Pagājušajā naktī ar divām spēlēm sākās jaunā NBA sezona, taču šonakt laukumā dosies latviešu pārstāvētās komandas. Šajā rakstā aplūkosim, kādus koeficientus favorītiem un  latviešu spēlētāju pārstāvētajām komandām piedāvā totalizatori Latvijā.

Šosezon NBA komandu sastāvos ir trīs latvieši. Ar nepacietību gaidīsim Kristapa Porziņģa atgriežanos pēc traumas “Knicks” sastāvā, vērosim, ko pēc jaunā līguma noslēgšanas rādīs Dāvis Bertāns, kā arī cerēsim, ka “Nets” komandā veiksmīga un pēc iespējas agrāka debija izdosies šovasar draftētajam Rodionam Kurucam.

Kristaps Porziņģis

Attēlu rezultāti vaicājumam “Porzingis”Kopš smagās krustenisko saišu traumas februārī pagājuši astoņi mēneši, un “Knicks” superzvaigzne Porziņģis sekmīgi turpina atveseļošanās procesu. Joprojām nav skaidrs, kad Kristaps varētu atgriezties laukumā, taču tas noteikti nenotiks pirms Ziemassvētkiem. Tāpat “Knicks” pirms pāris dienām bija pēdējā iespēja noslēgt jaunu līgumu ar Porziņģi, neļaujot viņam vasarā kļūt par ierobežoti brīvo aģentu, taču dažādu apsvērumu dēļ tas netika izdarīts. Iespēja, ka Porzinģis neparakstīs jauno līgumu tieši ar “Knicks” ir tuvu nullei.

“Knicks” arī šī būs pārejas sezona un, galvenokārt, tiks gaidīta Porzinģa atgriešanās. Komanda ieguvusi jaunu treneri, Deivu Fizdeilu, noslēgusi līgumu ar 2015.gadā pēc Porzinģa draftēto Hezonju, pagarinājusi līgumu ar Kanteru. Totalizatori Latvijā šajā sezonā “Knicks” būtisku progresu nepronozē. Piemēram, Betsafe iespējas iekļūt play-off vērtē ar koeficientu 5.50, savukārt Pafbet iespēju sezonā iegūt vairāk par 29.5 uzvarām sezonā vērtē ar koeficientu 2.12.

Dāvis Bertāns

Attēlu rezultāti vaicājumam “Bertans”Lai gan vasaras ievadā nebija īsti skaidrs, vai “Spurs” Bertānam piedāvās jaunu līgumu, tomēr jūlijā tika paziņots, ka ar latviešu basketbolistu noslēgts divu gadu līgums par 14,5 miljoniem.

Pagājušajā sezonā Dāvis vidēji 14 minūtēs guva 5,9 punktus, taču prognozējams, ka viņa lomai šosezon vajadzētu pieaugt.  Piecās aizvadītajās spēlēs gan vidēji gūti tikai četri punkti.

Kopumā pagājušā sezona “Spurs” nebija pārāk veiksmīga un pirmo reizi 21 gada laikā komanda nesasniedza 50 uzvaru atzīmi. Iemesli tam ir dažādi, taču vislielākais ir Kavajī Leonards. Basketbolists guva kājas traumu, taču papildus tam radās dažādas nesaskaņas, kas sekmēja viņa aizmainīšanu uz “Raptors”, vietā iegūstot Demāru Derouzenu, kurš, vismaz sākotnēji ar maiņu nebija īsti apmierināts.

“Spurs” izredzes iegūt titulu totalizatori Latvijā vērtē kā devītās augstākās (koef. ap 60.00) un play -off komanda visticamāk iekļūs (betsafe -1.60). Virs/zem uzvaru līnijā izvirzītas 43.5 (Betsafe)-44.5 (Pafbet) uzvaras.

Rodions Kurucs

Attēlu rezultāti vaicājumam “kurucs”Kā jau zināms, latviešu skaits basketbola mekā pieaudzis līdz trīs spēlētājiem. Vasarā notikušajā NBA draftā Bruklinas “Nets”  Kurucu draftēja ar 40.numuru, un neilgi pēc tam spēlētājam tika piedāvāts arī līgums. Tas, kad Kurucs debitēs “Nets” sastāvā ir tikai laika jautājums, jo pārbaudes spēlēs spēlētājs rādījis pieklājīgu sniegumu – četrās pārbaudes spēlēs vidēji 12 minūtes un 7.8 punkti. Tas, savukārt, ļāvis dzirdēt atzinīgus vārdus no komandas galvenā trenera.

Līdzīgi kā “Knicks”, arī “Nets” ir pārbūves procesā un uz play-off nekandidē – Betsafe iespējas iekļūt play-off vērtē ar koeficientu 3.80.

Runājot par favorītu loku, to starpā ir trīs komandas, taču pārējās ir turpat netālu.

Goldensteitas Warriors

Warriors arī šogad dosies pretī čempionu titulam, kurš būtu jau ceturtais piecās sezonās. Par to, ka Goldensteita to paveiks, totalizatori Latvijā nešaubās – koeficients 1.50-1.56.

Jau tā nepārspējamā Goldensteita vasarā papildinājās ar Demarkusu Kazinsu, kas lika pārējai līgai tikai nopūsties un cerēt, ka būtiski komandas sniegumu spēlētājs nepastiprinās.

Lai gan komanda ir pilna ar zvaigznēm, tas neliedz spēlēt vienoti un parādīt savu varenību.

Bostonas Celtics

Tuvākais Warriors konkurents, totalizatoruprāt, ir Celtics (6.25-6.75). Bostona varēja kļūt par pirmo komandu, kura Austrumos no izslēgšanas cīņām pirmo reizi astoņu gadu laikā izslēdz Lebronu Džeimsu, taču to liedza katastrofālā precizitāte no trīs punktu līnijas konferences fināla septītajā spēlē.

Tagad Lebrons ir Rietumos (Lakers), taču “Celtics” rindās pēc traumām atgriezušies Kairijs Ērvings un Gordons Haijvards, turklāt 21 gadu vecais Džeilens Brauns un 20 gadus vecais Džeisons Teitums paliek tikai labāki.

Hjūstonas “Rockets”

Lielākie Warriors konkurenti Rietumos ir “Rockets”, kuriem trešās lielākās izredzes uz titula iegūšanu. (7.00-9.00) Komanda pagarināja līgumu ar Krisu Polu, aizmainīja Raienu Andersonu uz Fīniksu pret Markīzu Krisu un Brendonu Naitu, parakstīja līgumu ar latviešu faniem pazīstamo Karmelo Entoniju. Pagājušās sezonas MVP Hārdens, kopā ar Polu un Entoniju varētu radīt būtiskas problēmas citām komandām, taču Warriors joprojām ir būs būtisks šķērslis.