Pasaules kausa basketbolā kvalifikācija – Latvija vs Spānija

Latvijas basketbola izlases cīņa par vietu Pasaules kausa izcīņā nonākusi līdz izšķirošajai fāzei. Šovakar izpārdotajā Arēnā Rīga spēle pret Spānijas valstsvienību. 

Scenāriji Latvijas iekļūšanai Pasaules kausā atlikušajās spēlēs ir vairāki, taču galvenie ir divi – uzvaras pret abām izlasēm (Spānija, Melnkalne) vai arī zaudējums pret Spāniju un vismaz +1o pret Melnkalni.

Uz gaidāmajām spēlēm Latvijas uzdevums bija savākt iespējami labāko sastāvu, tas izdevies daļēji. Izlases rīcībā būs Eirolīgā spēlējošie Dairis Bertāns, Jānis Timma, Jānis Strēlnieks, Rolands Šmits, Žanis Peiners, taču viņi palīdzēs pēdējā mačā pret Melnkalni, līdz ar to šī vakara spēlē nepiedalīsies.

Latvijas izlases kodolā šovakar būs Latvijas klubos spēlējošie basketbolisti (trīs VEF Rīga, trīs Ventspils, viens Jūrmala), kam pievienojas Krievijā, Itālijā, Grieķijā un Francijā spēlējošie spēlētāji.

Vārds UzvārdsKlubs
Aigars Šķēle Antibes (FRA)
Ingus JakovičsBK Ventspils
Kaspars Vecvagars Jūrmala/Betsafe
Jānis Blūms Parma (RUS)
Artūrs Ausējs VEF Rīga
Rihards Lomažs BK Ventspils
Artis Ate VEF Rīga
Ojārs Siliņš Sidigas Avellino (ITA)
Mareks Mejeris VEF Rīga
Rolands Freimanis Lemnos (GRE)
Ronalds Zaķis BK Ventspils
Mārtiņš Meiers Enisey (RUS)

Tikmēr Spānija vietu Pasaules kausā jau izcīnījusi, un arī tai šajā mačā Eirolīgas spēlētāji nepalīdzēs. Salīdzinājumam – iepriekšējā spēlē ar Latviju 17.septembrī, kurā spāņi sīvā galotnē guva panākumu ar 85:82, komandai palīdzēja pieci Eirolīgā spēlējoši basketbolisti, turklāt šovakara Spānijas divpadsmitniekā būs tikai trīs septembrī spēlējošie spēlētāji.  Šobrīd sastāvā ir ACB līgas spēlētāji un viens Turcijas līgas pārstāvis, kuru kopējā pieredze izlasē ir 72 spēles.

Tas parādās arī koeficientos – totalizatori par diez gan pārliecinošu favorīti izvirzījuši Latvijas izlasi, 1.46 (Betsafe) -1.51(11.lv). Tikmēr uz Spānijas izlases panākumu totalizatori izvirzījuši koeficientus 2.50(11.lv, Optibet) – 2.70(Betsafe).

TotalizatorsLatvijaSpānija
11.lv1.512.50
Optibet1.492.50
Betsafe1.462.70
Pafbet1.502.55