“Nets” un “Pelicans” janvāra spēlēs lauž “Over” likmju rekordus

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) klubi Bruklinas “Nets” un Ņūorleānas “Pelicans” uzrādījuši rekordaugstus kopējo punktu Over likmju rādītājus aizvadītajās janvāra spēlēs, liecina “OddsShark” apkopotā informācija.

“Nets” janvārī aizvadīja 17 spēles, no kurām totalizatoru izliktajās Virs/Zem (Over/Under) kopējo punktu likmēs Virs izvēle bija sekmīga 15 jeb 88.2% gadījumu. Tas pēc “OddsShark” datubāzē atrodamās informācijas ir otrais labākais rādītājs janvāra mēnesī NBA vēsturē.

“Nets” aizvadītajā mēnesī pievērsta liela uzmanība – komanda iespaidīgā maiņas darījumā no Hjūstonas “Rockets” ieguva līgas superzvaigzni Džeimsu Hārdenu (otrā virzienā devās arī Rodions Kurucs), kamēr Kairijs Ērvings personīgu iemeslu dēļ nedevās laukumā divas nedēļas. Klubs ar 13 uzvarām un deviņiem zaudējumiem šobrīd ieņem trešo vietu Austrumu konferencē.

Lai saprastu veiksmīgo Virs likmju skrējienu, atliek ielūkoties vidēji gūtajos punktos spēlē un aizsardzības rādītājos. Trīs Bruklinas spēlētāji (Hārdens, Ērvings, Durents) šosezon vidēji mačā guvuši 23 vai vairāk punktu spēlē, kamēr aizsardzība bijusi nosacīta vai pat neeksistējoša. “Nets” janvārī vidēji spēlē iemetusi 122,4 punktus, kamēr ielaidusi 119,5.

Totalizatoros punktu kopskaita Virs/Zem likmes mačos ar “Nets” dalību janvārī vidēji slēgušās pie 230,9 punktu atzīmes, taču faktiski mači noslēgušies ar vidēji gūtiem 241,9 punktiem. Sarežģījumus līniju izlikšanā lieliski parāda 31.janvāra spēle pret “Wizards”. Pirmsspēles likmes apstājušās pie 245,5 punktu atzīmes, kas ir rekordaugsts rādītājs, taču aizraujošā duelī ar 149:146 uzvarēja “Wizards” – 295 kopā gūti punkti.

Vēljovairāk – piecās “Nets” sezonas spēlēs izliktā virs/zem līnija bijusi 240 vai vairāk, virs likmei izrādoties veiksmīgai četros gadījumos. Atiecīgajās spēlēs komandu gūto punktu kopskaits sasniedzis 256.8. Trešdienas naktī komanda tiekas ar Losandželosas “Clippers” un jau šobrīd Virs/Zem izliktā atzīme ir 242,5.

Vēl labāk rādītājos janvārī veicies Ņūorleānas “Pelicans”, kuras mačos Virs likmes bijušas sekmīgas 12 gadījumos no 13 jeb veseli 92.3%. Vidēji likmes spēlēs ar komandas dalību tikušas slēgtas pie 219,7 punktu atzīmes, savukārt faktiski mačos vidēji kopumā gūti 232 punkti. Šeit gan, salīdzinot ar “Nets”, situācija ir mazliet kājām gaisā. Klubs vidēji spēlē sezonā iemetis 114,o punktus, kamēr ielaidis 113, 1. “Pelicans” rezultatīvākais spēlētājs ar vidēji gūtiem 23,5 punktiem spēlē ir talantīgais Zions Viljamsons, kuram ar 23, 4 punktiem seko Brendons Ingrams. Ar septiņām uzvarām un 12 zaudējumiem komanda ieņem pirmspēdējo vietu Rietumu konferencē.

Kādi ir Virs/Zem rādītāji janvārī līgā kopumā? Virs likmes sekmējušās 113 spēlēs, Zem 107 spēlēs, savukārt divos gadījumos likmes ir atgriestas. Vai likmju veicējiem pēkšni akli jākoncentrējas uz Over? Diez vai, jo totalizatori spēj gana veikli pielāgoties situācijai, izliekot līnijas, turklāt ir arī vairāki citi ietekmējošie faktori, līdz ar to jālūkojās kopējā bildē.