Krievijā notiekošais Pasaules kauss futbolā ar mazākiem un lielākiem pārsteigumiem noslēdzis grupu turnīra cīņas un 16 labākās komandas nokļuvušas tālāk, lai savā starpā izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā cīnītos par vietu ceturtdaļfinālā. Tam bez šaubām gatavi ir arī bukmeikeri, izvirzot objektīvākos koeficientus. Astotdaļfinālu cīņu pēdējā dienā savā starpā tiksies Zviedrija un Šveice, kā arī Kolumbija un Anglija. 

Zviedrija-Šveice

Bez šaubām – to, ka Zviedrija spēcīgajā F grupā ieņems pirmo vietu – negaidīja neviens. Pat izkļūšana no grupas pirms turnīra šķita gana sarežģīta. Tomēr realitātē viss norisinājās citādi. Sausās uzvaras pret Dienvidkoreju (1:0) un Meksiku (3:0), zaudējums Vācijai (1:2) tikai kompensācijas laika pēdējās sekundēs.  . Grupu turnīrā divi vārti Andreasam Grankvistam (Helsingborgs), pa vienam Ludvigam Augustinsonam (Werder Bremen) Olam Toivonenam, savukārt vienus vārtus palīdzējuši gūt pretinieki. Pēdējo reizi Zviedrija Pasaules kausa astotdaļfinālā spēlēja vien 2006 gadā, taču nākamajiem diviem turnīriem 2010. un 2014.gadā komanda pat nekvalificējās

Tikmēr Šveicei E grupas turnīrā mainīgas sekmes, taču iegūta prognozētā otrā vieta.  Pārsteidzošs neizšķirts pret Brazīliju (1:1), minimāla uzvara pret Serbiju (2:1), pēc kuras vārtu guvējiem Šakiri un Džakam pieškīra naudas sodu par politiskiem žestiem svinot vārtu guvumus, savukārt grupas pēdējā spēlē rezultatīvs neizšķirts pret Kostariku. Komandas sastāvā nevienam nav izdevies gūt vairāk par vieniem vārtiem, taču tos guvuši pieci dažādi spēlētāji (Džemali, Džaka, Drmičs, Zubers, Šakiri) Astotdaļfinālā Šveice spēlēja arī pagājušajā Pasaules kausā Brazīlijā, ar 0:1 piekāpjoties Argentīnai.

Pēc bukmeikeru domām abām komandām ir ļoti līdzīgas izredzes uzvarēt, taču neliels favorītu statuss ir Šveicei (11.lv, Betsafe, Optibet – 2.70).  Tomēr netiek prognozēts, ka spēle būs rezultatīva (Zem 2.5- 11.lv  1.55, Betsafe  1.47, Optibet 1.40)

Anglija-Kolumbija

Aizraujoša spēle sagaidāma pēdējā astotdaļfinālā, kurā spēkosies Anglija un Kolumbija. Lai gan G grupā ieņemta otrā vieta, Anglija spējusi rādīt kvalitatīvu futbolu un, iespējams, ir labās pozīcijās, lai cīnītos par titulu.  Grupu turnīra pirmajā spēlē ar minimālu pārsvaru pārspēta Tunsija (1:2), pēc tam sagrauta Panama (6:1), taču grupas pēdējā spēlē tikai mača noslēgumā Anglija piekāpās grupas uzvarētājai Belģijai, kad abas komandas izlēma savus labākos spēkus pietaupīt izslēgšanas spēļu cīņām. Anglijas sastāvā 5 vārtus guva Harijs Keins, kas viņu padara arī par turnīra rezultatīvāko futbolistu, divi vārti Džonam Stonam, vieni Džesijam Lingardam.  Anglija astotdaļfinālā pēdējo reizi spēlēja 2010.gada Pasaules kausā, tajā piekāpjoties Vācijai ar 4:1.

Kolumbija pierādīja savu favorīta statusu H grupā, noslēdzot to pirmajā vietā, taču sākums nebija tik spīdošs. Grupu turnīra pirmajā spēlē tā sensacionāli piekāpās Japānai, kura astotdaļfinālā iekļuva pateicoties mazākam dzelteno kartīšu skaitam nekā Senegālai, savukārt nākamajās divās spēlēs Kolumbija spēja pārspēt gan Poliju (3:0), gan Senegālu (0:1).  Kolumbijas sastāvā rezultatīvākais ar diviem vārtu guvumiem ir Džerijs Mina, kam ar vieniem vārtiem seko Huans Cuadrado, Huans Kvintero un Radamels Falkao. Pagājušajā Pasaules kausā Kolumbija astotdaļfinālā pārspēja Urugvaju, taču ceturtdaļfinālā piekāpās Brazīlijai.

Tomēr šajā spēlē favorītu statuss piešķirts Anglijai (11.lv, Optibet, Betsafe – 2.10), kā arī tiek prognozēts, ka komandas aizvadīs mazrezultatīvu spēli (zem 2.5 11.lv 1.45, Betsafe 1.49, Optibet 1.45).

Pirms spēlēm iesakām iepazīties ar futbola likmēm un labāko Latvijas totalizatoru piedāvājumu.