Latvijas kausa futbolā fināls: RFS vs Liepāja

24. oktobrī Jāņa Daliņa stadionā Valmierā tiks noskaidrots “Atbildīgas spēles” Latvijas kausa futbolā ieguvējs, finālā spēkojoties RFS un 2020. gada čempionei FK “Liepāja”.

Sākotnēji finālu tika paredzēts aizvadīt “Daugavas” stadionā Rīgā, taču pirms pusfinālu izlozes nāca paziņojums, ka tas norisināsies atjaunotajā Jāņa Daliņa stadionā Valmierā.

Finālā pirms gada iegūto kausu centīsies aizstāvēt FK “Liepāja”, lai gan neatkarīgi no rezultāta tā iekļūs Eirokausu kvalifikācijā. Titulu 2020. gadā komanda ieguva ar minimālu panākumu pār FK “Ventspils” (1:0). Pamatlaikā neviena no komandām nespēja izcelties ar vārtu guvumu, taču jau trešajā papildlaika minūtē precīzs bija Luiss Hilario, kas arī ļāva svinēt uzvaru.

Šogad komanda finālā iekļuva, pateicoties drošai uzvarai pār FK “Valmiera” (2:0). Abi vārti tika gūti otrajā puslaikā – 58. minūtē precīzs bija Marko Simičs, savukārt vien desmit minūtes vēlāk pārsvaru nostipirināja Mārtiņš Ķigurs.

Virslīgā kopš iekļūšanas kausa finālā “Liepāja” aizvadījusi četras spēles, gūstot vienu panākumu, reizi nospēlējot neizšķirti un piedzīvojot divus zaudējumus. Zīmīgi, ka divas spēles tikai aizvadītas pret fināla pretinieci RFS (1:2 un 1:1). Kopvērtējumā pirms pēdējām trim spēlēm komanda atrodas ceturtajā vietā, no priekšā esošās Riga FC atpaliekot astoņus punktus, savukārt par septiņiem punktiem ir priekšā piektajā vietā esošajai “Spartaks”. Liepājnieku labākais vārtu guvējs ar sešiem precīziem sitieniem ir brazīlietis Dodo, kurš līgas snaiperu sarakstā ieņem 10. vietu.

Ļoti tuvu Virslīgas titulam ir RFS, kas pirms noslēdzošajām spēlēm par pieciem punktiem apsteidz FK “Valmiera”, kas gan aizvadījusi par spēli mazāk. Pēdējās četrās spēlēs komanda guvusi vienu panākumu un reizi nospēlējusi neizšķirti, tomēr uz kausa finālu noteikti būs motivēta gūt panākumu. Iepriekšējo reizi gan kausu, gan Virslīgas titulu savā īpašumā ieguva Riga FC futbolisti 2018. gadā.

Tieši Rīgas derbijā RFS arī izcīnīja vietu kausa finālā, kas izvērtās gana skandalozs. Komandas pamatlaikā apmainījās pa vienam vārtu guvumam, līdz ar to bija jāaizvada papildlaiks. Par strīdu objektu vēl ilgi pēc spēles beigām kļuva RFS vārtu guvums 109. minūtē, kad bumba škietami pameta laukumu, liekot Riga FC spēlētājiem atslābt, ko savukārt izmantoja RFS futbolisti. Tiesnesis neko nefiksēja un ieskaitīja RFS vārtu guvumu, kas arī izrādījās uzvaru nesošais.

Svētdienas finālistes kausā iepriekšējo reizi savā starpā tikās 2019. gada turnīra ceturtdaļfinālā, kad ar 2:1 pārāka bija RFS. Toreiz rīdzinieku labā vārtus guva Darko Lemajičs un Aleksandrs Solovjovs, kamēr “Liepājas” vienīgie vārti Keita kontā.

Šogad totalizatori par fināla favorīti uzskata RFS, koeficienti 1.70 (Betsafe) – 1.76 (11.lv), kamēr Liepāja izredzes tiek vērtētas ar 4.20 (11.lv) -4.90 (Betsafe). Neizšķirtam pamatlaikā koeficienti 3.40 (11.lv) -3.50 (Betsafe) robežās. Vārtu līnijā 2.5 Virs novērtēts ar 1.72, savukārt Zem koeficients 2.00.