totalizatori

Jau 10.maijā Slovākijā startēs pasaules čempionāts hokejā, kurā par titulu cīnīsies 16 labākās komandas, arī Latvija. Tam ar plašu likmju piedāvājumu gatavi arī totalizatori.

Latvijas izlase

Pēc salīdzinoši pārsteidzošās iekļūšanas ceturtdaļfinālā un sīvās cīņas tajā pagājušajā gadā (2:3 pret Zviedriju), Latvijas izlase noteikti centīsies atkārtot paveikto un gaidīs to arī fani.

Vērts pieminēt, ka pirms 2018.gada čempionāta totalizatori par izlases iekļūšanu ceturtdaļfinālā bija skeptiski, piedāvājot pat sulīgu 7.85 (11.lv) koeficientu.

Šogad hokejisti spēkosies B grupā kopā ar Austrijas (11.maijs), Šveices (12.maijs), Itālijas (14.maijs), Čehijas (16.maijs), Krievijas (18.maijs), Zviedrijas (20.maijs) un Norvēģijas (21.maijs) izlasēm.

Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arī šogad izlasei nepalīdzēs Zemgus Girgensons (Bufalo “Sabres”,  72 spēles 5+13) , taču ja pirms gada viņš bija vienīgais NHL hokejists, tad šogad skaitlis pieaudzis līdz četriem, turklāt divi no tiem ir izlases sastāvā.

Sezonas otrajā pusē veiksmīgu debiju pasaules hokeja mekā piedzīvoja Rūdolfs Balcers (Otavas “Senators”, 36 spēles 5+9) un Teodors Bļugers (28 spēles, 6+4), līdz ar to šajā pasaules čempionātā no viņiem tiek gaidīts pārliecinošs sniegums.

Tāpat sezonas beigās līgumu ar Kolumbusas “Blue Jackets” parakstīja Elvis Merzļikins, kurš šobrīd trenējas ar komandas vārtsargu treneri. “Blue Jackets” cīnās NHL izslēgšanas spēļu otrajā kārtā, un izkrišanas gadījumā Elvis pievienošoties izlasei, uz ko arī nepacietīgi gaida fani. Tieši Elvis lielā mērā bija galvenais iemesls iekļūšanai ceturtdaļfinālā pirms gada (sešas spēles, 93,7%/1.50), tāpēc bez viņa uzdevums varētu būt pietiekoši sarežģīts. Šobrīd pirmo divu vārtsargu lomas ieņem Kristers Gudļevskis (Rīgas “Dinamo”, 31 spēle 91,0%/2.37) un Gustavs Grigals (Aļaskas Universitāte NCAA, 14 spēles 90,0%/3.33).

UPDATE! “Blue Jackets” noslēdz cīņu Stenlija kausa izcīņā, un Elvis pievienosies komandai Bratislavā.

S̶a̶l̶ī̶d̶z̶i̶n̶o̶t̶ ̶a̶r̶ ̶p̶a̶g̶ā̶j̶u̶š̶o̶ ̶g̶a̶d̶u̶,̶ ̶i̶e̶r̶i̶n̶d̶ā̶ ̶i̶r̶ ̶k̶a̶p̶t̶e̶i̶n̶i̶s̶ ̶K̶a̶s̶p̶a̶r̶s̶ ̶D̶a̶u̶g̶a̶v̶i̶ņ̶š̶ ̶(trešdien diemžēl paziņots, ka Kaspars PČ nepiedalīsies), Lauris Dārziņs (Rīgas “Dinamo”, 62 spēles 18+26), kā arī pieredzes bagātais aizsargs Artūrs Kulda (Čerepovecas “Severstal”, 59 spēles 2+5) Bez minētā Girgensona zīmīgākie zaudējumi ir Mārtiņš Karsums un salīdzinoši pieklājīgu sezonu Helsinku “Jokerit” rindās aizvadījušais vārtsargs Jānis Kalniņš, kurš gan nespēlēja arī gadu iepriekš.

Gatavošanās posmā izlase aizvadīja sešas pārbaudes spēles, kurās izcīnītas divas uzvaras (3:2 Francija, 2:1 Krievija) un četri zaudējumi pret to pašu Franciju (0:2), Krieviju (2:4), kā arī abos noslēdzošajos mačos pret Šveici (1:4 un 0:2).

