totalizatori

Pasaules čempionātā hokejā noslēdzies grupu turnīrs un noskaidroti ceturtdaļfinālu pāri, šoreiz bez Latvijas dalības. Kā gaidāmās spēles vērtē totalizatori?

Pirms aplūkojam gaidāmos ceturdaļfinālus, ielūkosimes, kā mainījušās totalizatoru domas attiecībā uz čempionāta uzvarētājiem. Pirms čempionāta galvenie favorīti bija Krievija (3.25-3.55), kam sekoja Kanāda (3.70-3.75) un pagājušo divu gadu čempione Zviedrija (4.50-4.55).

Secība pēc grupu turnīra ir tāda pati, manījušies vien koeficientu samēri. Totalizatori par Krievijas triumfu guvusi vēl lielāku pārliecību, tāpēc tas šobrīd tiek vērtēts ar 2.40 (Optibet) – 2.50 (Betsafe). Attiecīgi pārējām divām komandām koeficienti kļuvuši augstāki – Kanādas panākums tiek vērtēts ar 3.95 (11.lv, Betsafe, Pafbet) – 4.40 (Pafbet), savukārt Zviedrijas jau ar 5.50 (11.lv) – 6.50 (Pafbet, Betsafe).

Krievija-ASV

Pēcpusdienas (17:15) ceturtdaļfinālā favorīte Krievija spēkosies pret ASV.

NHL zvaigznēm bagātā Krievija grupu turnīru aizvadījusi salīdzinoši pārliecinoši. Uzvaras gūtas visās spēlēs (vienīgā bez zaudējumiem), tostarp arī pret Latviju (3:1). Interesanti, ka tieši uzvara pret Latviju bija ar vismazāko vārtu pārsvaru.

Kopumā krievi pretinieku vārtos salādēja 36 ripas (dalīts trešais rādītājs), savukārt ielaida vien septiņas, kas labākais rādītājs grupu turnīrā.

Rezultatīvākais spēlētājs ar 15 punktiem (6+9) ir Ņikita Kučerovs (“Lightning”), kas ļauj ieņemt otro vietu turnīra sekmīgāko spēlētāju sarakstā, viņam ar 12 punktiem komandā (3+9) seko Ņikita Gusevs (SKA).

Tikmēr ASV sāka turnīru ar negaidītu zaudējumu mājiniecei Slovākijai (1:4) un noslēdza ar sauso sakāvi pret Kanādu (0:3), beigās ieņemot ceturto vietu grupā, pie kā lielā mērā vainojama negaidītā Vācijas uzvara pret Somiju pēdējā spēlē.

Grupu turnīrā komanda guva 27 vārtus un ielaida 15, rezultatīvākais ar 10 punktiem (2+8) Patriks Keins (“Blackhawks”).

Ņemot vērā, ka Krievija ir turnīra favorīte, protams, totalizatori prognozē tās uzvaru, turklāt salīdzinoši pārliecinoši,  koeficienti pamatlaikā 1.46 (Pafbet) – 1.51 (11.lv), tikmēr ASV tie sasniedz pat 5.00 (11.lv) – 5.30 (Betsafe).

Kanāda-Šveice

Otrā pēcpusdienas (17:15) ceturtdaļfinālā cita favorīte Kanāda tiksies pret Šveici.

Kā zināms, tieši Šveice bija Latvijas konkurente uz ceturtdaļfināla vietu B grupā, taču savstarpējā mačā piedzīvojām zaudējumu (3:1). Pārējās spēlēs Šveice pieveica grupas lejasdaļas komandas (Itālija, Norvēģija, Austrija), taču piedzīvoja zaudējumus pret visām grupā esošajām “TOP6” izlasēm (Krievija, Čehija, Zviedrija).

Grupu turnīrā Šveice guva 27 vārtus, ielaida 14. Rezultatīvākais spēlētājs ar astoņiem punktiem – Niko Hišīrs (“Devils”).

Tikmēr Kanāda izcīnīja pārliecinošas uzvaras piecās spēlēs, taču vien pēdējās sekundēs izrāva panākumu pret Slovākiju (6:5), kā arī pirmajā spēlē piedzīvoja vienīgo zaudējumu pret Somiju (1:3).

