Šodien ar spēlēm par bronzas un zelta medaļām noslēdzas pārsteigumiem bagātais pasaules čempionāts hokejā. Arī hokeja totalizatori tam jau ir gatavi un izlikuši savus koeficientus. 

Kā jau zināms, Latvijas izlase pasaules čempionātu pabeidza ceturdaļfinālā un sīvā cīņā atzina spēcīgās Zviedrijas pārākumu ar 3:2. Latvija čempionātu noslēdza 8.vietā, kas pilnībā sagrāva totalizatoru prognozes pirms turnīra.

Turnīra favorīte Zviedrija nokļuvusi līdz finālam, kurā ar Šveici aizvadīs Eiropas finālu, savukārt par bronzu cīnīsies komandas no Ziemeļamerikas-Kanāda un ASV.

Kanāda-ASV

Bronzas mačā pēc totalizatoru domām favorīte ir Kanādas izlase, kura pirms čempionāta bija galvenā pretendente uz zeltu, taču aizvadījusi salīdzinoši nepārliecinošu turnīru.(11.lv, Betsafe un Optibet-1.95/51,3% varbūtība)

Kanāda ar piecām uzvarām septiņās spēlēs grupu turnīrā ieņēma trešo vietu, ceturdaļfinālā spraigā cīnā papildlaikā ar 5:4 pārspēja Krieviju, taču pusfinālā piedzīvoja šokējošu zaudējumu Šveicei ar 2:3.

Protams, viens no Kanādas galvenajiem trumpjiem ir tās zvaigžņotais sastāvs. Piemēram, Konors Makdeivds no Edmontonas “Oilers” ir trešais turnīra rezultatīvākais spēlētājs. Ja tās spēs spēlēt kā viena komanda, tad viss ir iespējams. Jāizceļ arī Kanādas spēle mazākumā, kas ir trešā labākā čempionāta(86, 21%) Ne tik labi Kanādai veicas ar jau minēto komandas spēli, kā arī vārtsargu līniju, tikai 12.labākā turnīrā pēc atvairīto metienu procenta. (88,89%)

Tātad, ASV izredzes iegūt bronzas medaļu tiek vērtētas zemāk.(11.lv, Betsafe-2.90/34,5% varbūtība, Optibet-2.95/33,9% varbūtība) ASV izlase pēc gada pārtraukuma atkal iesaistās cīņā par bronzas medaļu, ko pēdējo reiz izdevās iegūt 2015.gada čempionātā Čehijā. Šogad ASV aizvadīja pieklājīgu grupu turnīru, septiņās spēlēs iegūstot sešas uzvaras un ieņemot otro vietu, taču izslēgšanas spēlēs gāja smagāk. Ceturdaļfinālā ar 3:2 pieveikta Čehija, taču pusfinālā saņemts pamatīgs pēriens no Zviedrijas-0:6.

ASV sastāvā ir čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Patriks Keins(8+11, 19 punkti), komandai ir otrai labākais vairākums čempionātā, taču bieži vien pieviļ spēle aizsardzībā, kā arī disciplinētiba-komanda ir dalīti otrā rupjākā čempionātā. (92 soda minūtes)

Neizšķirta iespēju pamatlaikā bukmeikeri nevērtētē īpaši optimistiski.(11.lv, Optibet-5.00, Betsafe-5.25)

Zviedrija-Šveice

Šādu finālu spēja prognozēt vien retais, taču abas komandas finālā tikās pirms pieciem gadiem, kad zeltu ieguva Zviedrija. Abas komandas šogad tikās jau grupu turnīrā, kurā ar 3:0 pārāki bija zviedri.

Arī šoreiz zelts tiek pārliecinoši prognozēts zviedriem.(11.lv, Optibet-1,45/ 69% varbūtība, Betsafe-1.47/68% varbūtība) Grupu turnīrā Zviedrija bija pārliecinoša- uzvaras visās septiņās spēlēs. Ceturdaļfinālā gan nācās mazliet pasvīst pret Latviju(3:2), taču jau pusfinālā dusmas izliktas uz ASV(6:0). Zviedrija lieliski spēlē nevienādos sastāvos(vairākums-39,29%, mazākums 87,5%), tai ir izcila vārtsargu līnija(95,15%), tomēr Latvijas spēle pierādīja, ka spēlējot sīksti un disciplinēti, komandu var kaut nedaudz apturēt.

Šveice viennozīmīgi ir turnīra pārsteigums, taču komandas izredzes iegūt zeltu ir pavisam nelielas. (11.lv, Optibet-5.50, Betsafe-5.50) Grupu turnīrā Šveicei četras uzvaras, iekļūšanu ceturtdaļfinālā nodrošinot vien pēdējā spēlē. Tālākie notikumi pārsteidza visus- ar 3:2 ceturtdaļfinālā pārspēta Somija, ar tādu pašu rezultātu pusfinālā pārspēta Kanāda. Abās spēles būtiska nozīme bija vārtusargam Leonardo Dženoni-spēlē pret Somiju atvairīti 32 no 34 metieniem, savukārt pret Kanādu pat 43 no 45 metieniem. Lai gan statistikas rādītājos komanda īpaši neizceļas, tā ir sabalancēta un vienota.

Lai uzvar labākais un veiksmes likmju veikšanā! Pirms likmju veikšanas, iepazīsties ar totalizatoru piedāvājumu un hokeja likmēm!