Pasaules kauss futbolā tuvojas katru dienu un rada ar vien lielāku satraukumu futbola fanu un totalizatoru spēlētāju vidū. Šajā un citos rakstos aplūkosim bukmeikeru izvirzītos koeficientus un iespējas katras grupas komandām.

E grupa

E grupas vadošā komanda ir Brazīlija, kas ir gan grupas, gan arī turnīra galvenā favorīte. Kopā ar Brazīliju E grupā spēlēs Šveice, Serbija un Kostarika.

Brazil celebrate after win over ParaguayPēc totalizatoru domām, Brazīlijas iespējas uzvarēt grupā ir ļoti pārliecinošas (11.lvOptibet, Betsafe– 1.25). Pēc neveiksmīgā, pat apkaunojošā Pasaules kausa futbolā mājās, brazīlieši Pasaules kausā futbolā Krievijā gatava lielām uzvarām. Brazīlija ar pieciem tituliem ir pasaules kausu rekordiste, taču pēdējo reizi to izdevās iegūt vien 16 gadus atpakaļ – 2002.gadā. Kvalifikācijas turnīrā Brazīlija pārliecinoši uzvarēja Dienvidamerikas grupā, tuvāko sekotāju Urugvaju apsteidzot par 10 punktiem. Komanda kvalifikācijas turnīrā guva 41 vārtus, kas ļauj cerēt, ka redzēsim aizraujošu futbolu.  Brazīlijas sastāvs liekus komentārus neprasa – zvaigznes ir katrā pozīcijā. Visvairāk spēlētāju Brazīlijas izlasē ir no Anglijas līgām (7 spēlētāji), kam seko Spānija ar četriem, no Itālijas, Francijas un Brazīlijas līgām pa trim no katras. Protams, Brazīlijas lielākā zvaigzne ir Francijas PSG pussargs Neimārs, kurš nesen atgriezies no traumas. Pēdējās trīs pārbaudes spēlēs Brazīlijai trīs sausās spēles, to starpā viena pret Vāciju.

Granit Xhaka Arsenal GladbachOtrās augstākās izredzes uz uzvaru PK 2018 E grupā ir Šveicei (11.lvOptibet – 7.00, Betsafe – 7.50).  Šveice uz Pasaules čempionātu futbolā nokļuva pateicoties uzvarai kvalifikācijas turnīra play-off spēlēs pret Ziemeļīriju.  Kvalifikācijas turnīrā vārtus guva 14 dažādi spēlētāji, taču Benefica uzbrucējs Haris Seferovičs vienīgais pamanījās gūt četrus. Šveice 2016.gada Eiropas čempionātā rādīja pieklājīgu sniegumu, taču astotdaļfinālā piedzīvoja neveiksmi 11 metru soda sitienu sērijā pret Poliju. Pasaules kausos Šveicei ne reizi nav izdevies tikt tālāk par ceturdaļfinālu. Vairākums Šveices spēlētāju spēlē Vācijas (10 spēlētāji) un Itālijas (5 spēlētāji) klubos, tomēr izceļamākais spēlētājs izlasē ir no Anglijas premjerlīgas – 26 gadus vecais Stoke City pussargs Ksedarans Šakiri, kurš 69 spēlēs valstvienībā guvis 20 vārtus. Pēdējās trīs pārbaudes spēlēs Šveice uzvarējusi divas reizes un nospēlējusi neizšķirti pret spēcīgo Spāniju.

Trešās augstākās izredzes uzvarēt E grupā ir Serbijai (11.lvOptibet– 8.50, Betsafe– 9.00) Serbijai šis būs jau 12.Pasaules kauss futbolā. Labākie rezultāti sasniegti 1930. un 1962.gadā – ceturtā vieta – taču kopš 1998.gada nav izdevies izkļūt no grupas. Kvalifikācijas turnīrā Serbija ieņēma pirmo vietu savā grupā, aiz sevis atstājot Velsu un Īriju. Serbijas spēcīgākā puse ir aizsardzība. Tās līderi ir AS Roma spēlētājs un izlases kapteinis Aleksandrs Kolarovs,  kā arī Sanktpēterburgas Zenit spēlētājs Braņislavs Ivanovičs. Ievērības vērts ir arī 23 gadus jaunais Fullham uzbrucējs Aleksandrs Mitrovičs, kurš 36 spēlēs izlasē guvis 13 vārtus. Pēdējās trīs pārbaudes spēlēs Serbijai divi zaudējumi un viena uzvara.

Pārliecinoši zemākās izredzes uzvarēt E grupā pēc bukmeikeru domām ir Kostarikai (11.lvOptibet– 18.50, Betsafe– 19.00) Pasaules kausā futbolā Krievijā Kostarika kvalificējās kā otrā savā grupā, priekšā palaižot Meksiku un šis čempionāts būs piektais komandas vēsturē. Visvairāk spēlētāju Kostarikas sastāvā ir no Kostarikas un ASV klubiem, taču komadas izredzes gūt uzvaras būs atkarīgas no Madrides Real vārtusarga Keilora Navasa snieguma. Navasam šis gads ir īpaši veiksmīgs, kā galveno sasniegumu var minēt uzvaru UEFA Čempionu līgā. Uzbrukumā jāizceļ Real Betis spēlētāju Džoelu Kembelu, kurš 75 spēlēs izlasē guvis 15 vārtus. Pēdējās trīs pārbaudes spēlēs Kostarikai divas uzvaras un viens zaudējums.

Ja pirmās vietas īpašnieks grupā ir skaidrs, tad par otro vietu savā starpā visticamāk cīnīsies Serbija un Šveice, taču nebūs brīnums, ja cīņā iesaistīsies arī Kostarika. Veiksmes komandām, faniem un likmju veicējiem!