Kurš Rīgas klubs iekļūs Konferences līgas kvalifikācijas “play-off”?

Izšķirošās cīņas par iekļūšanu UEFA Konferences līgas kvalifikācijas “play-off” ceturtdien aizvadīs Riga FC un RFS. Kura komanda spers vēl vienu soli pretī grupu turnīram?

RFS-Gent

Negaidīti veiksmīga spēle izbraukumā pret spēcīgo Beļģijas klubu “Gent” izvērtās RFS komandai. Lai gan pēc totalizatora domām rīdzinieki ir pārliecinoši dueļa pastarīši, šāds uzskats tika sagrauts jau mača pirmajās minūtēs. Spēles 11. minūtē rezultātu atklāja kvalifikācijas turnīra dalīti otrais rezultatīvākais spēlētājs Darko Lemajičs, savukārt 17 minūtes vēlāk pārsvaru dubultoja Tomašs Šimkovičs, kurš joprojām ir labākais turnīra piespēlētājs.

Pirmais puslaiks tā arī noslēdzās ar 2:0 rezultātu rīdzinieku labā, taču jau otrā puslaika ievadā “Gent” labā vienus vārtus atguva nigēriešu pussargs Oladoje Adevale. RFS turpināja censties turēties pretī “Gent” spiedienam, tomēr 77. minūtē neizšķirtu panāca Tariks Tisodali. Mača turpinājumā rezultāts palika nemainīgs, kas RFS vēljoprojām atstāj cerības uz pozitīvu iznākumu divu spēļu summā.

Jāatzīmē, ka kopumā “Gent” komandai laukumā bija dominējošs pārsvars – sitieni vārtu virzienā 31 pret 4, tostarp 10 pret 3 vārtu rāmī.

Pirms ceturdienas spēles Daugavas stadionā “Gent” aizvadīja spēli vietējā čempionātā, turpinot tā ievadu bez uzvarām (0:1 pret “Oostende), kamēr RFS pārvarēja Latvijas “Atbildīgas spēles” kausa ceturtdaļfinālu ar 2:0 uzvaru pret Skanstes SK. Protams, abas komandas lielākoties spēlēja ar savām rezervēm.

Izšķirošās atbildes mača favorītu lomā totalizatori nemainīgi liek “Gent” futbolistus, 1.32 (Optibet) – 1.36 (11.lv, Betsafe), kamēr RFS izredzes uz pārsteigumu tiek vērtētas ar 8.00 (Optibet) – 9.00 (Betsafe).

Riga FC-Hibernians

Savu favorītu lomu mājās pret Maltas klubu “Hibernians” neizdevās pierādīt Riga FC. Līdz pat spēles noslēdzošajai daļai neviena no komandām nespēja atklāt spēles rezultātu, līdz 77. minūtē vārtus guva “Hibernians” aizsargs Andrejs Aguis, kas arī ļāva nodrošināt samērā negadītu panākumu un lielu vilšanos rīdziniekiem.

Statistiski spēle bijusi samērā līdzīga – Riga FC bija pārsvars bumbas kontrolē (58%:42%) un kopējos sitienos vārtu virzienā (12 pret 10), taču vārtu rāmī abas komandai trāpīja pa trim sitieniem.

Pirms atbildes mača izbraukumā rīdzinieki aizvadīja ceturtdaļfināla spēli Latvijas “Atbildīgas spēles” kausā pret sīksto Tukums/2000, kuru sīvā cīņā izdevās pieveikt ar 3:1, izšķirošos divus vārtus gūstot mača pēdējās desmitminūtes ievadā. Zīmīgi, ka pirmos vārtus komandas rindās guva no FK “Metta” iegūtais Muritala.

Nelielā favorītu statusā uz izšķirošo spēli joprojām ir Riga FC, 1.89 (Optibet) – 1.94 (11.lv). “Hibernians” izredzes uz panākumu arī otrajā mačā tikmēr novērtētas ar 3.70 (Optibet) – 3.75 (11.lv, Betsafe).