63 spēles, 30 dienas, Pasaules kauss futbolā nonācis līdz tai fāzei, ko ar nepacietību mēneša garumā gaidījuši futbola fani visā pasaulē –  lielais fināls, kurā tad noskaidrosim pasaulē varenāko futbola nāciju. Šajā čempionātā par pasaules kausu cīnīsies Francija un Horvātija.

Ja Francijas iekļūšana finālā nav pārāk liels pārsteigums (trešās lielākās izredzes uz titulu pirms čempionāta), tad Horvātijas iekļūšanu finālā, iespējams, prognozēja tikai paši trakākie horvātu līdzjutēji. Atgādinām, ka labākais sasniegums Horvātijas izlasei ir pusfināls pirms 20(!) gadiem, līdz ar to iekļūšana finālā ieraksta jaunu lapu nelielās futbola nācijas vēsturē.

Griezmans, Mbapē, Pogbā, Žirū un citi – Francija tik tiešām uz Pasaules kausu Krievijā atveda iespaidīgu sastāvu, tāpēc diez vai kāds ir īpaši pārsteigts par komandas iekļūšanu finālā. Francija spēlēja C grupā ar šķietami vieglām pretiniecēm kā Peru, Austrālija un Dānija, taču realitātē grupa nemaz nebija tik viegla. Minimālas uzvaras pār Peru un Austrāliju, blāvs neizšķirts pret Dāniju, kas ļāva nodrošināt pirmo vieta grupā, taču astotdaļfinālā nācās tikties ar diez gan smagu pretinieku – Argentīnu. Šajā spēlē Francijai izdevās atspēlēties un uzvarēt septiņu vārtu mačā ar 4:3. Tālākais ceļs uz finālu izrādījās nedaudz vieglāks – sausās uzvaras pret Urugvaju (2:0) un Beļģiju (1:0).  Ar trim rezultatīviem sitieniem rezutatīvākā spēlētāja godu Francijas izlasē dala Griezmans un tikai 19 gadus vecais Mbapē.

Tikmēr Horvātija turnīru uzsāka D grupā, kurā bija jāspēkojas pret Argentīnu, Nigēriju un Īslandi. Lai gan pirms turnīra šajā grupā uzvara tika prognozēta Argentīnai, horvāti ar trim uzvarām un vieniem ielaistiem vārtiem šo prognozi sagrāva pilnībā. Izslēgšanas spēlēs horvātiem bija gana smagas – astodaļfinālā un ceturtdaļfinālā tikai 11 metru sitienu sērijā pārspētas Dānija un Krievija, savukārt pusfinālā papildlaikā izdevās šokēt futbola pasauli, pārspējot Angliju. Rezultatīvākā spēlētāja godu ar diviem vārtu guvumiem Horvātijas izlasē dala Persičs, Modričs un Mandžukičs, taču kopumā vārtus guvuši astoņi dažādi spēlētāji.

Diez gan stabils totalizatoru favorīts šajā spēlē ir Francija (11.lv, Optibet -1.95, Betsafe – 1.94), kā arī netiek prognozēts, ka spēlē varētu gūt vairāk par diviem vārtiem (zem 2.5- 11.lv 1.45, Optibet 1.45).