Habiba Nurmagomedova un Tonija Fergusona cīņas norise apdraudēta jau piekto reizi, šoreiz Covid-19 pandēmijas dēļ. Totalizatori jau prognozē, kurš cīkstonis varētu aizstāt Habibu.

Kā zināms, dueli, joprojām nezināmā vietā bija plānots aizvadīt 18.aprīlī UFC 249 cīņu šova ietvaros.  Covid-19 pandēmijas dēļ Ņujorkā tās norise nav iespējama un potenciālo variantu starpā izskanējusi Dubaja, taču jebkurā gadījumā ir skaidrs, ka cīņu vakara norisei varēs sekot tikai un vienīgi neklātnē. Uz vietas atradīsies tikai nepieciešamais personāls cīņas norises un TV translāciju nodrošināšanai.

Nurmagomedovs pirmdien sociālajā tīklā “Instagram” atklāja, ka ir atgriezies Krievijā un, visticamāk, tur arī iestrēgs ceļošanas ierobežojumu dēļ.

Fergusons šādu soli uzskata kā attaisnošanos un jorprojām ir gatavs sadot Habibam pa pēcpusi. Abu sportistu dueli UFC mēģina noorganizēt jau pēdējos piecus gadus, taču dažādu iemeslu dēļ tā pēdējās četras reizes ir atcelta. Esam tuvu arī piektajai reizei.

Ar vai bez Nurmagomedova dalības, bet cīņa, acīmredzot, notikšot. Tajā pašā laikā cīņu vidējā svarā savā starpā varētu aizvadīt Horhe Masvidals un čempions Kamars Usmans, taču tam ir ļoti zema iespējamība.  ASV bāzētais totalizators Bovada apkopojis iespējamos aizvietotājus.

Džastins Geičī (21-2)

31 gadu vecais Geičī pēc Bovada domām ir visreālākais Habiba aizvietotājs, koeficients 1.57. Pēdējo reizi amerikānis ringā devās 2019.gada septembrī, kad pirmā raunda noslēgumā nokautēja Donaldu Seronī. Avoti vēsta, ka UFC personīgi vērsušies pie Geičī, lai noskaidrotu viņa gatavību aizvadīt cīņu, kas, protams, izskaidro šādu koeficientu.

Aleksandrs Hernandezs, Hama Vortijs, Islams Makhčevs, Otmans Azaitars

Šie cīkstoņi piedalīsies UFC 249 cīņu vakarā, taču viņu iespējas kļūt par Habiba aizvietotājiem novērtētas diez gan zemu – koeficients 7.50. Hernandezam (11-2) paredzēta cīņa pret Makhčevu (18-1), savukārt Vortijam (15-6) pret Azatairu (12-0).

Konors Makgregors (22-4)

Kā kārdinošu, taču nereālu iespēju Bovada ar koeficientu 8.50 izvirzījis Konoru Makgregoru, kurš noteikti būtu 100% gatavs, ja jāaizvieto būtu Fergusons. Ar Habibu īrs tikās skandalozajā cīņā 2018.gada oktobrī, kurā piedzīvoja sakāvi ceturtajā raundā, turklāt pēc tam izveidojās grautiņš, par ko abi sportisti saņēma diskvalifikācijas.

Jāuzsver, ka totalizatori joprojām pieņem likmes uz Habiba un Fergusona cīņu un pārliecinošs favorīts ar aptuveni 1.30 koeficientu ir krievu cīkstonis. Cerēsim, ka duelis piekto reizi netiks atcelts, citādāk jāsāk domāt, vai uz tā norises iespējām nav uzlikts lāsts.