PČ hokejā: Izšķirošā cīņa par ceturtaļfinālu

Krustcelēs mājās notiekošajā PČ hokejā nonākusi Latvijas izlase. Otrdien komandai cīņa pret Vāciju, kas arī izšķirs ceturtdaļfināla liktni. Kā veiksies – vērtē totalizatori.

Mazliet neierastākā ceļā, bet ir piepildījies pirms PČ hokejā prognozētais, ka Latvijas izlases iekļūšana ceturtdaļfinālā, visticamāk,  izšķirsies grupu turnīra noslēdzošajā spēlē pret Vāciju.

Pēc samērā pašsaprotama zaudējuma ASV(2:4), Latvijas hokejisti nonāca nelielā bezdibeņa malā, nākamajā dienā piedzīvojot arī zaudējumu pret Norvēģiju (3:4 bullīšos). Līdz ar to, lai saglabātu stabilas iespējas cīnīties par ceturtdaļfinālu, punkti bija jāņem jau nākamajā spēlē pret Somiju. Kas arī izdevās – divi veiksmīgi Mārtiņa Dzierkala vārti, aktīvā komandas spēle un stabilais Jāņa Kalniņa sniegums ļāva novest spēli līdz papildlaikam.

Diemžēl, vien četras sekundes līdz tā noslēgumam Somijas izlases labā vārtus guva 19 gadus vecais uzbrucējs Antons Lundels. Jebkurā gadījumā, izcīnītais punkts ir ļoti vērtīgs un saglabā intrigu par ceturtdaļfinālu līdz pat pēdējam. Šobrīd ar deviņiem punktiem sešās spēlēs Latvijas izlase B apakšgrupas kopvērtējumā atrodas piektajā vietā. Tikpat punktu šobrīd ir ceturtajā vietā esošajai Vācijai, virs tās Kazahstāna ar desmit, ASV un Somija ar 15.

Uzdevums pēdējā spēlē pret Vāciju teorētiski pavisam vienkāršs – uzvara pamatlaikā. Gadījumā, ja Kanāda pamatlaikā neuzvar Somiju, var derēt arī uzvara papildlaikā vai pēcspēles metienos.

Šajā grupu turnīrā no latviešiem līdz šim vislabāk veicies Laurim Dārziņam (2+2) un Rolandam Kēniņam (1+3), kuri ar četriem punktiem dala rezultatīvākā spēlētāja titulu. Viņiem ar trim punktiem seko turnīra mazais pārsteigums Renārs Krastenbergs  (2+1) un Ralfs Freibergs (0+3).

Vācijas izlase turnīru uzsāka ar Itālijas (9:4), Norvēģijas sagraušanu (5:1) un panākumu pret Kanādu (3:1), kam sekoja zaudējums pret Kazahstānu pamatlaikā (2:3). Komanda sīvi cīkstējās gan pret Somiju, gan ASV, taču arī abās šajās spēlēs piedzīvoti zaudējumi – 1:2 un 0:2. Zīmīgi, ka mačs ASV ir tikai dienu pirms Latvijas dueļa. Taču ASV spēlē bažas rada tas, ka vācieši ir dominējuši izdarīto metienu ziņā – 33 pret 15.

Vācijas rindās pa sešiem punktiem iekrājuši Matiass Plahta (3+3) no Manheimas “Adler” (DEL) un Marselss Nobelss (2+4), kurš ikdienā pārstāv citu Vācijas augstākās līgas klubu – Berlīnes “Eisbaren”. Šobrīd vienīgajam NHL pārstāvim Tobiasam Rīderam (Bufalo “Sabres”) līdz šim vārti un divas piespēles. Vārtos piecas spēles Matiasam Niederbergeram (93,4%; 1,78), kurš arī pārstāv “Eisbaren” . Visticamāk, uz spēli pret Latviju pieteikumā būs Edmontonas “Oilers” pārstāvošais uzbrucējs Dominiks Kahūns.

Lai gan lielā mērā pateicoties spēlēm pret Itāliju un Norvēģiju, Vācija grupu turnīra laikā guvusi vairāk vārtu nekā Latvija – 20 pret 14. Ielaisto ziņā situācija krietni līdzīgāka – 13 pret 14.

PČ hokejā komandas savā starpā iepriekšējo reizi tikās 2018. gadā, kad panākumu ar 3:1 svinēja Latvija. Latvijas rindās precīzi bija Ķēniņš, Džeriņš un Galviņš, kamēr Vācijai vienīgos vārtus guva jau minētais Kahūns. Gadu iepriekš uzvaru papildlaikā ar 4:3 gan svinēja Vācija. Šīm dienām maznozīmīgi, taču, kā zināms, pārliecinošākais panākums pret Vāciju gūts tālajā 1997. gadā – 8:0.

Protams, nevar aizmirst, ka tieši liktenīgajā spēlē pirmo reizi turnīra laikā būs ļauts atrasties arī skatītājiem – maksimums 2600, kuriem jābūt izslimojušiem Covid-19 vai izgājušiem pilnu vakcinācijas kursu.

Totalizatori par favorīti izšķirošajā spēlē par ceturtdaļfinālu pagaidām uzskata Vāciju ar koeficientiem 2.25 (11.lv, Betsafe), kamēr Latvijas izlases izredzes pamatlaikā novērtētas ar 2.70 (11.lv, Betsafe, Optibet). Nevienai komandai nevajadzīgam neizšķirtam papildlaikā 4.00 (Optibet) – 4.25 (Betsafe) .