Latvijas hokeja izlase aizvada pārbaudes turnīru Dānijā

Starptautiskajā izlašu pārtraukumā uz pārbaudes turnīru Dānijā devusies Latvijas hokeja izlase, tur tiekoties ar Dānijas un Norvēģijas komandām.

Jau ceturtdien 20:00 izlase spēkosies ar Norvēģiju, kamēr piektdien duelis ar Dāniju. Šīs būs pirmās spēles Latvijas izlasei kopš triumfa olimpiskajā kvalifikācijā Rīgā, kas deva ceļazīmi uz 2022. gada Ziemas olimpisko spēļu hokeja turnīru Pekinā.

Uz Dāniju izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš ir izvēlējies doties eksperimentālā sastāvā, lai pārbaudītu tuvākās rezerves. Tomēr pieredzējušākais no visiem ir vārtsargs Jānis Kalniņš, kurš olimpiskajā kvalifikācijā nespēlēja, un šobrīd pārstāv Zviedrijas augstākās hokeja līgas klubu “Vaxjo”. Aizvadītajās 14 spēlēs Jānis vidēji ielaidis 2,48 ripas un atvairījis 89,9% pretinieku metienu.

Lielākā pārstāvniecība sastāvā ir Rīgas “Dinamo” spēlētājiem, 10 hokejisti, tostarp aizsargi Kristaps Zīle un Kārlis Čukste, uzbrucēji Daniels Bērziņš, Jānis Švanenbergs un citi. Tāpat sastāvā ir arī Roberts Mamčičs, kurš no “Dinamo” pārcēlās uz Čehijas klubu “Zlin”. Trīs spēlētāji pārstāv klubus augstākās līgas Šveicē – aizsargs Sandis Smons, uzbrucēji Deniss Smirnovs un Rihards Melnalksnis.

Dānijas izlases sastāvā sapulcēti vietējo līgu spēlētāji, kā arī leģionāri no Somijas un Vācijas.

Ar Dāniju hokeja izlase pēdējo reizi tikās 2018.gada pasaules hokeja čempionāta, kad gūts minimāls panākums ar 1:o, savukārt ar Norvēģiju pēdējo reizi spēlēts pārbaudes spēlēs augustā (1:4 un 4:2).

Spēlē pret Norvēģiju par favorītiem totalizatori uzskata Latviju, koeficients 1.96, kamēr Norvēģijas izredzes uz uzvaru tiek vērtētas ar 3.00.