Latvijas basketbola izlase dodas izšķirošajās cīņās par iekļūšanu EČ finālturnīrā

Gaidāmā nedēļas nogale būs ļoti saspringta visiem sporta un basketbola faniem, jo Latvijas basketbola izlase Rīgas “burbulī” aizvadīs izšķirošās spēles “EuroBasket 2022” kvalifikācijā pret Bulgāriju un Grieķiju.

Nevienam nav noslēpums, ka dažādāko iemeslu dēļ šis kvalifikācijas cikls Latvijai nav bijis diez ko veiksmīgs, lai gan formāts ir pateicīgs, lai visu nokārtotu jau priekšlaicīgi. No četru komandu grupas čempionāta finālturnīram kvalificējas trīs labākās komandas, taču mūsu izlase ar trim zaudējumiem un vienu panākumu (pret Grieķiju novembrī) pamanījusies pirms noslēdzošajām spēlēm ieņemt liktenīgo ceturto pozīciju H grupā.

Šobrīd vietu finālturnīrā jau garantējušas Grieķija un Bosnija, kamēr asiņainas cīņas klātienē un/vai neklātienē par pēdējo grupas ceļazīmi norisināsies starp Bulgāriju un Latviju. Par laimi vai par nelaimi, ir vismaz divi scenāriji, kas latviešiem sagādās kāroto – panākums sestdien pret Bulgāriju ar vismaz +7 vai panākums pret Bulgāriju ar 1-5 punktu pārsvaru un uzvara pret Grieķiju divas dienas vēlāk.

Protams, galvenais uzdevums ir nokārtot visu pret Bulgāriju, ko pierāda arī agresīvais LBS promo klips. Tajā tiek norādīts uz nepārāk spīdošajām sekmēm līdzīgās situācijās iepriekš, uzsverot, ka “pietiek ar tiem +/- sūdiem”, kā arī ielikts kadrs no nesenās sieviešu čempionāta kvalifikācijas spēles, kurā Bulgārija pēdējās sekundēs “palīdzēja” Grieķijai noturēt nepieciešamo punktu pārsvaru, kas atņēma iespējas iegūt ceļazīmi Latvijai.

Bulgāri atbildi parādā nepalika un savā materiālā izcēla pirmo savstarpējo maču ciklā, kur Latvijas basketbola izlase pagājušā gada februārī piedzīvoja sakāvi otrajā pagarinājumā ar 104:110. Bulgārijai ar 26 punktiem izcēlās Dī Bosts, kamēr Latvijas sastāvā 27 punkti Mārtiņam Meieram, kurš pavisam nesen nomainījis klubu, no Kazahstānas pārceļoties uz Franciju.

Помните ли 24 февруари 2020 г.?
Ние помним!!!
И мечтаем за още!
Най-важните мачове предстоят!
🤞Стискайте палци на…

Posted by Bulgarian Basketball Federation on Wednesday, February 17, 2021

Meiers un vairāki citi arī novembra sasaukumā bijušie būs klāt arī šonedēļ, tomēr būtiski izcelt, ka beidzot sastāvā ieraudzīsim Eirolīgas vīrus. Trešdien Latvijas basketbola izlase paziņoja, komandai pievienosies Maskavas apgabala “Khimki” spēlējošie Dairis Bertāns un Jānis Timma. Abiem spēlētājiem sezona nav bijusi no tām spilgtākajām, taču jāpieņem, ka viņu klātbūtne laukumā jebkurā gadījumā būs ļoti būtiska.

Interesanti, ka pirms izšķirošās spēles pret Latviju, Bulgārija aizvadījusi divas pārbaudes spēles pret vietējā čempionāta komandām. Pirmajā mačā tika atzīts līderes  “Rilski sportist” pārākums (85:86), kamēr dienu vēlāk pieveikta sestajā vietā esošo Plovdivas “Akademik” – 83:70.

Totalizatori izšķirošajā sestdienas mačā par favorītiem pārliecinoši uzskata Latvijas izlasi, 1.09 (11.lv) -1.13 (Betsafe), kamēr Bulgārijas panākums tiek vērtēts ar 5.40 (Pafbet) – 6.00 (11.lv). Protams, ļoti svarīgi redzēt arī handikapa likmes. Piemēram, Betsafe totalizatorā Latvijas -12.5 tiek vērtēts ar 1.92, savukārt Bulgārijas +12.5 ar 1.82.

Sadaļā “mana likme” īpašu likmi izlicis 11.lv, kas panākumu gan pret Bulgāriju, gan Grieķiju ar vismaz 10 punktu pārsvaru novērtē ar koeficientu 5.00.

Tāpat 11.lv totalizators, sekojot līdzjutēju vēlmēm, izlicis arī iespēju prognozēt “Khimki” spēlētāja Jāņa Timmas sniegumu Bulgārijas mačā. Virs/Zem līnijā ar koeficientu 1.85 abās pusēs piedāvāta 16.0 punktu atzīme, kamēr punktu+rez.piespēļu+atl. bumbu kategorijā 24.0 atzīme.

Likmes ir ļoti augstas, taču ceram, ka Latvijas basketbola izlase spēs visu nokārtot ar uzviju un jau 2022.gadā iespējami optimālākajā sastāvā mūs iepriecināt Eiropas čempionāta finālturnīrā, kas norisināsies četrās valstīs.