Pasaules kauss futbolā – ceturtdaļfināli (6.jūlijs)

Pasaules kauss futbolā nu jau uzņēmis pamatīgus apgriezienus – pēc pārsteidzošajām un mazāk pārsteidzošajām astotdaļfināla spēlēm klāt ir ceturtdaļfināli, kuros arī gaidāmas aizraujošas cīņas. Kā vienmēr, totalizatori tam ir gatavi un piedāvā saviem klientiem sulīgākos koeficientus.  Ceturdaļfinālu pirmo dienu atklās varenas kaujas starp Urugvaju un Franciju, kā arī Brazīliju un Beļģiju.

Urugvaja-Francija

Abām pirmā ceturdaļfināla dalībniecēm astotdaļfinālā izdevās pieveikt pasaules futbola varenos – Urguvaja izslēdza Portugāli ar Krištiano Ronaldu priekšgalā, savukārt Francija no Pasaules kausa lika atvadīties Lionelam Messi un Argentīnas izlasei. Līdz ar to vienā dienā no Pasaules kausiem, visticamāk, atvadījās divi pasaules labākie futbolisti, kuri jau šobrīd ir neapšaubāmas leģendas.

Urugvaja Portugāli astotdaļfinālā pārspēja ar minimālu pārsvaru (2:1), tieši kā to prognozēja bukmeikeri. Divi fantastiski vārti Edisonam Kavani, taču traumas dēl viņa dalība ceturtdaļfinālā pagaidām ir uz jautājuma zīmes. Skaidrs, ka arī bez viņa ir spēlētāji, kuri spēs radīt būtisku apdraudējumu.  Pēdējo reizi Urugvaja ceturtdaļfinālā spēlēja 2010.gada Pasaules kausā, kurā 11 metru soda sitienu sērijā izdevās pārspēt Ganu.

Tikmēr Francija Argentīnu pārspēja ļoti spraigā un aizraujošā septiņu vārtu cīņā (4:3). Būtiska loma Francijas uzvarā tikai 19 gadus vecajam Klianam Mbapē, kurš nopelnīja 11 metru soda sitienu, taču pēc tam guva divus vārtus, sekmējot Francijas atspēlēšanos. Ceturtdaļfinālā Francija spēlēja arī iepriekšējā Pasaules kausā, taču piekāpās topošajai čempionei Vācijai.

Lai gan priekšā neprognozējams un aizraujošs mačs, bukmeikeri favorītu statusu piešķir Francijai (11.lv – 2.05, Betsafe– 2.07, Optibet – 2.05) Kaut arī Francijas astotdaļfināla spēlē pieredzēti septiņi vārti, pēc bukmeikeru domām mačs pret Urugvaju nesolās būt rezultatīvs ( Zem 2.5 – 11.lv 1.45, Betsafe 1.48, Optibet 1.45)

Brazīlja-Beļģija

Tikmēr otrā ceturtaļfinālā cīnīsies turnīra favorīte Brazlīja un  trešā galvenā favorīte Beļģija. Abām komandām cīņa par iekļūšanu ceturtdaļfinālā nebija vienkārša, tomēr astotdaļfināla spēles ar šo komandu dalību bija ļoti dažādas. Brazīljai spēlē pret Meksiku pirmais puslaiks nebija vienkāršs, taču otrā puslaika sākumā izdevās pārvarēt meksikāņu pretestību un beigās uzvarēt ar 2:0. Būtiska loma Meksikas komandā bija vārtusargam Očoa, tomēr viņu pārspēja Neimars un Firminu. 2014.gada PK Brazīija 1/4 finālā pārspēja Kolumbiju, taču visi labi atcerās, ka turpinājums nebija tas skaistākais.

Beļģija spēlē pret Japānu piedzīvoja pamatīgu drāmu. Beļģu neveiksmīgos cetienus gūt vārtus japāņi veiksmīgi izmantoja, gūstot divus vārtus un 52.minūtē nostādot Beļģiju pavisam nepatīkamā situācijā. Tomēr Beļģijai ar Vertongena un Fellaini vārtu guvumu palīdzību izdevās izlīdzināt rezultātu. Šķita, ka gaidāms papildlaiks, taču jau kārtējo reizi šajā čempionātā glāba kompensācijas laiks – tā trešajā minūtē uzvaru Beļģijai izrāva Šadli- 3:2. Pagājušajā Pasaules kausā Beļģija ceturdaļfinālā piekāpās Argentīnai, taču šāda iekļūšana astoņu labāko komandu starpā, kā šogad, noteikti motivēs sarkanos velnus paveikt ko iespaidīgu.

Pašsaprotami, ka bukmeikeri Brazīlijai, kā turnīra galvenajai favorītei, dod favorītu statusu arī šajā spēlē (11.lv – 2.15, Betsafe- 2.18, Optibet – 2.15). Lai gan tiek prognozēts, ka spēlē netiks gūti vairāk par trim vārtiem, netiek izslēgts, ka tas var notikt. (Virs 2.5- 11.lv, Betsafe, Optibet 2.05)

Pirms spēlēm iesakām iepazīties ar futbola likmēm un labāko Latvijas totalizatoru piedāvājumu.