Pasaules kauss futbolā – spēle par trešo vietu (14.jūlijs)

62 spēles, 29 dienas, Pasaules kauss futbolā nonācis līdz tai fāzei, ko ar nepacietību mēneša garumā gaidījuši futbola fani visā pasaulē – cīņa par trešo vietu un lielais fināls, kurā tad noskaidrosim pasaulē varenāko futbola komandu.  Par trešo vietu Sanktpēterburgā cīnīsies Anglijas un Beļģijas izlases.

Protams, abām komandām mērķis bija fināls, tāpēc spēle noteikti tiks aizvadīta ar nelielu rūgtuma sajūtu, tomēr bez šaubām var prognozēt, ka priekšā aizraujoša cīņa. Komandas netika uzskatītas par galvenajām favorītēm uz titulu, taču futbola laukumos tās viennozīmīgi parādīja vērā ņemamu sniegumu.

Interesanti, ka trešās vietas spēle būs G grupas pēdējās spēles atkārtojums, kurā spēlējot ar ne tiem spēcīgākajiem sastāviem minimālu uzvaru ar 1:0 izcīnīja Beļģija.

Anglija uz Pasaules kausu futbolā ieradās ar ambiciozu otro jaunāko sastāvu turnīrā (vid. vecums – 26 gadi) un Tottenham Hotspur kapteini Hariju Keinu priekšgalā. Turnīru komanda sāka ar uzvaru pret Tunisiju, kam sekoja Panamas izlases sagraušana ar 6:1. Jau minēts, ka grupu turnīra pēdējā spēlē Anglija piekāpās Beļģijai ar 0:1, kas liedza ieņemt 1.vietu G grupā. Līdz ar to, astotdaļfinālā bija jācīnās ar Kolumbiju, ko izdevās pieveikt 11 metru sitienu sērijā. Ceturdaļfinālā, kurā Anglija spēlēja pirmo reizi kopš 2006.gada, pretī nāca Zviedrija, kuru izdevās uzvarēt ar 2:0, tāpēc angļu vidū radās arvien lielāka pārliecība, ka “futbols nāks mājās”. Lai gan pusfinālā pret Horvātiju Harijam Keinam izdevās atklāt spēles rezultātu jau piektajā minūtē, spēles turpinājums nebija diez ko patīkams – horvāti izlīdzināja rezultātu 68.minūtē, taču papildlaika 19.minūtē uzvaru Horvātijai izrāva Mandžukičs. Rezultatīvākais Anglijas sastāvā ar sešiem vārtiem ir Keins, kas ļauj arī ieņemt pirmo vietu turnīra rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.

Belģija uz Pasaules kausu ieradās ar uz papīra spēcīgu sastāvu, tomēr arī viņu izredzes uz titula iegūšanu pirms turnīra netika vērtētas pārāk augstu. Grupu turnīru komanda aizvadīja ļoti pārliecinoši, ieņemot pirmo vietu grupā, taču gandrīz piedzīvoja izgāšanos astotdaļfinālā. Tajā bija jāspēlē ar Japānu, kuras uzvarēšanai nevajadzētu sagādāt problēmas, taču realitātē bija citādāk – 52.minūtē ar 2:0 vadībā atradās japāņi, sarežģījot beļgu iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Šim stāstam tomēr bija laimīgas beigas, Beļģijai izdevās atspēlēties un kompensācijas laikā pat izraut uzvaru. Ceturdaļfinālā beļģi tikās ar Brazīliju, kura jau kopš turnīra sākuma bija galvenā favorīte uz titula iegūšanu. Brazīlijas favorītu statusu sarkanie velni krietni sašķobija jau pēc pirmā puslaika esot vadībā ar 2:0. Spēles turpinājumā brazīļiem izdevās atgūt tikai vienus vārtus, tāpēc pusfināls Beļģijai. Tajā pretī nāca Francija, kurai gan pretestību izrādīt neizdevās – zaudējums ar 0:1.  Beļgijas sastāvā rezultatīvākais ar četriem vārtu guvumiem ir Romelu Lukaku.

Šajā spēlē totalizatori nelielu favorītu statusu piešķīruši Beļģijai (11.lv, Optibet- 2.15, Betsafe – 2.21), taču nedrīkst nenovērtēt arī Anglijas iespējas uzvarēt (11.lv, Optibet – 3.25, Betsafe – 3.35) Bukmeikeri arī sagaida to, ka spēlē tiks gūti vairāk par diviem vārtiem (virs 2.5- 11.lv 1.60, Optibet 1.65, Betsafe 1.64)

Pirms spēles iesakām iepazīties ar futbola likmēm un labāko Latvijas totalizatoru piedāvājumu.