Grupu turnīrā Kanāda bijusi tikpat rezultatīva kā Krievija (36), taču ielaidusi nedaudz vairāk (11). Rezultatīvākais spēlētājs ar 12 punktiem (7+5) ir Entonijs Manta (“Red Wings”), taču trīs spēlētāji iekrājuši deviņus punktus – Marks Stouns, Džonatans Marčeso (abi “Golden Knights”) un Kails Turiss (“Predators”).

Arī šajā pārī totalizatori dižus pārsteigumus negaida, ar 1.50 (Pafbet) – 1.55(11.lv, Betsafe) novērtējot Kanādas izredzes, kamēr Šveicei augstie 4.95 (11.lv) – 5.20 (Pafbet). Vai Šveice atkal pārsteigs?

Zviedrija-Somija

Vakara ceturdaļfinālā (21:15) gaidāms klasiskais Skandināvijas duelis.

Zviedrija ar pieciem panākumiem un diviem zaudējumiem (Krievija, Čehija) grupu turnīru noslēdza trešajā vietā. Protams, Latvijas līdzjutējiem visspilgtāk atmiņā palikusi savstarpējā spēle, kurā ,ejot uz pilnu banku, pēdējās sekundēs piedzīvots zaudējums ar 4:5, taču uzvara papildlaikā/bullīšos cīņas turpināšanai par ceturtdaļfinālu nebija derīga.

Grupu turnīrā Zviedrija ir vienīgā kura guvusi vairāk par 40 vārtiem (41), taču no visām ceturtdaļfinālā iekļuvušajām ielaidusi visvairāk (21). Komandas rīcībā ir turnīra rezultatīvākais spēlētājs Viljams Nīlanders (“Maple Leafs”), kurš izcēlies ar 17 punktiem (5+12).

Tikmēr Somija savā grupā finišēja otrajā vietā, kas, ņemot vērā sastāvu, ir salīdzinoši atzīstams sasniegums. Līdz pēdējai spēlei somi bija zaudējuši tikai ASV, turklāt papildlaikā, taču grupu turnīru noslēdzošajā spēlē piekāpās Vācijai (2:4).

Līdz šim somi guvuši 22 vārtus un ielaiduši 11, rezultatīvākais ar septiņiem punktiem (6+1) ir jaunais talants Kappo Kakko, kurš šī gada NHL draftā cīnīsies par pirmo numuru.

Acīmredzot, Somijas zaudējums Vācijai nav ļāvis totalizatoriem izlikt izlasēm līdzīgus koeficientus, un arī šeit ir salīdzinoši pārliecinošs favorīts, Zviedrijas panākuma izredzes tiek vērtētas ar 1.55 (Betsafe) – 1.58 (11.lv), savukārt uz Somiju sulīgs 4.50 (Pafbet)- 4.65 (Optibet).

Čehija-Vācija

Otrajā vakara spēlē Centrāleiropas duelī spēkosies Vācija un Čehija.

Ja jāizceļ kāds pārsteigums turnīrā līdz šim, tad Vācija noteikti kaut kādiem kritērijiem atbilst. Izlase sāka turnīru ar uzvarām pret sava līmeņa komandām, vienā no tām pēdējās sekundēs sarūgtinot Slovākiju (3:2). Tam sekoja smaga sakāve pret Kanādu (1:8), taču pēdējās spēlēs komanda bija spējīga parādīt pieklājīgu sniegumu pret ASV un pat pieveikt Somiju (2:4).

Komanda no ceturtdaļfināla dalībniecēm guvusi vismazāk vārtu, taču iemesto/zaudēto vārtu attiecība ir 0, jo ielaisti tikpat (18). Rezultatīvākais spēlētājs ar astoņiem punktiem (5+3) ir NHL pārstāvis Leons Draizaitls (Oilers).

Čehija aizvadījusi stabilu grupu turnīru, zaudējot vien Krievijai (0:3). Gūto vārtu skaitā komanda atpaliek vien no Zviedrijas (39), taču ielaisti 14, tostarp trīs pret Latviju. Arī čehiem rezutatīvākais spēlētājs ir no NHL – Jakūbs Vorāčeks (“Flyers”) iekrājis 15 punktus (3+12), ieņemot 3.vietu starp visiem spēlētājiem.

Arī šajā pārī totalizatori nebaidās izvirzīt stabilu favorītu un Čehijas izredzes uz panākumu tiek vērtētas ar 1.32 (11.lv, Optibet, Pafbet) – 1.35 (Betsafe), kamēr Vācijai koficienti uz pārsteiguma paveikšanu 7.00 (11.lv) – 8.00 (Optibet).