PČ hokejā: Latvija ar spēli pret ASV turpina cīņu par 1/4 finālu

Ceturto spēli Rīgā notiekošajā PČ hokejā aizvadīs Latvijas izlase, tiekoties pret spēcīgo ASV. Vai izdosies atkal sagādāt pārsteigumu – vērtē totalizatori.

PČ hokejā Latvijas izlasei sācies gana raibi. Pirmajā spēlē izrauta leģendāra uzvara pret Kanādu (2:0), kam uzreiz nākošajā dienā sekoja trilleris pret Kazahstānu, kas samērā neplānoti noslēdzās ar zaudējumu pēcspēles metienu sērijā (2:3).

Par izšķirošu brīdi spēlē var uzskatīt arī trešā perioda ievadu, kad piektajā minūtē Latviju vadībā izvirzīja Rihards Bukarts (2:1), taču uzreiz nākamajā uzbrukumā 12 sekundes vēlāk izlīdzinājumu panāca viens no naturalizētajiem aizsargiem Džesijs Blekers.

Pirmdien latviešiem teorētiski bija gaidāms vienkāršs uzdevums pret Itāliju, taču arī tas neizvērtās kā plānots. Vienīgo reizi itāļu vārtusargs tika pārspēts otrā perioda 12 minūtē, kad precīzs bija Mārtiņš Karsums, kurš spēles noslēgumā ripu raidīja arī tukšos vārtos. Tāpat precīzs metiens tukšos padevās arī Laurim Dārziņam.

Zīmīgi, ka trešās trešdaļas sākumā Itālija ar realizētu vairākumu negaidīti panāca 1:1,  taču Latvija izmantoja trenera izaicinājumu, kas izrādījās sekmīgs, itāļiem fiksējot aizmugures stāvokli. Kopumā Džastina Fazio virzienā tika raidīti 44 metieni, kamēr Ivars Punnenovs atvairīja visus 12 itāļu metienus.

Līdz ar to pēc trim spēlēm latvieši iekrājuši septiņus punktus, kas ļauj ieņemt 2. vietu B apakšgrupā. Šobrīd komandā rezultatīvāko spēlētāju godu ar diviem vārtiem dala Mārtiņš Karsums un Lauris Dārziņš, kamēr pa divām piespēlēm iekrājuši Ralfs Freibergs un Rolands Kēniņš. Tikmēr vārtu līnijā 100% pretinieku metienu, protams, ir atvairījs Ivars Punnenovs, kamēr Matīss Kivlenieks spēlēs pret Kanādu un Kazahstānu vidēji atvairījis 97,1% metienu, kamēr ielaidis 0,96 ripas.

Ceturtdienas pretiniece ASV turnīru sākusi ar zaudējumu papildlaikā pret Somiju (2:1), kam sekoja pārliecinošas uzvaras pret Kanādu (5:1) un Kazahstānu (3:0), kas ļauj ar sešiem punktiem ieņemt trešo vietu apakšgrupā.  Spēlē pret Kanādu komanda traumas dēļ palika bez vārtsarga Entonija Stolarza, taču pieklājīgu sniegumu rāda arī Džeiks Oetingers (Dalasas “Stars”) un Kals Pītersons (Losandželosas “Kings”).

ASV rezultatīvākais spēlētājs pēc trim spēlēm ar 3+1 ir Trevors Mūrs (Losandželosas “Kings”), kam seko Dalasas “Stars” spilgtais debitants Džeisons Robertsons ar 2+2. Vārtos Pītersonam 1,01 vidēji ielaista ripa un 95,7% atvairīto metienu divās spēlēs, kamēr Oetingeram 1,09 un 96,3% vienā mačā.

Pasaules čempionātos ar ASV Latvijas izlase iepriekšējo reizi tikās 2018. gadā, kad sīvā cīņā piedzīvoja zaudējumu vien papildlaikā ar 3:2, savukārt vēl pirms gada piedzīvots zaudējums ar 3:5.

Totalizatori par mača favorīti ceturtdienas mačā pārliecinoši uzskata ASV, 1.30 (Betsafe) – 1.31, kamēr Latvijas izredzes uz pārsteigumu pamatlaikā novērtētas ar 8.00 (11.lv) -8.25 (Betsafe). Iespēja, ka pamatlaiks noslēgsies ar neizšķirtu novērtēta ar 6.25 (11.lv) – 6.50 (Betsafe). Ieskaitot papildlaiku un pēcspēles metienus, ASV ir vēl lielākā favorītu statusā, 1.15 (11.lv) pret 5.50 (11.lv).