No 28.jūnija līdz 7.jūlijam 48 pāri vīru un sieviešu konkurencē Hamburgā aizvadīs PČ pludmales volejbolā. Kā latviešu izredzes vērtē totalizatori?

Šogad kopā ar pasaules labākajiem cīnīsies trīs pāri no Latvijas. Vīru konkurencē tie ir pieredzes bagātie Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Točs, no dāmām jaunās un perspektīvās Graudiņa/Kravčenoka.

Samoilovs/Šmēdiņš

Pasaules ranga ceturtās vietas īpašnieki Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš pasaules čempionātā kopā piedalīsies trešo reizi, abās iepriekšējās reizēs 2013.gadā Polijā un 2017.gadā Vīnē ieņemot dalītu devīto vietu.

Samoilovam šis kopumā būs septītais karjeras PČ, kamēr Šmēdiņam tas būs ceturtais, labāko rezultātu (4.vieta) uzrādot 2011.gadā kopā ar Mārtiņu Pļaviņu.

Šajā sezonā pludmales volejbolisti aizvadījuši sešus Pasaules kausa četru zvaigžņu posmus. Veiksmīgākais no tiem bija aprīļa beigās Ķīnā, kad ieņemta piektā vieta. Paralēli tam aizvadīti arī divi Latvijas čempionāta posmi Saulkrastos un Venstpilī, kuros gūti panākumi.

Hamburgā Latvijas vadošais pāris grupu turnīrā spēlēs K grupā kopā ar kanādiešiem Pedlovu/Šahteru (pasaules rangs #17), šveiciešiem Heidriču/Gersonu (#23) un čīliešiem Zavalu/Lamelu (#145).

Totalizatori pāra izredzes izcīnīt zeltu ar koeficientu 21.00 (11.lv, Betsafe) vērtē kā 10-11 augstākās.

Pļaviņš/Točs

Pasaules ranga 12.vietas īpašniekiem Mārtiņam Pļaviņam un Edgaram Točam kā pārim šis būs pirmais PČ.

34 gadus vecajam Pļaviņš karjeras laikā piedalījes sešos pasaules čempionātos, labāko rezultātu (4.vieta) uzrādot 2011.gadā, kad pludmales volejbolists vēl spēlēja kopā ar Jāni Šmēdiņu. Iepriekšējā čempionātā Pļaviņš startēja kopā ar Haraldu Regžu un ieņēma dalītu 17.vietu. Tikmēr Točs 2017.gadā PČ startēja ar Rihardu Finsteru, ieņemot dalītu 17.vietu.

Šosezon pāris startējis piecos PK četru zvaigžņu posmos, labāko rezultātu sasniedzot jūnijā Varšavā (5.vieta).

Hamburgā Pļaviņš/Točs spēlēs vienā grupā ar poļiem Fijaleku/Brilu (#2), vāciešiem Bergmanu/Harmsu (#28) un marokāņiem Abiču/Elgraoui (#336).

Totalizatori ar koeficientu 34.00 (11.lv, Betsafe) pāra izredzes izcīnīt zeltu vērtē kā 15-16 augstākās.

Pārliecinoši vīru turnīra favorīti ir pasaules ranga pirmās vietas īpašnieki norvēģi Mol/Soerum, koeficienti 2.85 (11.lv) – 3.00 (Betsafe). Tuvākie sekotāji 11.lv vērtējumā ir krievi Krasilnikovs/Stojanovkis (#3), koeficients 8.50. Tikmēr Betsafe to dala starp minētajiem krieviem (9.00) un brazīļiem Evandro/Šmitu (9.00), kuri pasaules rangā ieņem vien 25.vietu, taču Evandro

kopā ar Andre 2017.gadā kļuva par čempioniem.

Graudiņa/Kravčenoka

Pasaules ranga 26.vietā esošajām Tīnai Graudiņai un Anastasijai Kravčenokai šis būs pirmais PČ pieaugušo līmenī. 2018.gadā pludmales volejbolistes kļuva par Eiropas vicečempionēm U22 vecuma grupā.

2018.gada nogalē pāris negaidīti sadarbību beidza, tomēr tika atrasts kopromiss un abas dāmas startē kopā arī šosezon. Kopā aizvadīti četri PK četru zvaigžņu turnīru posmi, labāko rezultātu uzrādot maija beigās Ķīnā (9.vieta).

Hamburgā Graudiņa/Kravčenko spēlēs vienā grupā ar čehietēm Hermanovu/Slukovu (#7), polietēm Kocioleku/Vojtasiku (#20) un vācietēm Kercingeri/Šnaideri (#132).

Totalizatori ar koeficientu 81.00 (11.lv) – 101.00 Latvijas pāra izredzes uz panākumu vērtē kā 23-27 augstākās.