Krievijas tenisistes par spēles rezultātu ietekmēšanu saņem mūža diskvalifikāciju

Krievijas tenisistes Sofija Dmitrijeva un Alija Merdejeva saņēmušas mūža diskvalifikāciju par iesaistīšanos spēles rezultātu ietekmēšanā, ziņo uzraugošā Tenisa Integritātes aģentūra (ITIA).

Atklāts, ka Merdejeva, kuras karjeras augstākā pozīcija WTA vienspēļu rangā bijusi 928.vieta un 644. vieta dubultspēlēs, iesaistījusies divos incidentos, kas saistīti ar rezultātu ietekmēšanu. Tikmēr Dmitrijeva, kura maksimāli sasniegusi 1119.vietu vienspēlēs un 939.vietā dubultspēlēs, iesaistīta pat sešos incidentos, turklāt sportiste izmeklēšanas laikā nav sadarbojusies ar organizāciju.

ITIA arī atzīmē,  ka divos no visiem aizdomīgajiem gadījumiem tenistes spēlējušas vienā dubultspēļu pārī, taču plašākus informāciju par turnīriem nesniedz.

Izmeklēšana noteikusi, ka spēlētājas pārkāpušas tenisa antikorupcijas kodeksu punktos, kas saistīti ar tiešu vai netiešu rezultātu ietekmēšanu. Dmitrijeva arī apsūdzēta par pārkāpumiem punktos, kas nosaka spēlētāju pilnu iesaisti ITIA izmeklēšanā, tai skaitā sniedzot pierādījumus sēdēs. Piešķirtās sankcijas nosaka, ka spēlētājas vairs nevar piedalīties vai spēlēt tenisa organizāciju rīkotos vai sakcionētos turnīros, tai skaitā arī WTA.

Merdejeva pēdējo reizi kortā devās 2020.gada martā, kad ITF līmeņa turnīrā Krievijas pilsētā Kazaņā piedzīvoja zaudējumu vienspēļu kvalifikācijas pirmajā kārtā, savukārt Dmitrjeva 2020.gada februārī piedzīvoja sakāvi ITF/TENNIS EUROPE līmeņa turnīra kvalifikācijas pirmajā kārtā.

Pagājušajā nedēļā apelācija Sporta arbirtāžas tiesā nesekmīga izrādījusies Čīles tenisistam Maurūsio Alvaresam-Guzmanam, kurš mūža diskvalifikāciju saņēma 2019.gadā par mēģinājumu ar kukuli ietekmēt ATP Challenger līmeņa maču.