“Atbildīgas spēles” Latvijas kauss futbolā – pusfināli

“Atbildīgas spēles” Latvijas kauss futbolā ir nonācis līdz pusfinālu stadijai. Kuras komandas iekļūs finālā – vērtē totalizatori.

Liepāja-Valmiera

Pirmajā pusfinālā savā starpā tiksies FK “Liepāja” un FC “Valmiera”, kuras kausa pusfinālā spēkojās arī pirms gada, ar 2:0 pārākai esot “Liepājai”.

Šī brīža kausa īpašniece “Liepāja” cīņu šogad sāka no astotdaļfināla, kurā ar 3:0 pieveikta FK “Smiltene/BJSS”, savukārt ceturtdaļfinālā komanda pašā papildlaika noslēgumā guva minimālu panākumu pret BFC “Daugavpils” (1:0). Virslīgā liepājnieki pēc 20 aizvadītām spēlēm atrodas stabilā ceturtajā pozīcijā – piektajā vietā esošais “Spartaks” atpaliek 11 punktu tiesu, savukārt trešajā vietā esošā Riga FC ar divām spēlēm rezervē ir priekšā par trim punktiem. Pēdējā Virslīgas spēlē “Liepāja” pārliecinoši pieveica FK “Metta” ar 3:0. Vislabāk ar vārtu gūšanu šosezon sekmējies brazīlietim Dodo, kurš izcēlies ar pieciem precīziem sitieniem.

Tikmēr “Valmiera” turnīru sāka ceturtdaļfinālā, turklāt izloze ļāva spēkoties ar Nākotnes līgas komandu FK “Dinamo Rīga”, kura pārspēta pārliecinoši ar 5:0. Pārliecinošo uzvaru aizēnoja incidents, kurā galveno lomu spēlēja valmieriešu aizsargs Gadrani. Jau spēles izskaņā futbolists iesaistījās asumos, par ko saņēma sarkano kartīti, savukārt pēc mača spēlētājs uzbrucis vienam no pretinieku futbolistiem, salaužot tam degunu.

Virslīgā komanda svētdien tikās ar RFS, nospēlējot neizšķirti (1:1). Līdz ar to kopvērtējumā saglabāta otrā pozīcija, taču Riga FC atpaliek tikai punktu, turklāt tā aizvadījusi par vienu spēli mazāk. Rezultatīvākais futbolists valmieriešu rindās ir 19 gadus vecais uzbrucējs Raimonds Krollis, kurš izcēlies ar astoņiem vārtu guvumiem, kas līgas snaiperu topā ļauj ieņemt dalītu piekto vietu.

Abas pusfinālistes savā starpā šosezon tikušās trīs reizes – augusta sākumā ar 2:1 pārāka bija “Liepāja”, savukārt iepriekšējās reizēs maijā (1:0) un aprīlī (2:1) uzvaru svinējusi “Valmiera”. Totalizatoros par mača favorīti dalītas domas – kamēr 11.lv par to uzskata “Liepāju” (2.65), Betsafe favorīta lomā izvirza “Valmieru” (2.65).

RFS-Riga FC

Svētdienas vakarā pusfināli noslēgsies Jāņa Skreideļa stadionā ar Rīgas derbiju – RFS pret Riga FC. Pirms gada abas komandas tikās jau ceturtdaļfinālā, ar 3:2 pārākai esot RFS.

Šogad RFS astotdaļfinālā pārspēja “Skanstes SK” ar 2:0, tikmēr ceturtdaļfinālā pārspēta FK “Auda” – 4:0. Virslīgā komanda ieņem līderpozīcijas, strauji tuvojoties čempionu titulam. Pēc izstāšanās no Konferences līgas kvalifikācijas komanda šķīrās no sava līdera Darko Lemajiča, kuru pārdeva Beļgijas klubam “Gent”, kas tieši izslēdza rīdziniekus no Eirokausiem. Pēdējā Virslīgas spēlē RFS nospēlēja neizšķirti ar “Valmieru” (1:1).

Arī Riga FC kausa izcīņu sāka astotdaļfinālā, kurā ar 3:1 pārspēja FK “Tukums 2000/TSS”. Tikmēr ceturtdaļfinālā komanda guva panākumu pret “Albatroz SC/FS Jelgava”. Sezonu par pārāk veiksmīgu Riga FC nevar uzskatīt – potenciāli zaudēts tituls un palikšana soļa attālumā no iekļūšanas Konferences līgas turnīrā. Pēc trīs mēnešu sadarbības klubs izlēma šķirties no sava galvenā trenera Andra Riherta. Eirokausu dēl Riga FC sanāca pamatīga pauze Virslīgā, taču atgriešanās pārliecinoša – 7:1 pret BFC “Daugavpils”.

Savā starpā Rīgas klubi šosezon tikušies divas reizes, turklāt abās reizēs pārāka bijusi RFS (3:0 un 3:1). Totalizatori par svētdienas mača favorīti uzskata RFS, 2.00 (Betsafe) -2.15 (11.lv), savukārt Riga FC izredzes tiek vērtētas ar 3.30 (11.lv) – 3.50 (Betsafe).