Latvijas izlase turpina PK 2022 kvalifikāciju ar cīņu pret spēcīgo Nīderlandi

Sestdien otro spēli Pasaules kausa futbolā kvalifikācijas turnīrā aizvadīs Latvijas izlase, izbraukumā tiekoties ar Nīderlandi. Vai izdosies izrādīt pretestību – vērtē totalizatori.

Kvalifikācijas turnīru Latvija trešdien uzsāka leģendārajā “Skonto” stadionā, kur salīdzinoši spraigā cīņā atzina Melnkalnes pārākumu (1:2). Ļoti negaidīti, taču spēles rezultātu atklāja tieši Latvijas izlase. Mača 40. minūtē izcils reids pēc Vladimira Kameša piespēles rezultējās ar precīzu Jāņa Ikaunieka sitienu.

Prieki diemžēl bija ļoti īsi un jau nākamajā uzbrukumā Stevans Jovetičs izlīdzināja spēles rezultātu. Otrajā puslaikā Melnkalnes spiediens tikai pieauga, taču neizšķirta noturēšanai pietrūka pavisam maz. 83. minūtē Jovetičs ar spēcīgu tālšāvienu atstāja Pāvelu Šteinboru bezspēcīgu un ļāva savai komandai svinēt saspringtu panākumu.

Tikmēr Nīderlande piedzīvoja salīdzinoši negaidītu šoku pret Turciju (2:4), kas, protams, Latvijai galīgi nenāk par labu. Jau pirmajā puslaikā divi Buraka Jilmaza vārtu guvumi (viena pendele) nostādīja nīderlandiešus pamatīgos iedzinējos, tikmēr otrā puslaika ievadā pavisam nepatīkamo 0:3 panāca Hakans Čalhanoglu.

Negaidītu intrigu mača beigu daļā ar ātriem vārtu guvumiem atgrieza Davijs Klāsens (75′) un Lūks De Jongs (76′), taču jau 81.minūtē pārsvaru ar “hattrick” atgrieza Jilmazs. Jāatzīmē, ka kompensācijas laika piektajā minūtē 11 metru soda sitienu nerealizēja Memfiss Depajs.

Kopumā Nīderlandes sastāvs liekus komentārus neprasa, taču tas noteikti nav optimālākais. Īpaši lieli caurumi aizsardzibā, jo palīdzēt nespēj tādi spēlētāji kā Virgils van Deiks (“Liverpool”),Stefans de Vreja (“Inter”), Neitans Akē (“Manchester City”) un citi, tāpat savainojumu Turcijas spēlē guvis pamatvārsargs Jaspers Sillesens (“Valencia”). Uzbrukumā lielākais spēks meklējams Memfisa Depaja (“Lyon”) un Džordžīno Veinalduma (“Liverpool”) personās, kuras aizvadītajā Nāciju līgā kopumā izcēlās ar pieciem no komandas septiņiem vārtu guvumiem.

Izmaiņa Latvijas izlasē pavisam neliela – veselības problēmu dēļ izbraukumā nedodas Mārtiņš Ķigurs, kurš mačam pret Melnkalni nemaz nebija pieteikumā.

Abas komandas savā starpā tikušās trīs reizes, visas Eiropas čempionāta ietvaros. Pēdējā no tām bija 2015. gada jūnijā, kad Latvija kvalifikācijas turnīrā atzina pretinieka pārākumu ar 0:2. Pavisam nepatīkami izvērtās tikšanās 2014. gada novembrī, kad piedzīvota sakāve ar 0:6. Visbeidzot, pirmā spēle piedzīvota leģendārajā “EURO 2004” finālturnīrā, kad Nīderlande Līgo vakarā svinēja uzvaru ar 3:0.

Loģiski, ka totalizatori ļoti pārliecinoši par mača favorīti virza Nīderlandi, 1.02 (11.lv) – 1.03 (Betsafe, Optibet). Latvijas izredzes uz brīnumu attiecīgi ļoti zemas, 29.00 (11.lv) – 81.00 (Betsafe). Neizšķirtam koeficienti 13.00 (Optibet) – 19.00 (Betsafe) robežās. Protams, liels drauds ir tas, ka spēlē varētu tik gūti daudz vārti, turklāt vienpusēji. Piemēram, 11.lv virs 4.25 gūtos vārtus vērtē ar 1.96, kamēr zem ar 1.75.