Šovakar Jūrmalas WTA “International” jeb “Baltic Open” dalību uzsāks Latvijas tenisa pirmās raketes Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko. Kādus koefus piedāvā totalizatori?

WTA tenisa turnīrs Latvijā notiek pirmo reizi – uz Jūrmalu pārnācis “International” līmeņa turnīrs, kas iepriekš aizvadīts Maskavā. Balvu fonds ir 250 tūkstoši eiro, un arī dalībnieku sastāvs nav no tiem spēcīgākajiem. No Latvijas tenisistēm tajā piedalās trīs spēlētājas – Diāna Marcinkēviča (WTA #223, Wild Card), kā arī Aļona Ostapenko (#83, turnīrā izsēta ar astoto numuru) un Anastasija Sevastova (#11, izsēta ar pirmo numuru).

“Wild Card” ieguvusī Marcinkēviča pirmās kārtas maču jau ir aizvadījusi, pieveicot 17 gadus veco Kamilu Rahimovu un iegūstot pirmo uzvaru WTA pamatturnīros, kuros tenisiste startē vien trešo reizi karjerā. Otrajā kārtā Marcinkēvičai tikšanās ar vēl vienu Krievijas spēlētāju – Anastasiju Potapovu (#64).

Šovakar Ostapenko cīnīsies pret ASV pārstāvi Bernandu Peru (#74), savukārt Sevastovai spēle pret Krievijas pārstāvi Varvaru Fļinku (#128).

Sevastova-Fļinka

Turnīra pirmais numurs Sevastova pirms Jūrmalas turnīra piedalījās citā “International” līmeņa turnīrā Bukarestē, kur pirms gada izcīnīja titulu. Šoreiz dalība nepārāk veiksmīga – zaudējums jau otrajā mačā, turklāt pret pretinieci, kura pirms tikšanās nebija atrodama WTA rangā. Iespējams, zaudējuma iemesls meklējams nelielā gūžas savainojumā.

Kā zināms, arī Vimbldonas “Grand Slam” Latvijas tenisa pirmā rakete izstājās otrajā spēlē, tomēr leģendārais “Grand Slam” viņai nekad nav bijis veiksmīgs.

Tikmēr šī vakara pretiniece Fļinka var lepoties ar salīdzinoši pieklājīgu sezonas statistiku (21-13), tomēr vērts ņemt vērā, ka lielākā daļa uzvaru gūta zemāko līmeņu turnīros/kvalifikācijās. WTA pamatturnīros tenisiste šosezon spēlējusi trīs reizes , nevienā reizē netiekot tālāk par otro kārtu. Jūlijā Fļinka veiksmīgi pārvarēja Vimbldonas kvalifikāciju un tika līdz otrajai kārtai. Tur pretī stājās pasaules šobrīd 25.rakete Jūlija Gērgesa, kurai bez dižām ierunām zaudēts divos setos.

Krievijas tenisiste pirms došanās uz Jūrmalu piedalījās arī Bukarestes turnīrā, tomēr pirmajā kārtā nācās cīnītes ar spānieti Aļonu Bolsovu, kura turnīrā tika izsēta ar septīto numuru un ieguva panākumu divos setos.

Pašsaprotami, totalizatori šajā pārī priekšrocību dod Sevastovai, 1.25 (11.lv, Betsafe) – 1.26 (Optibet, Pafbet), Fļinkas izredzes novērtējot ar 3.70 (11.lv) – 3.79 (Optibet). Piesardzību gan rada Sevastovas trauma, kas ietekmē viņas potenciālu.

Īpašās likmes uz Latvijas tenisistēm izlicis 11.lv totalizators – kā reālākais variants Sevastovai esot izkrišana astotdaļfinālā (1.25), savukārt uzvaras iespējas tiek vērtētas ar 5.25, kas starp visām turnīra dalībniecēm šobrīd ir augstākās.

Ostapenko-Pera

Ostapenko visu sezonu cīnās ar sevi, tāpēc turnīrs mājās varētu būt laba iespēja atgūt vietas rangā un saņemt papildu pārliecību.

Vimbldonā, kas pirms Jūrmalas ir tenisistes pēdējais turnīrs, vienspēlēs un dubultspēlēs Aļona turnīru noslēdza jau pirmajā kārtā, taču veiksmīgas izrādījās jauktās dubultspēles, kur pat izdevās tikt līdz finālam. Labākais rezultāts vienspēlēs šosezon joprojām ir ceturtdaļfināls “Premier” līmeņa turnīrā Birmingemā.

Tikmēr 24 gadus vecā amerikāniete Pera uz Jūrmalu ieradusies ar 23-18 sezonas bilanci, kuras starpā ir divi pusfināli “International” līmeņa turnīros Lozanā (Jūlijs)  un Prāgā (Aprīlis/maijs). Vērts pievērst uzmanību, ka abi turnīri aizvadīti uz māla, kas ir arī Jūrmalas turnīra segums. Citviet sniegums ne tas pārliecinošākais, labākais rezultāts uzrādīts ITF turnīrā Slovākijā, kur iegūts tituls (arī uz māla). Trīs sezonas “Grand Slam” Pera spēlējusi pamatturnīrā (French Open pārvarēja kvalifikāciju), taču tur zaudējumi jau pirmajās kārtās.

Totalizatori abu spēlētāju izredzes vērtē līdzīgi, nelielu pārsvaru dodot Perai, 1.83 (11.lv) – 1.87 (Pafbet), kamēr Ostapenko izredzes novērtētas ar 1.90 (11.lv) – 1.93 (Pafbet, Optibet). Veicot likmi, šeit gan jāņem vērā, ka spēle tiek aizvadīta salīdzinoši vēlu (~20:30) un iepriekšējie mači var ievilkties, tāpēc pastāv risks attiecīgajā vakarā nenospēlēt maču līdz galam. Ja Ostapenko izdodas sakārtot savas attiecības ar kļūdām, iespēja izcīnīt uzvaru varētu būt krietni lielāka.

Īpašajā likmē 11.lv svārtās starp Latvijas tenisistes tikšanu līdz astotdaļfinālam (2.00) vai ceturtdaļfinālam (2.75), titula iegūšanas iespējas vērtējot ar 13.50.