Klāt U20 pasaules čempionāta hokejā pusfināli

Jau šonakt Kanādas pilsētā Edmontonā tiks noskaidrotas tās divas komandas, kuras cīnīsies par zelta medaļām U20 pasaules čempionātā hokejā. Pirmajā pusfināla spēlē nūjas krustos vienmēr sīvi konkurējošās Kanāda un Krievija, kam sekos ASV un Somijas duelis.

Kanāda vs Krievija

Pagājušā čempionāta finālistes šoreiz saskrējušās pusfinālā. Pirms gada aizraujošā finālspēlē ar 4:3 triumfēja Kanādas jaunieši, uzvaras vārtus četras minūtes pirms spēles beigām gūstot Akilam Tomasam, kurš pārstāv Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Losandželosas “Kings” sistēmu.

Kā jau ierasts, arī šogad Kanāda ar saviem pretiniekiem grupu turnīrā izrēķinājās salīdzinoši pārliecinoši, ar 16:2 pat sagraujot Vāciju, kura gan tobrīd bija novājināta Covid-19 dēļ. Kopumā komanda četrās spēlēs iemeta 33 ripas, kamēr ielaida vien četras. Uzvara grupā ceturtdaļfinālā ļāva tikties ar Čehiju, kura arī pieveikta bez salīdzinoši lielām problēmām – 3:0.

Kanādas rezultatīvākais un turnīra otrs ražīgākais spēlētājs ar 13 punktiem (7+6) ir Dilans Kozenss, kuru 2019.gada NHL draftā ar septīto numuru draftēja latviešiem labi pazīstamais Bufalo “Sabres”. Īpaši jāizceļ jau minētā uzvara pret Vāciju, kur Dilanam “hattrick” un trīs rezultatīvas piespēles.

Krievijai ceļš līdz pusfinālam mazliet sīvāks, taču arī bez zaudējumiem. Grupu turnīrā četras uzvaras, tostarp 4:3 pagarinājumā pret Zviedriju, kas pārrāva skandināvu pamatīgi ieilgušo uzvaru sēriju grupu turnīros. Ceturtdaļfinālā krievu jaunieši tikās ar sīksto Vāciju, spraigā cīņā uzvarot vien ar 2:1.

Komandas rezultatīvākais spēlētājs ar sešiem punktiem (2+4) ir Rodions Amirovs, kuru šīgada NHL draftā ar 15.numuru izvēlētjās Toronto “Maple Leafs”, kas visu izlašu spēlētāju topā sniedz tikai dalītu 11.vietu, tikmēr vārtos ceturtais labākais atvairīto metienu procents (91.82%) ir tā paša gada drafta 11.izvēlei (“Predators”) Jaroslavam Askarovam.

Totalizatori par mača favorīti uzvarai pamatlaikā ar 1.53 (11.lv) – 1.60 (Pafbet) uzskata Kanādas valstvienību, kamēr Krievijas izredzes tiek vērtētas ar 4.10 (Pafbet, Betsafe)-4.80 (Optibet), savukārt neizšķirtam koeficienti 4.80 (11.lv) – 5.20 (Optibet) robežās.

ASV-Somija

Otrajā pusfinālā 2019.gada finālistu atkaltikšanās. Pirms diviem gadiem ar 3:2 pārāka bija Somija – uzvaras vārti mazāk nekā divas minūtes pirms pamatlaika beigām Kappo Kakko kontā, kurš šobrīd pārstāv Ņujorkas “Rangers”. Somija šogad noteikti nav starp turnīra favorītēm, taču ir spējusi pārsteigt.  Grupu turnīrā komandai trīs uzvaras (vienīgais zaudējums 1:4 pret Kanādu), savukārt ceturtdaļfinālā trešā periodā vidū izdevās atspēlēties un 23 sekundes pirms pamatlaika beigām izraut panākumu pret Zviedriju.

Ar septiņiem punktiem (4+3) izlases sastāvā rezultatīvākais spēlētājs ir Antons Lundels (“Panthers”), kas visu spēlētāju topā ļauj dalīt septīto pozīciju. Tāpat spilgtu sniegumu rāda turnīra rezultatīvākais aizsargs Topi Niemela (“Maple Leafs), kuram arī septiņi punkti (2+5).

ASV turnīru sāka ar zaudējumu pret Krieviju (3:5), kam sekoja trīs uzvaras pēc kārtas un tikšanās ceturtdaļfinālā ar Slovākiju. Spēle izvērtās gana spraiga, taču panākums amerikāņiem pārliecinošs – 5:2.

ASV var lepoties ar turnīra rezultatīvāko spēlētāju šobrīd. Ar deviņiem vārtiem un sešām piespēlēm izcēlies Trevors Zegras, kurš pārstāv Anaheimas “Ducks”.

Totalizatori par otrā pusfināla favorīti pārliecinoši uzskata ASV, 1.50 (Optibet, Pafbet) – 1.53 (11.lv), tikmēr Somijas izredzes uz panākumu novērtētas ar 4.40 (Pafbet) – 5.00 (Optibet).

Atpūtai pusfinālu dalībniecēm nebūs daudz laika, jo jau dienu vēlāk tiks noskaidrotu uzvarētāji finālspēlē un duelī par bronzu.