NBA Finals 2020: Lakers vs Heat

Naktī uz ceturtdienu cīņu NBA izslēgšanas spēļu finālsērijā Orlando burbulī uzsāks Losandželosas “Lakers” un Maiami “Heat”. Kura komanda triumfē – vērtē totalizatori.

Laika un apstākļu ziņā neierastie 2019./2020.gada NBA “Play-Offs” sasnieguši savu kulmināciju. Koronavīrusa pandēmijas dēļ sezonu nācās pārtraukt martā un atsākt “burbulī” Orlando vien pāris mēnešus vēlāk  – sākumā visas komandas aizvadīja noslēdzošās regulārās sezonas spēles, tad 16 labākās ķērās klāt lielajām izslēgšanas spēļu kaujām. Šogad līdz finālam aizcīnijušās Losandželosas “Lakers” un Miami “Heat”.

Rietumu konferences labākās un visas līgas otrā labākās regulārās sezonas komandas “Lakers” ceļš līdz finālam izvērtās salīdzinoši komfortabls, katrā no sērijām (“Trail-Blazers”, “Rockets”, “Nuggets”) zaudējot tikai vienu maču. Tāpat konferences finālā izpalika jau kopš sezonas sākuma gaidītais Losandželosas derbijs pret “Clippers”, kura pusfinālā septiņos mačos atzina “Nuggets” pārākumu. Pēdējo reizi “Lakers” lielajā finālā spēlēja 2009./2010.gada sezonā, kad septiņās spēlēs ar 4-3 pieveica Bostonas “Celtics”, izcīnot otro titulu pēc kārtas. Otro reizi pēc kārtas un otro reizi karjerā par fināla vērtīgāko spēlētāju kļuva šī gada janvārī traģiski bojā gājušais Kobe Braients.

Protams, šajās izslēgšanas spēlēs komandas dzinējspēks ir Entonijs Deiviss un Lebrons Džeimss, kuri vidēji “playoff” mačā attiecīgi guvuši 28,8 (5.rādītājs līgā) un 26,7 punktus (8. rādītājs līgā). Duelis pret “Heat” īpaši zīmīgs būs Džeimsam, kurš ar komandu izcīnīja divus titulus pēc kārtas 2011./12. un 2012./13. gada sezonās.

Austrumu konferences piektās labākās komandas “Heat” nokļūšana finālā uzskatāma par nelielu pārsteigumu. Klubs “playoff” sāka ar 4-0 panākumu pret “Pacers”, kam  sekoja pārsteidzošs 4-1 pret konferences labāko komandu “Bucks” un 4-2  konferences finālā pret Bostonas “Celtics”.

Salīdzinot ar “Lakers”, “Heat” spēlētāju izslēgšanas spēļu sniegumā redzama lielāka sabalansētība. Vidēji ar 20,9 punktiem mačā komandas rezultatīvākais spēlētājs ir Gorans Dragičš, kuram seko Džimijs Batlers (20,7),  Bams Adebajo (18,5) un Tailers Hero (16,5), kurš sērijas ceturtajā spēlē pret “Celtics” ar 37 gūtajiem punktiem pārspēja Dveinam Veidam piederošo komandas debitantu “playoff” rezultativitātes rekordu.

Pārliecinošs fināla favorīts pēc totalizatoru domām gan ir “Lakers”, koeficienti uzvarai sērijā un titula izcīnīšanai 1.27, kamēr “Heat” izredzes sagādāt pārsteigumu vērtētas ar 3.75 (Betsafe)-3.90 (Pafbet). Par galveno kandidātu uz fināla MVP balvu tiek uzskatīts Lebrons Džeimss (~1.65), kuram seko Entonijs Deiviss (~3.50), kā arī Bams Adebajo un Džimijs Batlers (abiem ~10.00).

 

Par autoru LinkedinInstagramTwitter
Juris Bergmanis totalizators.com autors
Juris Bergmanis

Vietnes Totalizators.com līdzdibinātājs un satura redaktors. Viss par sporta likmēm, jaunumiem, līgām un daudz ko citu. Izstrādāju rakstus par labākajām sporta derību vietnēm kopš 2011. gada, par bonusa piedāvājumiem, vietņu uzticamību un detalizētām atsauksmēm ar reālu lietotāja pieredzi.