Latvijas hokeja izlase aizvadīs pirmās nopietnās pārbaudes spēles pirms PČ

Līdz Rīgā notiekošajam Pasaules čempionātam hokejā atlicis nedaudz vairāk nekā mēnesis un Latvijas hokeja izlase ir devusies uz Slovākiju, kur pret mājinieci aizvadīs divas pārbaudes spēles. Kā komandai veiksies – vērtē totalizatori.

Latvijas hokeja izlase jau gandrīz mēnesi gatavojas maija beigās Rīgā notiekošajam pasaules čempionātam. Ņemot vērā, ka daudzās Eiropas līgās norisinās izslēgšanas spēļu mači, kā arī NHL vēl tikai noslēgumam tuvojas regulārā sezona, komanda nav pašā optimālākajā sastāvā, taču kopējā, nedaudz vairāk nekā 40 kandidātu sarakstā ir ļoti daudz pazīstamu seju, lielākoties no Rīgas “Dinamo” un citiem Kontinentālās hokeja līgas klubiem.

Pirmās pārbaudes spēles 10. un 14. aprīlī tika aizvadītas tepat mājās pret Latvijas U18 izlasi, kurai drīzumā dalība PČ elites divīzijas turnīrā. Abos mačos ļoti eksperimentālos sastāvos pārliecinošus panākumus guva “lielā izlase” (6:1; 5:1).

Nu kandidāti sadalīti divās daļās. Vieni Latvijas U23 komandas sastāvā piedalās Polijā notiekošajā “Three Seas Cup”, kur spēkosies ar Polijas, Lietuvas (5:0) un Igaunijas izlasēm, kamēr otra daļa dodas uz pārbaudes spēlēm Slovākijā.

Uz Slovākiju Latvijas hokeja izlase devusies 26 spēlētāju sastāvā (trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un 15 uzbrucēji) trenera Arta Ābola vadībā, jo Bobs Hārtlijs ar Omskas “Avangard” aizvada KHL finālsēriju pret spēcīgo Maskavas CSKA. Pārliecinoši lielākā pārstāvniecība sastāvā ir Rīgas “Dinamo” hokejistiem, 15 spēlētāji, kuru starpā ir arī Miks Indrašis, Lauris Dārziņš, Mārtiņš Dzierkals un citi. Tāpat izlase rīcībā ir arī Podoļskas “Vitjaz” uzbrucējs Kaspars Daugaviņš, kuram padevās individuāli padevās izcila regulārā sezona (17+32), taču komanda nespēja iekļūt “play-off”, kā arī vārtsargs Jānis Kalniņš (32 spēles, 91,3%, 2.51) kura pārstāvētā Helsinku “Jokerit” izkrita jau izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā.

Bez Kalniņa uz Slovākiju dodas arī Šveicē spēlējošais Ivars Punnenovs (38 spēles, 90,8%, 3,38) un Amerikā studējošais Gustavs Dāvis Grigals, kurš vārtos stājās abās pārbaudes spēlēs pret U18 valstvienību.

Tikmēr Slovākijas izlases sastāvā pamatā redzami vietējās Ekstralīgas spēlētāji, kuru starpā arī pāris veterānu. Tāpat jāpiemin arī Čerepovecas “Severstaļ” spēlējošais Adams Liška (8+3) un Mareks Djaloga, kuram pērnajā sezonā 21 spēle Rīgas “Dinamo” rindās.

Šobrīd totalizatori ar 2.21 (Betsafe) – 2.25 (11.lv) pirmajā spēlē minimālā favorītu lomā virza Latviju, kamēr Slovākijas izredzes vērtētas ar 2.60 (11.lv) – 2.70 (Betsafe), neizšķirts tiek novērtēts ar 4.00 (11.lv) – 4.05 (Betsafe) iespējamību.

Jau trešdien abas komandas tiksies atkārtoti, pēc kā Latvijas hokeja izlase turpinās gatavošanos mājās, kur 14. un 15. maijā nākamās pārbaudes spēles plānotas pret Šveici.