Olimpiskās spēles Tokijā – vai Latvija tiks pie medaļām?

23. jūlijā Japānas galvaspilsētā Tokijā beidzot tiks iedegta Olimpiskā uguns, startē 32. Vasaras olimpiskās spēles Kā tajās veiksies Latvijas sportistiem – vērtē totalizatori.

Olimpiskais cikls šoreiz ilga piecus gadus, jo Covid-19 pandēmijas dēļ olimpiskās spēles tika pārceltas par vienu gadu uz priekšu. Latviju Tokijā pārstāvēs 33 sportists, kas ir par vienu vairāk nekā 2016. gadā Riodeženeiro, taču par 12 mazāk nekā 2012. gada Londonas spēlēs. Lielākā pārstāvniecība būs vieglatlētikā, astoņi sportisti, kam seko 3×3 basketbols un pludmales volejbols ar četriem sportistiem.

Kā zināms, 2016. gadā Latvija no Vasaras olimpiskajām spēlēm mājās pārradās bez nevienas medaļas. Vistuvāk kādam no cēlmetāliem bija svarcēlāja Rebeka Koha (4.vieta), septiņcīņniece Laura Ikauniece (4. vieta) un smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs (5. vieta). Diemžēl neviens no minētajiem sportistiem šajās spēlēs nepiedalīsies.

11.lv totalizators 1.30 koeficientu prognozē to, ka Latvija izcīnīs vismaz vienu medaļu, kamēr iespēja, ka kāds sportists/komanda iegūs zeltu novērtēta ar 2.75. Betsafe iespēju, ka tiks iegūta vismaz viena medaļa, vērtē ar 1.25, savukārt nevienai medaļai koeficients 3.55. Optimistisks ir arī Optibet totalizators, ar 1.55 vērtējot vismaz vienas medaļas iegūšanu.

3×3 basketbola izlase

Tokijas olimpisko spēļu vislielākā cerība ir 3×3 basketbola izlase (Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis, Nauris Miezis). Cerības ir pamatotas, jo rezultāti runā paši par sevi – 2017. gada Eiropas čempioni, 2019. gada Pasaules kausa un 2018. gada Eiropas vicečempioni, kā arī 2021. gada FIBA Pasaules tūres čempioni. Komanda “Riga” FIBA 3×3 rangā ieņem otro pozīciju, kamēr valstu rangā Latvija ir ceturtā.

Olimpiskajā turnīrā izlase spēkosies ar Poliju, Beļģiju, Ķīnu, Japānu, Serbiju, Krievijas olimpiskā komitejas komandu (ROC) un Nīderlandi. Sākumā izlases izspēle viena apļa turnīru, kam seko izslēgšanas spēles. Divas labākās komandas finālā iekļūst automātiski, divas turnīru noslēdz, kamēr pārējās četras komandas cīnās par atlikušajām pusfinālu vietām.

Totalizatori par turnīra favorīti uzskata Serbiju (2.50;11.lv), taču uzreiz aiz tās ir Latvija ar koeficientu 3.00 (11.lv). Iespēju, ka Latvija iegūst medaļu tiek novērtēta ar 1.45 (11.lv) – 1.57 (Betsafe).

Graudiņa/Kravčenoka (pludmales volejbols)

Ļoti iespējams, ka olimpiskajās spēlēs visus varētu pārsteigt 2019. gada Eiropas čempiones pludmales volejbolā Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. Pirms došanās uz Tokiju dāmas izcīnīja ceturto vietu Gštādes četru zvaigžņu turnīrā, savukārt Pasaules rangā viņas šobrīd atrodas 17. vietā.

Olimpisko turnīru Graudiņa/Kravčenoka sāks D grupā, spēkojoties pret amerikānietēm Claes/Sponcil (#3), brazīlietēm Ana Patricia/Rebecca (#10) un kenijietēm Makokha/Khadambi (#97). Iespēju, ka latvietes izcīnīs medaļas, totalizatori vērtē ar 10.00 (11.lv) -14.00 (Betsafe). Iekļūšanu TOP 6 11.lv prognozē ar koeficientu 1.70.

Teniss – Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova

Nedrīkst aizmirst arī par tenisistēm Aļonu Ostapenko un Anastasiju Sevastovu, kas Tokijas olimpiskajās spēlēs piedalīsies gan vienspēlēs gan dubultspēlēs.

Pasaules ranga 30. vietā esošajai Ostapenko šosezon vislabāk veicies Īstbornas WTA turnīrā, kurā izdevās iegūt titulu. Tikmēr jūnijā notikušo Vimbldonas “Grand Slam” turnīru tenisiste noslēdza trešajā kārtā. Olimpisko turnīru Ostapenko sāks pret Krievijas olimpiskās komitejas pārstāvi Jeļenu Vesņinu, kas WTA rangā ieņem 55. vietu. Totalizatori Ostapenko izredzes iegūt medaļu vērtē ar 10.00 (11.lv)-15.00 (Betsafe), TOP 8 jeb ceturtdaļfinālu ar 1.85 (11.lv).

Anastasija Sevastova, kas WTA rangā ieņem 53. vietu, sezonas labāko rezultātu uzstādījusi Miami, Īstbornā un Adelaidē, iekļūstot ceturtdaļfinālā, kamēr pēdējā “Grand Slam” turnīrā Vimbldonā izstājās trešajā kārtā. Olimpisko turnīru Sevastova sāks ar spēli pret Fionu Ferro (WTA #64). Totalizatori Sevastovas izredzes iegūt medaļu vērtē ar 20.00 (11.lv) -25.00 (Betsafe), iekļūšanu astotdaļfinālā jeb TOP 16 ar 1.75 (11.lv).

Samērā augstu tiek vērtētas iespējas iegūt medaļu dubultspēļu turnīrā, 5.00 (11.lv) – 6.00 (Betsafe).