Krievijā notiekošais Pasaules kauss futbolā ar mazākiem un lielākiem pārsteigumiem noslēdzis grupu turnīra cīņas un 16 labākās komandas nokļuvušas tālāk, lai savā starpā izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā cīnītos par vietu ceturtdaļfinālā. Tam bez šaubām gatavi ir arī bukmeikeri, izvirzot objektīvākos koeficientus.  Astotdaļfinālu pirmajā dienā tiksies Francija un Argentīna, kā arī Urugvaja un Portugāle.

Francija-Argentīna

Astotdaļfināla cīņas atklās, iespējams, episka cīņa starp Franciju un Argentīnu. Lai gan abas komandas pirms turnīra tika liktas turnīra favorītu sarakstā, sekmes abām komandām ir krasi atšķirīgas.

Francija Pasaules kausu uzsāka ar trešajām labākajām iespējām iegūt titulu, kā arī pārliecinošu C grupas favorītu statusu. Ne tik pārliecinoši kā cerēts, taču favorītu statuss noturēts – minimālas uzvaras pār Austrāliju (2:1) un Peru (1:0) un bezvārtu neizšķirts pret Dāniju grupu turnīra pēdējā spēlē, kad būtībā viss bija skaidrs, tāpēc labākie spēki tika pataupīti. Ar vieniem vārtiem grupu turnīrā izcēlās Antuāns Griezmans un Klians Mbape, savukārt vieni vārti tika gūti ar pretinieku, Austrālijas,  palīdzību.

Argentīnai D grupas turnīrs bija mazliet nervozāks, un tās liktenis izšķīrās tikai grupu turnīra pēdējā spēlē. Pirmajā spēlē Argentīna salīdzinoši negaidīti nospēlēja neizšķirti pret Īslandi, otrajā spēlē piedzīvoja bezcerīgu zaudējumu pret Horvātiju (0:3), savukārt trešajā spēlē, gūstot vārtus tikai 86.minūtē ar 2:1 pārspēta Nigērija. Pa vieniem vārtiem Argentīnas rindās Lionelam Mesi, Markosam Rojo un Serdžio Aguero.

Pēc bukmeikeru domām, kaut arī ne pārāk droši, tomēr favorīts uz uzvaru ir Francija. (11.lv- 2.35, Betsafe- 2.39) Ņemot vērā abu komandu mazrezultativitāti grupu turnīrā, arī šajā spēlē ievērojams vārtu birums netiek prognozēts. (Virs 2.5: 11.lv 2.5, Betsafe 2.60)

Urugvaja-Portugāle

Arī pirmās dienas otrajā Pasaules kausa astotdaļfināla spēlē gaidāms spraigs mačs – Urugvaja spēkosies pret Portugāli ar Krištianu Ronaldu priekšgalā.

Urugvaja pirms turnīra bija pārliecinoša A grupas favorīte, ko grupu turnīrā arī izvedās pierādīt. Trīs uzvaras, pieci gūti vārti, ielaisti nevieni un pārliecinoša pirmā vieta grupā, lai gan pirmā spēle pret Ēģipti nebūt nebija tā pārliecinošākā. Rezultatīvākais ar diviem vārtiem grupu turnīrā Urugvajas izlasē ar diviem vārtiem ir Luizs Suarezs, pa vieniem guvuši Edisons Kavani un Hosē Gimezs.

Portugāle astodaļfinālā neiekļuva pārāk pārliecinoši, taču Krištianu Ronaldu ar četriem vārtu guvumiem viennozīmīgi ir bīstama figūra. Pirmā B grupas turnīra spēle pret Spāniju neatstāja vienaldzīgu nevienu futbola fanu – rezultatīvs 3:3 neizšķirts. Milzīga loma tajā Ronaldu, spēlē gūti trīs vārti. Tālāk Portugālei neveicās diez ko spoži – minimāla uzvara pār Maroku ar 1:0 un neizšķirts grupas turnīra pēdējā spēlē pret Irānu. Bez minētā Ronaldu, vārtus Portugāles izlasē izdevās gūt tikai Rikardo Kvaresimam.

Totalizatori šajā spēlē nelielu favorītu statusu piešķir Urugvajai ( 11.lv, Betsafe- 2.75), taču Portugāle būtiski neatpaliek (11.lv, Betsafe – 3.00) Arī šī spēle pēc totalizatoru domām nebūs pārāk rezultatīva. (Virs 2.5: 11.lv 2.65, Betsafe 2.80)