Kurš kļūs par Nurmagomedova titula mantinieku?

Aizvadītajā nogalē trešo reizi pēc kārtas sev piederošo UFC čempiona jostu vieglajā svarā aizstāvēja Habibs Nurmagomedovs, pēc cīņas paziņojot, ka oktagonā vairs nedosies, nesasniedzot leģendāro 30-0 robežu. Kurš kļūs par jostas mantinieku – vērtē totalizatori.

Kā zināms, Nurmagomedovs (29-0) pēdējā “Fight Island” cīņu šovu sērijas vakarā Abu Dabi otrajā raundā ar savu firmas zīmi – žņaugšanas paņēmienu -pieveica Džastinu Geičī (22-3) un saglabāja vieglā svara kategorijas titulu.

Emocionālā runā pēc uzvaras 32 gadus vecais cīkstonis paziņoja, ka noslēdz savu aktīvā sportista karjeru. Lēmuma pamatā ir traģiskais notikums jūlijā, kad cīņu ar bīstamo Covid-19 slimību neizturēja Habiba tēvs un treneris Abdulmanaps. Nurmagomedovs savai mammai pirms cīņas solījis, ka šis būs pirmais un vienīgais duelis, kurā viņš piedalās bez sava tēva klātbūtnes.

Lai gan UFC prezidents Dena Vaits uzskata, ka leģendārais cīkstonis savu pēdējo vārdu nav teicis, maz ticams, ka solījums tiks lauzts. Tas nozīmē, ka konkurences pilnajā vieglā svara kategorijā būs jauns čempions. Dažādi ārzemju totalizatori jau ir izteikuši savas prognozes, kas daudziem varētu būt mazliet pārsteidzošas.

Favorīta lomā ar ~1.60 koeficientu izvirzīts skandalozais īrs Konors Makgregors, kurš jūnijā kārtējo reizi paziņoja par karjeras noslēgšanu.  Otro atgriešanos Konors piedzīvoja janvārī, kad 40 sekundēs izrēķinājās ar Donaldu Ceronī, taču jūnijā atzina, ka zaudējis kaisli pret došanos oktagonā. Habiba aiziešana visticamāk varētu Makgregoram pavērt ceļu uz atgriešanos virsotnē, tāpēc jāpieņem, ka īrs noteikti apsvērs pierādīt uz ko spējīgs.

Otrais favorīts ar koeficientu 2.75, kas potenciāli varētu cīņities ar Makgregoru, ir Dastins Porjē. Pēdējā cīņā jūnijā pēc zaudējuma titulcīņā pret Habibu 2019.gada septembrī amerikānis piecu raundu cīņā pēc tiesnešu lēmuma pārspēja Denu Hokeru, savukārt ar Makgregoru tikās 2014.gadā, atzīstot sakāvi jau pirmajā raundā.

Tālāk seko maijā Geičī zaudējušais Fergusons (8.00), Maikls Čendlers (8.00) un pats Džastins Geičī (11.00).

Kā galu galā virzīsies situācija vieglajā svarā, rādīs laiks, taču nav šaubu, ka garlaicīgi nebūs!