā, uz izlasi izsaukts Ukrainā spēlējošais Mārcis Vītols un Artūrs Strautiņš (Itālija), veselības apstākļu dēļ izlasei nepalīdzēs Aigars Šķēle un Ingus Jakovičs. Šajā sasaukumā piedalīties atteicies Mareks Mejers, taču viņa vietā nācis pieredzējušais Kaspars Bērziņš, kurš šobrīd spēlē BK Ogre sastāvā. Tāpat izziņotajā spēles gala sastāvā nav Ronalds Zaķis.

Tikmēr Melnkalne pēdējā septembra spēlē ar 90:84 pārspēja Ukrainu un šobrīd ar 4-4 bilanci strauji min uz papēžiem Latvijas izlasei. Uz spēli pret Latviju Melnkalnes izlases sastāvā būs pieci Eirolīgas spēlētāji, kuri spēlē Podgoricas “Budučnost” un Grankanārijas “Herbalife” sastāvos, tomēr cits “Budčnost” spēlētājs Danilo Nikoličs uz izlasi nav izsaukts. Būtiska loma attiecīgajiem basketbolistiem savās komandās gan nav. Pārējie Melnkalnes spēlētāji pārstāv vietējos, Francijas, Spānijas, Serbijas un Beļģijas klubus. Eirolīgas spēlētāju sakarā jāmin tas, ka pieliekot klāt izlases spēles, viņu grafiks ir ļoti smags, tāpēc ar izlasi viņi trenēsies tikai Latvijā.

Abas komandas savā starpā tikās 2017.gada Eiropas basketbola čempionāta 1/8 finālā, kurā ar 100:68 pārliecinoši uzvarēja Latvijas izlase. Tomēr jāņem vērā tas, ka tad izlase bija gandrīz iespējami labākajā sastāvā ar Eirolīgas un NBA spēlētājiem ierindā.

Pievēršoties tam, kā spēli vērtē totalizatori Latvijā, sākotnēji neliels, taču tuvojoties spēlēi,  pārliecinošāks favorītu statuss piešķirts Melnkalnes basketbolistiem. Koeficienti (ieskaitot OT) sākot no 1.48 (11.lv, Optibet), līdz 1.52 (Betsafe) Tikmēr totalizatori Latvijā latviešu basketbolistu izredzes novērtējuši ar koeficientu 2.50 (Betsafe) līdz 2.60 (11.lv). Papildlaika iespēju Latvijas totalizatori novērtējuši ap 12.00 koeficientu.

Paredzams, ka cīņa būs īpaši skarba, ņemot vērā, cik svarīga kvalifikācijas turnīra noslēgumā ir katra uzvara.