Pasaules kauss futbolā tuvojas katru dienu un rada ar vien lielāku satraukumu futbola fanu un totalizatoru spēlētāju vidū. Šajā un citos rakstos aplūkosim bukmeikeru izvirzītos koeficientus un iespējas katras grupas komandām. 

A grupa

Kā jau ierasts, A grupā spēlē mājiniece, kura šoreiz ir Krievija. Daudzi uzskata, ka spēlēšana savu fanu priekšā ir priekšrocība. Tajā pašā laikā, tas ir arī būtisks spiediens. Kā būs šogad? Krievijas pretinieki A grupā būs Ēģipte, Saūda Arābija un Urugvaja.

Pēc Latvijas lielāko totalizatoru domām, pārliecinoši lielākās iespējas uzvarēt A grupā ir Urugvajai. (11.lv, Optibet, Betsafe– 1.80) Divkārtējie pasaules čempioni (1930, 1950) PK 2018 kvalifikācijā Dienvidamerikas grupā ieņēma otro vietu, paliekot aiz turnīra favorītes Brazīlijas. Pazīstamākais Urugvajas spēlētajs ir Spānijas Barselona uzbrucējs Luis Suarezs, kurš pagājušajā pasaules čempionātā futbolā parādīja sevi ne no tās labākās puses, spēlē pret Itāliju iekožot tās spēlētājam. Bez Suareza Urugvajai ir daudz augstas klases spēlētāju, kuri būs gatavi cīnīties par lielām uzvarām. Starp viņiem ir Francijas kluba PSG uzbrucējs Edisons Kavani, tikai 20 gadus vecais Juventus pusargs Rodrigo Bentakurs un Madrides Atletico aizsargs Diego Godins. Minētie spēlētāji nerada nekādas šaubas komandas favorītu statusam A grupā.

Otro vietu, kas nozīmē arī izkļūšanu no grupas, totalizatori Pasaules kausa futbolā Krievijā A grupā prognozē jau minētajai mājiniecei Krievijai (11.lv, Optibet-2.70, Betsafe-2.75) Krievijas izlasei kvalifikācijas turnīrā nebija jāpiedalās un šis pasaules kauss futbolā tai būs ceturtais kopš PSRS sabrukuma 1990.gadā. Pēdējie turnīri Krievijai nav bijuši tie veiksmīgākie (neizkļūšana no grupas PK 2014 un Euro 2016), taču šogad Staņislava Čerčesova vadītā komanda ir gatava savu līdzjutēju priekšā parādīt labāko sniegumu un pirmo reizi izkļūt no grupas pasaules kausā. Arī bukmeikeri pārliecinoši uzskata, ka Krievija izkļūs ārā no grupas (11.lv , Optibet – 1.30, Betsafe – 1,27) Pieredzējušākais Krievijas izlasē ir tās kapteinis un Maskavas CSKA vārtusargs Igors Akinfējevs, kurš izlasē aizvadījis 105 spēles. Uzmanība jāpievērš arī Akinfējeva komandas biedram, pussargam Alanam Dzagojevam, Sanktpēterburgas Zenit uzbrucējam Aleksandram Kokorkinam un bijušajam Londonas Chelsea spēlētājam Jurijam Žirkovam.

Mohamed Salah non celebration after Liverpool goal v ChelseaTrešā vieta A grupā, kas gan nozīmē neizkļūšanu no grupas, tiek prognozēta Ēģiptei (11.lv, Optibet-6.75, Betsafe-6.00) Ēģiptei šis pasaules čempionāts futbolā būs pirmais kopš 1990.gada, taču kopumā komanda pasaules kausā piedalījusies trīs reizes. Ēģipte pasaules kausā futbolā nav uzvarējusi nevienu spēli, līdz ar to izlases spēlētāji motivēti pārrakstīt tās futbola vēsturi. Tomēr izredzes izkļūt no grupas tiek vērtētas diez gan piesardzīgi (11.lv – 2.45, Betsafe – 2.60) Kvalifikācijas turnīrā Ēģipte zaudēja tikai vienu spēli, ieņemot pirmo vietu savā grupā. Pārliecinoši labākais spēlētājs Ēģiptei ir Liverpool uzbrucējs Muhameds Salahs, kurš šosezon bijis gana neapstādināms. Vai tas turpināsies arī Krievijā? Grūti spriest, jo spēlētājs šobrīd atkopjas no elkoņa traumas, taču tiek cerēts, ka uzbrucējs spēs palīdzēt izlasei.

Grupas pārliecinoša pastarīte pēc totalizatoru domām ir Saūda Arābija un tās iespējas uzvarēt grupā tiek prognozētas kā diez gan nereālas (11.lv, Optibet – 38.00, Betsafe 41.00) Arī izkļūšana no grupas tiek vērtēta kā salīdzinoši neiespējama (11.lv – 8.50, Betsafe – 10.00) Pasaules kausam Saūda Arābija kvalificējās, atrodoties otrajā vietā savā kvalifikācijas grupa, piekāpjoties tikai Japānai. Komanadas labākais rezultāts pasaules kausos bija 1994.gadā, kad izdevās iekļūt 16 labāko komandu pulkā.  Interesanti, ka līdz pat maijam Saūda Arābijas komandā nebija neviena spēlētāja, kurš spēlē ārpus valsts taču maijā Fahads Al Muvalads pievienojās La Liga komandai Levante. Skaidrs, ka komandai šis Pasaules kauss futbolā nebūs tas vieglākais, taču pārsteigumi vienmēr ir iespējami.

Veiksmes komandām, faniem un likmju veicējiem! Iesakām iepazīties ar futbola likmēm un labāko Latvijas totalizatoru piedāvājumu.