PČ hokejā: Čempionāts jānoslēdz uz pozitīvas nots

totalizatori

Šovakar pēdējo maču pasaules čempionātā hokejā aizvadīs Latvijas izlase, kura zaudējusi cerības uz iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Pretiniekos sīkstā Norvēģija. Kā tikšanos prognozē totalizatori?

Vakar izlase aizvadīja izšķirošo cīņu par cerībām uz ceturtdaļfinālu pret Zviedriju. Kauja izvērtās neticami sīva un varēja nonākt līdz papildlaikam, taču Latvijai bija nepieciešams panākums pamatlaikā, kas lika pēdējās minūtēs pie rezultāta 4:4 nomainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Diemžēl tas ļāva Zviedrijai gūt piektos vārtus un sagraut latviešu cerības.

Ar hattrick izcēlās Roberts Bukarts, divas piespēles brālim Rihardam. Tikmēr Zviedrijas rindās 1+1 Adrianam Kempem, divas piespēles Viljamam Nīlanderam.

Tikmēr šodienas pretiniece Norvēģija grupā, tāpat kā Latvija, zaudējusi visām ceturdaļfinālā iekļuvušajām izlasēm, kā arī pieveikusi Austriju (5:3) un Itāliju (7:1). Līdz ar to izlases savā starpā šodien cīnīsies par piekto vietu grupā un augstāku pozīciju kopvērtējumā.

Norvēģijas izlases kodolu veido vietējā čempionāta hokejisti (11 spēlētāji), tāpat sastāvā ir Zviedrijas, Somijas, Šveices, Austrijas un AHL klubu pārstāvji. Pazīstamākais spēlētājs Norvēģijas izlasē viennozīmīgi ir 35 gadus vecais veterāns Patriks Toresens, kurš vairākas sezonas aizvadījis KHL (Salavat Yulaev un SKA).

Rezultatīvākā spēlētāja statusu Norvēģijas valstvienībā ar pieciem punktiem ieņem četri hokejisti – Tobiass Lindstrēms (3+2), Aleksandrs Reičenbergs (2+3), Tomass Olsens (1+4) un Andreass Martinsens (0+5). Savukārt Latvijas izlasē septiņus punktus iekrājis Rūdolfs Balcers (1+6), labākā snaipera godu pēc vakardienas spēles pārliecinoši ieņem Roberts Bukarts (4+0).

Pasaules čempionātos Latvija un Norvēģija savā starpā tikušās deviņas reizes, sešas no tām uzvarējusi Latvija. Pēdējo reizi maču komandas aizvadīja pagājušā gadā čempionātā, kurā, pateicoties fantastiskajiem Rūdolfa Balcera vārtiem, Latvijas izlase izcīnīja papildlaikā (3:2).

Pamatlaikā totalizatori šodienas spēlē dod priekšroku Latvijai, koeficienti 1.63 (Pafbet) – 1.66 (11.lv, Betsafe, Optibet), ieskaitot OT/pēcspēles metienus 1.40 (11.lv, Betsafe, Optibet) – 1.41 (Pafbet). Norvēģijas uzvarai pamatlaikā koeficienti 4.00 (Betsafe) – 4.16 (Optibet), papildlaiks/bullīši 2.90 (Betsafe) – 2.95 (11.lv, Pafbet).

Lai gan gaidāmā spēle it kā ir nenozīmīga, abas izlases noteikti vēlēsies pabeigt PČ ar uzvaru!