Ar vairākiem mačiem nedēļas nogalē turpinās šobrīd vienīgā futbola līga Eiropā – Baltkrievijas futbola līga,- tai starpā arī Minskas derbiju. Kā maču vērtē totalizatori?

Kā jau minējām pirms nedēļas, divi vērā ņemamākie futbola čempionāti pasaulē, kuri turpina savas sezonas bija Baltkrievija un Austrālija. Nu jau Baltkrievija ir palikusi vienatnē, jo arī Austrālija pēc Sidnejas derbija aizvadīšanas izlēma čempionātu pārtraukt. Baltkrievija savu sezonu turpina, neskatoties uz to, ka ar “Covid-19” valstī inficējušies gandrīz 100 iedzīvotāju, kas pat noteikti nav 100% precīzi dati.

Nedēļas nogalē tiks aizvadītas sešas otrās kārtas spēles, no kurām vienā tiksies abas galvaspilsētas Minskas komandas – FC “Minsk” pret Minskas “Dynamo”.  Pirms tam vērts pieminēt pagājušajā svētdienā notikušo spēli starp “Slutsk” un “Slavia” (3:1), kurā kopumā tiesnesis piešķira piecus 11 metru soda sitienus, no kuriem realizēti tika trīs.

FC “Minsk” jauno sezonu sāka svētdien ar panākumu pret “Belshina” (3:1), kas pateicoties uzvarai pirmajā līgā, atgriezās augstākājā čempionātā pēc četru gadu pauzes. Lai gan svētdienas spēlē “Belshina” atklāja rezultātu jau septītajā minūtē un spēja saglabāt vadību līdz pat pirmā puslaika beigām, “Minsk” otrajā puslaikā nokārtoja panākumu ar trīs vārtiem 24 minūšu laikā (50′, 56′, 74′,).

Pagājušajā sezonā “Minsk” finišēja dalītā desmitajā vietā (9-9-12). Kluba rezultatīvākais spēlētājs ar 10 precīziem sitieniem bija ukrainis Oleksandrs Vasiļievs, kurš ar vārtu guvumu izcēlās arī šīs sezonas pirmajā mačā pret “Belshina”.

Tikmēr Minskas “Dinamo” sezonu pagājušajā piektdienā sāka ar minimālu zaudējumu pret “Rukh”, vienīgos vārtus ielaižot 26.minūtē.

Aizvadītajā sezonā klubs finišēja augstajā ceturtajā vietā (15-5-10), tajā pašā laikā trešā pozīcija, kas ļautu piedalīties Eiropas līgas kvalifikācijā, atradās veselu 15 punktu attālumā. Komandas rezultatīvākais spēlētājs ar astoņiem precīziem sitieniem bija baltkrievs Jegors Zubovičs, kurš šobrīd spēlē Kazahstānā. Tikmēr kluba sastāvā joprojām atrodas ukrainis Dmitrijs Bilongs, kurš aizvadītajā sezonā izcēlās ar septiņiem vārtu guvumiem.

Abi Minskas klubi savā starpā, protams, tikušies vairākkārt. Pagājušajā sezonā pirmajā tikšanās reizē aprīlī tika fiksēts bezvārtu neizšķirts (0:0), savukārt augustā pārāki ar 3:2 bija “Dinamo”.

Šoreiz totalizatori abu komandu izredzes gūt panākumu vērtē salīdzinoši līdzīgi, taču favorītu lomā izvirzīta “Dinamo”, koeficienti 2.09 (Synottip) – 2.13 (Optibet). “Minsk” izredzes gūt panākumu vērtētas ar 3.05 (Betsafe) – 3.40 (Pafbet), savukārt neizšķirtam koeficienti 3.05 (11.lv, Pafbet) – 3.15 (Betsafe) robežās.

Virs/Zem vārtu 2.5 līnijā pārsvars Zem, 1.60 (11.lv, Synottip) – 1.66 (Pafbet), kamēr Virs novērtēts ar 2.06 (Synottip) – 2.23 (Pafbet).