Latviešu futbolists Andrejs Perepļotkins par iesaistīšanos spēļu manipulēšanā saņēmis sešu mēnešu diskvalifikāciju no visām ar futbolu saistītām aktivitātēm, vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

35 gadus vecais Perepļotkins karjeras laikā pārstāvējis dažādus klubus Latvijā, Kiprā, Armēnijā, Igaunijā, Uzbekistānā, Anglijā, Īrijā, Beļģijā un Ukrainā. Tāpat pussargs no 2007. līdz 2012.gadam aizvadījis 35 spēles Latvijas izlasē, kurās izcēlies ar trīs vārtu guvumiem. Izlasē pēc tautības ukraiņu spēlētājam ļāva spēlēt iegūtā pilsonība.

Pagājušajā sezonā futbolists pārstāvēja 2017.gadā dibināto FC Kupiškis, kurš spēlēja Lietuvas pirmajā līgā. Zīmīgi, ka komandā spēlēja arī vairāki citi latvieši un arī galvenais treneris bija no Latvijas.

Jau 11.februārī sankcijas Perepļotkinam piešķīra Lietuvas Futbola federācija, savukārt   27. aprīlī, Cīrihē, Šveicē, Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) Disciplinārlietu komiteja lēma, ka A. Perepļotkina diskvalifikācija ir spēkā visā pasaulē. Par aizdomīgiem uzskatāmi trīs mači ar komandas dalību, un bez Perepļotikina diskalifikāciju, kā arī 1000 līdz 2000 eiro sodu, saņēmuši vēl četri spēlētāji.

Pats FC Kupiškis par pārkāpumiem tika pazemināts uz otro līgu.

“Latvijas Futbola federācija ar saviem starptautiskajiem kolēģiem godīgas spēles noteikumu pārkāpšanas gadījumos sadarbojas ļoti aktīvi. Prieks, ka kopīgiem spēkiem, daloties ar informāciju un veicot saskaņotas darbības, izdodas izgaismot cilvēkus, kuriem futbolā nav vietas,” pauž Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.