Pavisam nemanāmi, pagājušajā nedēļā Optibet totalizatorā laimēts iespaidīgs laimests – gandrīz 117 tūkstoši eiro, par pāris tūkstošiem pārspējot 11.lv ziemassvētkos iespēto rekordu.

Laimētājs ar kopumā gandrīz 3000 eiro lielu likmi prognozēja 14 neizšķirtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačos, no kuriem precīzi bija astoņi, kas, lai gan neizšķirti pamatlaikā nav nekas neparasts, ir salīdzinoši neierasta parādība.

Tāpat jāatzīmē, ka attiecīgajā naktī tika fiksēts viens 0:0 neizškirts pamatlaikā (“Blues”-“Lightning”), un divās no spēlēm rezultāts tika izlīdzināts pēdējās sekundēs (“Sabres”-“Hurricanes” un “Flyers”-“Kings”).

 

Protams, veiksme šajā gadījumā bija spēlētāja pusē, tomēr laimests iegūt salīdzinoši komplicētā manierē. Lielai daļai totalizatoru iesācēju rodas jautājums, kā likme varēja laimēt, ja visi iznākumi nav precīzi.

Atbilde ir pavisam vienkārša – sistēmas likmes, kas ļauj radīt vairākas kombinētās likmes. Šajā gadījumā tādas bijušas divas – pieckāršā (2002 kombinācijas, 46 centi kombinācijā) un seškāršā (3003 kombinācijas, 0,69 centi kombinācijā), kas arī radījušas tik lielu likmes summu. Attiecīgi, lai likme laimētu, precīzai jābūt vismaz vienai no sistēmas kombinācijām un laimestu veido kombinēto likmju laimestu summa. Šajā gadījumā aptuvenais koef. vienam kuponam 5-kāršajā sistēmā bija ~1024, savukārt 6-kāršajā ~4096.

Visticamāk, ka par šādu laimestu daudzi dzird pirmoreiz, jo, piemēram, soc.tīklos par to netika ziņots. Tā vietā uzņēmums iztika vien ar relīžu izsūtīšanu interneta medijiem un paziņojumu savā lapā.

Tāpat Optibet sanākusi ļoti interesanta sakritība, jo šis ir otrs iespaidīgais laimests pāris nedēļu laikā – nesen tur laimēts kazino džekpots, kas arī bija vēsturiski lielākā summa, aptuveni 250 tūkstoši.

Šādi laimesti izskatās vilinoši, tomēr jāņem vērā, ka spēlētāji noteikti iepriekš ieguldījuši lielas summas, un tādas veiksmes notiek reti, tāpēc jābūt modriem un atbildīgiem savos lēmumos. Veiksmes!