Pētījums: 31% Francijas fanu plāno veikt likmes uz EURO 2020

Francijas azartspēļu regulators (AJN) publicējis rezultātus aptaujai, kas liecina, ka 31% vietējo futbola fanu veiks likmes uz Eiropas čempionāta futbolā spēlēm.

Veiktajā aptaujā arī noskaidrots, ka EURO 2020 līdzi sekos kopumā 48% Francijas iedzīvotāju, kas esot līdzīga proporcija kā pirms četriem gadiem notikušajā Pasaules kausā futbolā, kurā Francijas izlase triumfēja. Regulators atzīmē, ka lielākā daļa no faniem esot vīrieši vecumā līdz 50 gadiem, kas esot ļoti līdzīgi noteiktajam Francijas līdzjutēja pamatprofilam.

49% procenti no tiem, kas plāno sekot līdzi EURO 2020, veiks prognozes draugu vai paziņu lokā, savukārt aptuveni 31% uz spēlēm veiks likmes arī totalizatoros.  63% procenti likmes veiks likmes onlainā, savukārt 56% likmju pieņemšanas punktos.

Regulators pirms turnīra operatoriem atgādināja, ka to mārketinga komunikācijā jānorāda arī drošas spēles spēles svarīgumu, kā arī bonusiem un reģistrācijas bonusiem potenciālajiem klientiem jābūt korekti izskaidrotiem. Tāpat aptaujā atklāts, ka 80% respondentu apzinās potenciālos atkarības riskus un sekas, ko var radīt azartspēles.

Piedāvātie bonusi tikšot stingri monitorēti, kā arī tas,  lai atdeve spēlētājiem nepārsniegtu 85%. Likmju veicēji tiek brīdināti, lai tie piesardzīgi raugās uz tipsteru piedāvājumiem, jebkādiem garantētas peļnas solījumiem un atgādina nesekot saviem zaudējumiem.

Visbeidzot ANJ gan operatoriem, gan arī spēlētājiem atgādināja par savu ieguldījumu cīņā pret korupciju un spēļu rezultātu ietemkmēšanā.

Francijā 2021. gada pirmajā ceturksnī fiksēti 2,5 miljoni aktīvu totalizatora kontu, un katrs spēlētājs vidēji mēnesī iztērējis 45 eiro. Pamatā likmes tiek veikta uz futbolu, kam starp populārākajiem sporta veidiem seko teniss un basketbols. Pirmajā ceturksnī likmju veikšanas apjoms pieaudzis pat par 79%, salīdzinot ar to pašu laika posmu pirms gada, kamēr spēlētāju skaits pieaudzis par 29%.