Makgregora šokējošais zaudējums atnes lielus panākumus totalizatoriem

Lielu pārsteigumu gan totalizatoriem, gan UFC faniem nedēļas nogalē sagādāja Dastins Porjē, kas UFC 257 cīņu vakara ietvaros pieveica īru superzvaigzni Konoru Makgregoru. Kā tas atspoguļojās sporta likmēs?

Atgriešanās oktagonā pēc gada pātraukuma Makgregoram neizdevās kā plānots, jau otrajā raundā ciešot sakāvi ar tehnisko nokautu. Tuvcīņā Porjē izdarīja vairākus spēcīgus sitienus pa seju, kas arī satricināja īra spējas pretoties. Tāpat Konora kāja iepriekš bija ļoti acīmredzami cietusi no Porjē spērieniem.

Šādu iznākumu negaidīja nedz totalizatori, kuri Makgregoru (~1.33) bija izvirzījuši par pārliecinošu favorītu, nedz arī likmju veicēji, kuri pārliecinoši izmantoja iespēju atbalstīt slaveno cīkstoni. Piemēram, kādā ārzemju totalizatorā Makgregora uzvaru prognozēja 79% likmju veicēju. Tāpat kādā īpašajā likmē uz to, kurš cīņā uzvarēs 60 vai mazāk sekundēs, īrs prognozētāju vidū dominēja ar ~95% pārsvaru.

Lai gan totalizatori veiksmīgi iekasēja Makgregora likmes, netika arī bez retiem veiksminiekiem, kuri prognozēja Porjē panākumu. Piemēram, kāds spēlētājs uz Porjē uzvaru ar koeficientu 2.70 veica likmi 100 tūkstošu dolāru apmērā, attiecīgi gūstot 170 tūkstošu peļņu. Vēl vairāk pārsteigumu par Porjē uzvaru pierāda tas, ka likmi uz cīkstoņa uzvaru otrajā raundā veikuši tikai 1% spēlētāju.

Pats Makgregors atzinis, ka zaudējuma dēļ karjeru nenoslēgs un, visticamāk, abu cīkstoņu starpā redzēsim trešo jeb triloģijas cīņu.  Kā sakāve būs ietekmējusi ticību fanu acīs – rādīs laiks.