Pasaules kauss futbolā tuvojas katru dienu un rada ar vien lielāku satraukumu futbola fanu un totalizatoru spēlētāju vidū. Šajā un citos rakstos aplūkosim bukmeikeru izvirzītos koeficientus un iespējas katras grupas komandām.

G grupa

G grupā gaidāma ļoti spraiga cīņa starp FIFA pasaules ranga trešās vietas īpašnieci Belģiju un 12.vietā esošo Angliju. Abām atlikušajām komandām – Tunisijai un Panamai, visticamāk, nāksies uz to noskatīties no malas un cīnīties vien par savu prestižu.

Totalizatori salīdzinoši trauslu grupas favorītu statusu piešķīruši Beļģijai  ( 11.lv, Betsafe – 1.80). Lai gan tā nedomā totalizatori (vien sestās lielākās izredzes, koef. 12.00), Beļģija uz Pasaules kausu futbolā Krievijā dodas kā vieni no favorītiem, pateicoties tās iespaidīgajam sastāvam.  Sarkanie velni kvalifikācijas turnīru pārvarēja diez gan pārliecinoši uzvarot 9 no 10 spēlēm, vien nospēlējot neizšķirti ar Grieķiju. Kvalifikācijā Beļģija guva 43 vārtus, 11 no tiem Mančestras United uzbrucēja Romelu Lukaku kontā. Pieci vārti PSG aizsargam Tomasam Meineram, kas acīmredzami pierāda, cik labs ir Beļģijas sastāvs. Beļģijas labākais rezultāts pasaules kausos ir 4.vieta 1986.gadā, taču kopumā nelielajai nācijai šī būs trīspadsmitā dalības reize Pasaules kausā futbolā.  Neapšaubāmi plašākā pārstāvniecība Beļģijas sastāvā ir no Anglijas klubiem – 11 spēlētāji. No sastāva ir salīdzinoši grūti kādu izcelt īpaši, bet trīs tālāk minētie ir ievērības cienīgi. Londonas Chelsea uzbrucējs Edens Hazards ir viens prasmīgākajiem futbolistiem pasaulē, tāpēc Belģijas kapteinis uzskatāms kā viens no bīstamākaijiem spēlētājiem tās izlasē.  Nevar nepieminēt arī Mančestras City pussargu Kevinu De Bruini, kurš arī uzskatāms kā viens no pasaulē labākajiem savā pozīcijā. Un, protams, jau minētais United  uzbrucējs Lukaku, kurš 65 spēlēs valstvienībā pamanījies gūt 31 vārtus. Pēdejās trīs pārbaudes spēlēs Beļģija pārliecinoši uzveikusi Ēģipti un Saūda Arābiju, taču nospēlējusi bezvārtu neizšķirti ar Portugāli.

Harry Kane celebrates goal v SloveniaTikai nedaudz zemākas, taču otrās augstākās izredzes uz uzvaru G grupā pēc totalizatoru domām ir Anglijai ( 11.lv – 2.15, Betsafe – 2.20 ) Anglijai šis Pasaules kauss futbolā būs sestais pēc kārtas, un komanda cer tikt tālāk par astotdaļfinālu pirmo reizi kopš 2006.gada. Iekļūt finālturnīrā Anglijai izdevās salīdzinoši pārliecinoši, uzvarot astoņās spēlēs un divas nospēlējot neizšķirti. Bez pārsteigumiem – visi spēlētāji komandas sastāvā ir no Anglijas premjerlīgas klubiem.  Anglijas aizsardzība tiek uzskatīta par diez gan aizskaramu, pussargu līnija par nepietiekami labu, taču uzbrukums angļiem bez šaubām ir augstākās kvalitātes. Tottenham Hotspur  uzbrucējs Harijis Keins ir viens no labākajiem vārtu guvējiem pasaules futbolā šosezon (48 spēles, 41 vārti), līdz arī sagaidāms, ka futbolists turpinās rādīt klasi arī Pasaules kausā. Vērā ņemams ir arī Mančestras City uzbrucējs Rahims Sterlings, kurš aizvadījis diez gan pieklājīgu sezonu (46 spēles, 23 vārti).  Pēdējās trīs pārbaudes spēlēs Anglija pārspējusi Kostariku un Nigēriju, taču nospēlējusi neizšķirti ar Itāliju.

Wahbi KhazriTrešās labākās izredzes uzvarēt grupā pēc bukmeikeru domām ir Tunisijai (11.lv – 16.50, Betsafe– 15.00).  Skaidrs, ka arī iespējas izkļūt no grupas Tunisijai nav tās augstākās (11.lv – 4.65, Betsafe– 6.00). Tunisija Āfrikas zonas kvalifikācijas turnīra pēdējā kārtā ieņēma pirmo vietu savā grupā, uzvarot četrās spēlēs un divas nospēlējot neizšķirti, atrodoties tikai par punktu priekšā Kongo, kuriem vienīgais zaudējums tieši pret Tunisiju. Tunisijas sastāva bāzi veido Francijā, Tunisijā un Saūda Arābijā spēlējoši spēlētāji. Tunisijas līderis ir Francijas klubā Rennes spēlējošais Vahbi Kazari, kuram šosezon spēlētajās 34 spēlēs gūti 11 vārti.  Pēdējās trīs pārbaudes spēlēs Tunisija nospēlējusi neizšķirti ar Turciju un Portugāli, kā arī tikai ar 0:1 zaudējusi Spānijai.

Panama's Roman TorresZemākās izredzes uzvarēt G grupā pēc totalizatoru domām ir Panamai (11.lv, Betsafe – 41.00). Panamas izlasei šī būs pirmā dalība pasaules kausā tās vēsturē. Finālturnīrā Panama iekļuva pateicoties trešajai vietai Amerikas zonas kvalifikācijas turnīra pēdējā kārtā. Kvalifikācijas turnīra laikā Panama guva vien 9 vārtus, tāpēc iespējas sagādāt grūtības citām komandām tiek vērtētas ļoti zemu (izkļūšana no grupas – 11.lv, 8.50; Betsafe – 10.00) Visvairāk spēlētāju Panamas izlasē ir no ASV futbola līgas (MLS). Viens no vērā ņemamiem spēlētājiem ir Bukarestes Dinamo vārtsargs Jaime Penedo, kurš kvalifikācijas turnīra laikā aizvadīja četras sausās spēles. Pēdējās trīs pārbaudes spēlēs Panamai uzvara pret Trinidadu un Tobago, neizšķirts pret Ziemeļīriju, kā arī zaudējums pret Norvēģiju.

Pirmās divas vietas grupā būtībā ir skaidras, taču, lai arī favorīte uz uzvaru ir Beļģija, Anglija diez vai padosies bez cīņas.  Veiksmes komandām, faniem un likmju veicējiem!