Ne tik skeptiski kā pirms gada, taču arī šogad totalizatori nedod lielas cerības iekļūšanai ceturtdaļfinālā. Koeficienti mazāk nekā nedēļu pirms čempionāta sākuma ir 2.85 (Pafbet) – 3.60 (11.lv, Optibet). Potenciāli lielākais klupšanas akmens iekļūšanai ceturtdaļfinālā ir Šveice, kurai totalizatori to prognozē ar 1.35 (11.lv, Optibet) – 1.40 (Pafbet).

Protams, īsti skeptiķi katru gadu runā par izkrišanu no Elites, taču totalizatori neuzskata, ka šādam iznākumam ir liela iespējamība: 9.95 (Betsafe) – 11.oo (11.lv).

Favorīti

Pateicoties neprognozējamajām NHL izslēgšanas spēļu pirmajām kārtām, vairākas izlases ieguvušas spēcīgus pastiprinājumus, padarot cīņu par titulu īpaši aizraujošu.

Šobrīd galvenie favorīti ir Krievijas izlase, koeficienti 3.25 (Pafbet) – 3.55 (11.lv). Pateicoties Pitsburgas “Penguins”, Vašingtonas “Capitals” un Tampabejas “Lightning” neveiksmēm, Krievijai izdevies sapulcēt īpaši zvaigžņotu sastāvu.

Vērā ņemamākie uzvārdi ir Aleksandrs Ovečkins (“Capitals”, 81 spēle 51+38) fantastisku sniegumu regulārajā sezonā rādījušais Ņikita Kučerovs  (“Lightning”, 41+87) , kā arī vārtsargs Vadims Vasiļevskis (“Lightning”, 53 spēles 92,5%/2.40). Kopumā izlasē ir 15 hokejisti ar NHL pierakstu, taču pārbaudes spēlēs komanda pamanījās zaudēt Zviedrijai (4:6) un Somijai (1:3) , kā arī Latvijai (1:2), kad gan krievi nespēlēja varenākajā sastāvā. Pirms gada izlase PČ noslēdza ceturtdaļfinālā (4:5 Kanāda), tāpēc tā noteikti būs motivēta parādīt īsto spēku.

Otrā galvenā favorīte ir Kanāda, 3.70 (11.lv, Optibet) -3.75 (Betsafe, Pafbet), kurai gan nepalīdzēs Sidnijs Krosbijs, taču tajā jebkurā gadījumā ir vērā ņemami spēlētāji. Viens no tiem ir Toronto “Maple Leafs” spēlējošais uzbrucējs Džons Tavaress (82 spēles, 47+41), tāpat arī Filadelfijas “Flyers” pārstāvošais Šons Kutūrs (80 spēles, 33+43), kā arī Vegasas “Golden Knights” spēlējošais Marks Stouns (77 spēles, 33+40) un citi sastāvā esošie NHL hokejisti, kuri kopumā ir 21. Pirms gada izlase palika ceturtajā vietā, cīņā par bronzu zaudējot ASV (1:4). Vienīgo pārbaudes spēli tā aizvadīs 7.maijā pret Austriju.

Tikmēr trešie favorīti uz titulu ir divu iepriekšējo gadu čempione Zviedrija, 4.50 (Pafbet) – 4.55 (11.lv, Optibet) (Betsafe kā trešo favorīti izvirzījusi ASV, 5.00. Zviedrija-5.25). Arī zviedriem, kā ierasts ir NHL spēlētājiem bagāts sastāvs, uz doto brīdi tādiem esot 16. Vārtu līniju nostiprina pieredzējušais 37 gadus vecais Henriks Lundkvists (“Rangers”, 52 spēles 90.7%/3.07) un Jakobs Markstroms (“Canucks”, 60 spēles 91.2/2.77), uzbrukumā vērā ņemams spēks būs Eliašs Linholms (“Flames”, 27+51), kā arī 20 gadus vecais Eliašs Petersons, kurš aizvadīja iespaidīgu debijas sezonu Vankūveras “Canucks” rindās (28+38).  Aizvadītajās 11 pārbaudes spēlēs, kurās gan vien dažās spēlēts optimālajā sastāvā, piedzīvots tikai viens zaudējums (0:3 Čehija).