Pasaules čempionāta florbolā 1/4 fināls – Latvija vs Zviedrija

Jau kopš 1.decembra Latvijas vīriešu florbola izlase cīnās pasaules čempionātā, kurā nokļuvusi līdz ceturtdaļfinālam. Tajā cīņa pret spēcīgo Zviedriju.  Aplūkosim kādus koeficientus izlikuši Latvijas totalizatori.

Ceļš līdz ceturtdaļfinālam izlasei ne tas vēlamākais. Grupu cīņas pirmajā spēlē florbolisti parādīja cīņassparu, pirmajā trešdaļā atrodoties vadībā pret Šveici, taču beigās sakāve ar 7:3.

To dienu vēlāk kompensēja varens panākums pret vienu no florbola lielvalstīm Čehiju – 4:3.

Uzvarai pret Vāciju vajadzēja nodrošināt komandai automātisku vietu ceturdaļfinālā, tomēr piedzīvots zaudējums. Grupu turnīrs tika noslēgts pēdējā vietā, tāpēc par vietu ceturtdaļfinālā bija jācīnās ar C grupas pirmā vietas ieguvēju Slovākiju.

Tas problēmas florbola izlasei nesagādāja, uzvara ar 6:1, taču tas nozīmē, ka ceturtdaļfinālā gaidāma spēkošanās pret vareno Zviedriju, kuras īpašumā astoņi čempiona tituli, tomēr pirms diviem gadiem Rīgā fināla pēcspēles metienos zaudējums citai florbola varenajai Somijai.

Atceroties Latvijas sniegumu mājas čempionātā Rīgā, atmiņas nav tās patīkamākās -desmitā vieta, kas nebija gaidītākais rezultāts.

Latvijas izlasē šajā čempionātā ar četriem vārtiem rezultatīvākais ir Edžus Ceriņš, kurš ikdienā spēlē Ulbrokas klubā  FS Masters. Nākamais aiz viņa ar četriem punktiem (1+3) ir veterāns Atis Blinds, kurš arī spēlē FS Masters.

Apskatot Zviedrijas sniegumu grupu turnīrā, pārsteigumu nav – trīs uzvaras, iespaidīga 39-5 gūto/zaudēto vārtu attiecība un automātiska vieta ceturtdaļfinālā. Tomēr čempionāta rezultatīvāko spēlētāju vidū pirmais zviedrs ir ceturtajā vietā. Aleksandrs Karlstroms trīs spēlēs iekrājis deviņus punktus (7+2). Tomēr turnīra labākais vārsargs šobrīd ir tieši zviedrs – Mans Parsjo-Tegners trīs spēlēs ielaidis tikai vienu bumbiņu.

Pēdējo reizi ar Zviedriju izlase pēdējo reizi tikās tieši 2016.gadā Rīgā, kur piekāpās ar 7:2.

Bez šaubām, arī Latvijas totalizatori favorītu statusu devuši zviedriem, turklāt ļoti pārliecinošu. Koeficienti uz Zviedrijas uzvaru svārstās ap 1.00-1.01, kas liekus komentārus neprasa. Tikmēr Latvijas uzvaru Latvijas totalizatori novērtējuši ar 24.00-27.00 koeficientu.

Neiespējamā misija, taču arī neiespējamais kļūst iespējams. Ja izlem riskēt likt likmi uz Latvijas izlases uzvaru, dari to atbildīgi. Veiksmes!

Spēle piekdien 16:15 un tiešraidi būs iespējams vērot LTV7 un Replay.lv!