Latvijas hokeja izlase pirms divām dienām ļoti iespējams sagādāja lielākus vai mazākus zaudējumus Latvijas totalizatoriem. Cīņā par ceturdaļfinālu ar 1:0 pārspēta Dānija, kura pēc bukmeikeru domām bija spēles favorīte.  Šovakar Bobam Hārlijam un izlases hokejistiem ceturtdaļfinālā spēcīgās Zviedrijas pārbaudījums. 

Pirms čempionāta Zviedrija bija viena no turnīra favorītēm. Šobrīd zviedriem pēc Latvijas totalizatoru domām ir labākās iespējas uzvarēt čempionātā, koeficientam totalizatoros svārstoties 2.90 robežās.

Favorītes statusu Zviedrija pierāda arī laukumā- uzvarētas visas septiņas grupu turnīra spēles, viena no tām pēcspēles metienos.  Zviedrijai ir otrais labākais vairākums čempionātā(36%), kā ar labākā vārtusargu līnija(94,44% atvairītie metieni) Tāpēc nav nekāds brīnums, ka Zviedrija spēlē pret Latviju ir pārliecinoša favorīte. Totalizators 11.lv Zviedrijas uzvaru prognozē ar koeficientu 1.08 jeb 92% procentu varbūtību, savukārt, Optibet ir par kripatiņu piesardzīgāks,  Zviedrijas uzvaru prognozējot ar koeficientu 1.12 jeb 88% varbūtību.  Betsafe Zviedrijas uzvaru prognozē ar koeficientu 1.11 jeb 89% varbūtību.

Zviedrijas sastāvā ir divi spēlētāji, kura atrodas čempionāta rezultatīvāko spēlētāju desmitniekā- NHL klubu Anaheimas “Ducks” pārstāvošais Rikards Rakels (6+6, divpadsmit punkti, piektais rezultatīvākais), kā arī Mika Zibanedžads no  Ņujorkas “Rangers”(5+4, deviņi punkti, devītais rezultatīvākais) Jau minētā vārtusargu līnija Zviedrijai ir iespaidīga- abi vārtu vīri spēles dalīja gandrīz uz pusēm. Anderss Nilsons no Vankūveras “Canucks”  atrodas otrajā vietā starp čempionāta labākajiem vārtsargiem(4 spēles, 95.12%), taču Magnuss Hellbergs atrodas piektajā vietā(3 spēles, 93,75%)

Balstoties uz visiem augstāk minētajiem faktoriem, hokeja totalizatori Latvijas uzvaru novērtējuši kā gandrīz neiespējamu. Optibet koeficients uz Latvijas uzvaru ir 20.50, 11.lv 20.00, Betsafe 23.00 jeb 5%, 4,9% un 4,3% varbūtība. Neizšķirta iespējamību  pamatlaikā gan 11.lv, gan Optibet novērtējis ar koeficientu 12.00. Betsafe neizšķirtam pamatlaikā izvirzījis koeficentu 10.00

Taču viss nav tik viennozīmīgi, kā varētu šķist. Ar Zviedriju spēlēts abos iepriekšējos pasaules čempionātos, pirms gada zaudējot ar 0:2, taču pirms diviem gadiem Latvijas izlase piekāpās tikai papildlaikā ar rezultātu 1:2. Abās spēlēs būtiska nozīme bija Elvim Merzļikinam, kurš šobrīd ir trešais labākais čempionāta vārtusargs. (6 spēles, 94,87%) Svarīgu faktoru var nospēlēt arī disciplinētība- Latvija ir trešā displinētākā komanda čempionātā ar 23 noraidījumiem septiņās spēlēs.

Abām izlasēm atliek vēlēt tikai veiksmi un lai izdodas rādīt skaistu hokeju!