Pasaules kauss basketbolā ar iespaidīgiem pārsteigumiem nokļuvis līdz pusfināliem, kuri arī potenciāli var būt neprognozējami. Kā tos vērtē totalizatori?

Ceturdaļfināli basketbola pasaulei sniedza pamatīgu šoku. Šajā stadijā apstājās ASV un Serbija, kuras pirms turnīra tika uzskatītas par pārliecinošām favorītēm. Serbija nespēja pārvarēt Argentīnas barjeru (87:97), kamēr ASV atzina Francijas pārākumu, bez medaļas paliekot pirmo reizi kopš 2002.gada.

Tāpat otrajā kārtā dalību Pasaules kausā noslēdza Grieķija, kura pirms turnīra tika uzskatīta par trešo lielāko favorīti.

Cīņu par zeltu turpina Spānija (tituls-3.00), Francija (2.75), Austrālija (4.00) un Argentīna (7.50).

Spānija-Austrālija

Spānija pārsteidz ar ļoti balancētu rezultativitāti un tas arī pierādījās ceturtdaļfināla spēlē pret Poliju (90:78)- pieci dažādi basketbolisti guva vismaz 10 punktus. Rezultativākais bija Fīniksas “Suns” basketbolists Rikijs Rubio, kurš vēl pievienoja deviņas rezultatīvas piespēles un piecas atlēcošās bumbas. Vidēji spēlē spānis guvis 15,3 punktus.

Pusfinālā basketbolistam būs jāparāda savas aizsardzības spējas, lai apturētu Austrālijas līderi Patiju Milsu (Sanantonio “Spurs”), kurš ar vidēji 22,2 punktiem spēlē ir turnīra trešais rezultatīvākais spēlētājs. Ceturtdaļfinālā pret Čehiju (82:70) basketbolistam 24 punkti.

Tomēr pusfinālā Austrālijai visticamāk ar viena Milsa sniegumu nepietiks, lai uz pārspētu balancēto Spāniju. Cerības ir uz Džo Inglsu (Jūtas “Jazz”), Metjū Delavedovu (Klīvlendas “Cavaliers”) un pieredzējušo Endrjū Bogotu.

Totalizatori salīdzinoši pārliecinoši priekšrocības dod Spānijai, 1.57 (Betsafe, Optibet) – 1.65 (Pafbet), kamēr Austrālijas izredzes izcīnīt panākumu novērtētas ar 2.25 (Pafbet) – 2.40 (Betsafe).

Stabilākais līdzsvars handikapu līnijā 3.5. -3.5 novērtēts ar 1.89 (Optibet) – 2.00 (Pafbet), kamēr +3.5 ar 1.82 (Pafbet) – 1.90 (Betsafe).

Francija-Argentīna

Kā jau noprotams, otrajā pusfinālā tiekas abu pārsteigumu autores.

Milzīgs iemesls ASV uzveikšanai francūžiem bija “Jazz” basketbolista Rudija Gobēra (21p, 16 atlēcošās bumbas) un “Magic” pārstāvja Evana Furnjē (22p) sniegums, turklāt vēl 18 punktus pievienoja Nado De Kolo. Neapšaubāmi, līdzīgā stilā Francija visticamāk arī turpinās pret Argentīnu.

Tikmēr Argentīnas sensāciju pret Serbiju lielā mērā sekmēja 39 gadus vecais veterāns Luiss Skola (20p) un Madrides “Real” pārstāvošais Fancundo Kampaco, kuram 18 punkti un 12 atlēcošās bumbas. Argentīnai bija iespēja atpūsties dienu ilgāk un iepazīties Francijas varenumu, taču vai būs ieroči, lai to apturētu?

Šajā duelī totalizatori par favorītu uzskata Franciju, 1.38 (Optibet) – 1.42 (Betsafe), kamēr Argentīnas panākumam koeficienti 2.88 (Optibet) – 3.00 (Betsafe).

Handikapu līnijā 5.5 – novērtēts ar 1.84 (Optibet) – 1.91 (Pafbet), kamēr + ar 1.91 (Pafbet) – 1.94 (11.lv).

Sagaidām ļoti aizraujošas cīņas!