Šobrīd pasaulē valda koronavīrusa pandēmija, kas paralizējusi 99% no visiem sporta notikumiem. Daži totalizatori ļauj veikt prognozes, kurš savu sezonu atsāks pirmais.

Šajā gadījumā foksēsimies uz lielākajām futbola līgām. Kā zināms, Anglijas premjerlīgā, Vācijas bundeslīgā, Spānijas LaLiga, Francijas Ligue1 un Itālijas Serie A sezona ierobežojumu dēļ ir pārtraukta, taču tiek cerēts, ka vismaz vasarā izdosies to atsākt. Jau šobrīd klubi piedzīvo lielus finansiālos zaudējumus, taču sezonas neaizvadīšana līdz galam situāciju padarītu kritisku. Ņemot vērā, ka valstu čempionāti ir prioritāte, notiekošais ietekmējis jūnijā paredzēto Eiropas čempionātu futbolā, kurš tagad ir pārcelts uz nākamo gadu.

Tāpat pārceļās maijā paredzētie UEFA Čempionu un Eiropas līgas fināli, jo ir vairāk nekā skaidrs, ka līdz tam spēles neizdosies atsākt, kur nu vēl īsā periodā aizvadīt atlikušās izslēgšanas spēles, kas apstājušās astotdaļfināla stadijā.

ASV bāzētais totalizators Bovada sniedz īpašās likmes uz to, kura no TOP līgām atsāks savu čempionātu pirmā.

Itālijas Serie A 

Viszemākās izredzes atsākt čempionātu pirmajai, totalizatori sniedz Itālijas Serie A, koeficients 13.00, kas ir vairāk nekā pašsaprotami. Itālija bija pirmā valsts Eiropā, kurā koronavīruss strauji izplatījās, kā rezultātā atcelti tika arī sporta notikumi. Šobrīd situācija ir ļoti kritiska – gandrīz 64 tūkstoši reģistrētu gadījumu (!24.marta dati), no kuriem sešos tūkstošos fiksēta pacienta nāve. Abi skaitļi ir pārliecinoši augstākie Eiropā, valstī ieviesti maksimāli pulcēšanās ierobežojumu un nav zināms, kad situācija normalizēsies.

Bovada izlicis koeficientus arī uz to vai Serie A sezona vispār 2020.gadā tiks pabeigta. Koficienti pagaidām līdzsvarā – 1.87 uz abām iespējām (Jā/Nē). Šobrīd sporta pasākumu ierobežojumi valstī ir līdz aprīļa sākumam, savukārt Itālijas futbola federācijas prezidents cer, ka augstākās līgas sezonu izdosies atsākt maijā.

Spānijas La Liga

Otrās zemākās iespējas atsākt sezonu pirmajai totalizatori ar koeficientu 5.50 dod Spānijas La Ligai. Arī Spāniju “Covid-19” pandēmija ir skārusi ļoti smagi – gandrīz 40 tūkstoši gadījumu un tuvu 3 trīs tūkstošiem bojā gājušu. Abi skaitļi Eiropā ir otrie augstākie aiz Itālijas.

La Liga prezidents Haviers Tebass nesenā intervijā atzina, ka čempionāta sezonai vajadzētu atsākties maija vidū, kas gan lielā mērā esot atkarīgs no pandēmijas attīstības. Valstī esošais ārkārtas stāvoklis varētu tikt pagarināts līdz 11.aprīlim, taču arī tas noteikti nav galējais datums.

Francijas Ligue 1/Anglijas Premjerlīga

Dalīti otrās augstākās iespējas atsākt sezonu pirmajai totalizatori sniedz Francijas Ligue 1 un Anglijas premjerlīgai, koeficients 4.00. Francijā ar koronavīrusu kopumā inficējušies gandrīz 20 tūkstoši iedzīvotāju, mirušie tuvu 900. Tikmēr Lielbritānijā, vismaz pagaidām salīdzinoši mierīgāka situācija, 6800 inficēto un 340 nāves.

Anglijas premjerlīgas norise šobrīd ir apturēta līdz 30.aprīlim, tomēr pēdējā informācija liecina, ka sezona varētu atsākties 1.jūnijā. Atlikušās kārtas plānots izspēlēt sešu nedēļu laikā jeb līdz 8.augustam, tādējādi mēģinot izvairīties no būtiskiem finansiālajiem zaudējumiem.  Zīmīgi, ka Premjerlīga bija pēdējā TOP5 līga, kura pārtrauca sezonas norisi.

Tikmēr Ligue 1 sezonu nav plānots atsākt ātrāk par 15.jūniju.

Vācijas Bundeslīga

Favorīts pēc Bovada domām ir Vācijas Bundeslīga, koeficients 2.20. Vācijā reģistrēti jau vairāk nekā 30 tūkstoši “Covid-19” saslimšanas gadījumu, taču citu valstu vidū tā izceļas ar iespaidīgi mazo nāvju skaitu, kas pēc pēdējiem datiem ir vien 133. Šobrīd maču norise Bundeslīgā ir pārtraukta līdz otrajam aprīlim, taču termiņš, visticamāk tiks pagarināts līdz 30.aprīlim.

Citi sporta veidi/līgas

Bovada piedāvā koeficientus arī citām sporta veidu līgām. Piemēram, NBA sezonas atsākšanai līdz 3.jūlijam koeficients ir 2.15, savukārt uz to, ka tas nenotiks 1.65 . NHL sezonas atsākšanai līdz 1.jūlijam koeficients ir 2.20, pretējam variantam 1.67. Jāatzīmē, ka ASV fiksēti jau gandrīz 50 tūkstoši koronavīrusa inficēšanās gadījumi, turklāt vairāk nekā puse fiksēta Ņujorkas štatā. Kopējais nāves gadījumu skaits valstī ir 615.

Protams, sports joprojām turpinās Baltkrievijā, kas ir ļoti unikāla situācija gan Eiropā, gan pasaulē.