Šonakt Bostonas “Bruins” un Sentluisas “Blues” finālsērijas septītajā spēlē noskaidros, kurš šogad virs savas galvas cels Stenlija kausu. Kā komandu izredzes vērtē totalizatori?

Pirms trim dienām “Blues” bija lieliska iespēja mājās izcīnīt pirmo kausu komandas vēsturē, taču piedzīvota izgāšanās – 1:5. Mača liktenis būtībā izšķīrās trešajā periodā, “Bruins” gūstot četrus vārtus, pēdējos no tiem jau tukšos vārtos. Tos guva finālsērijas dzelzs vīrs Zdeno Hara, tādējādi kļūstot par vecāko aizsargu, kurš guvis vārtus Stenlija kausa finālsērijā.

Ar 1+1 izcēlās Breds Maršāns un Dāvids Pastrņāks, kuri iepriekš sērijā vienādos sastāvos punktus vēl nebija guvuši. Tikmēr 28 no 29 pretinieku metieniem atvairīja Tukka Rasks, kļūstot par mača pirmo zvaigzni.

Finālsērijā somu vārtsargs vidēji atvairījis vidēji 92,3% pretinieku metienu, savukārt “Blues” rindās Džordanam Biningtonam rādītāji sasnieguši vien 88,7%, tomēr tas lielā mērā saistāms ar ielaistām ripām trešajā (piecas) un sestajā spēlē (četras).

Bažas “Bruins” faniem un komandai varētu raisīt “Blues” sniegums izbraukumā šī gada izslēgšanas spēlēs – deviņas uzvaras un trīs zaudējumi, 2:1 finālsērijā. Tāpat “Bruins” arēnā “TD Garden” Sentluisa kopš 1998.gada uzvarējusi 11 reizes no 16.

Bostona jau reizi aizvadījusi septīto spēli Stenlija kausa finālā – 2011.gadā pārspēta Toronto “Maple Leafs”, lai gan, līdzīgi kā šogad, pēc piecām spēlēm komanda atradās  iedzinējos ar 2-3. Salīdzinoši nenozīmīgi, bet mājas komanda septīto finālspēļu vēsturē kopš 1942.gada uzvarējusi 12 reizes no 16, tajā pašā laikā pēdējās divas reizes to paveikusi izbraukuma komanda.

Kopš “Bruins” panākuma 2011.gadā sastāvā joprojām ir Zdeno Hara, Patrīss Beržerons, Dāvids Krejči un Breds Maršāns.

Totalizatori uzvarai šonakt pamatlaikā priekšrocību dod “Bruins”, koeficienti 2.00 (11.lv, Optibet) – 2.03 (Betsafe). Tikmēr riska cienītājiem noteikti patiks koeficienti uz “Blues” panākumu – totalizatori šādu iespējamību vērtē ar 3.25 (Pafbet, Betsafe) – 3.40 (11.lv).

Spēle līdz papildlaikam sērijā nonākusi reizi, panākumu otrajā spēlē izcīnot “Blues” ar 3:2. Iespēja, ka spēle līdz papildlaikam varētu nonākt arī šoreiz tiek vērtēta ar 3.90 (11.lv) – 4.05 (Betsafe).

Ieskaitot papildlaiku, “Bruins” izredzes tiek vērtētas ar 1.55 (Optibet) – 1.60 (11.lv, Betsafe), “Blues” ar 2.29 (Optibet) – 2.40 (Pafbet, Betsafe).