Klāt PČ hokejā – Vai Latvijas izlase mājās spēs sagādāt pārsteigumus

Jau piektdien Rīgā startē ilgi gaidītais PČ hokejā. Vai mājas sienas palīdzēs Latvijas izlasei tikt pie medaļām un kas ir turnīra favorīti – vērtē totalizatori.

PČ hokejā lielo sporta notikumu kalendārā atgriežas pēc gada pauzes. 2020. gada čempionātam vajadzēja notikt Šveicē, taču tas, līdzīgi kā daudzi citi sporta pasākumi, tika atcelti Covid-19 pandēmijas dēļ. Lai gan Latvija svinēja panākumu tā vietā notikušajā virtuālajā fanu balsojuma čempionātā, šobrīd čempiones godu tur Somija, kas triumfēja 2019. gada Bratislavas čempionātā. Latvija togad finišēja 10. pozīcijā.

Rīgā notiekošais PČ hokejā būs citādāks vairāku iemeslu dēļ. Galvenokārt, tāpēc ka Latvija stingros burbuļa apstākļos bez skatītāju klātbūtnes to rīkos viena, jo pāriniece Baltkrievija tiesības uz rīkošanu zaudēja politiskās situācijas dēļ. Tāpat, ja parasti turnīrs sākās maija sākumā, tad šogad tas pārcelts uz maija beigām un noslēgsies jūnija sākumā, pavisam neilgi pirms Eiropas čempionāta futbolā.

Latvijas izlase PČ hokejā uzsāks B apakšgrupā kopā Kanādu, Kazahstānu, Itāliju, ASV, Norvēģiju, Somiju un Vāciju. Kā zināms, ceturtdaļfinālā iekļūst četras labākās grupas izlases.

Diemžēl, šogad Latvijas izlasei nāksies iztikt bez stabilu NHL spēlētāju līdzdalības. Zemgus Girgensons (Bufalo “Sabres”) joprojām ārstē pirms sezonas sākuma gūto savainojumu, Elvis Merzļikins (Kolumbusas “Blue Jackets”) uz Rīgu nav devies ģimenes apsvērumu un nelielas traumas dēļ, Rūdolfs Balcers (Sanhosē “Sharks”) nav parakstījis jauno līgumu, kamēr Teodors Bļugers (Pitsburgas “Penguins”) cīnās Stenlija kausa izcīņā.

Tomēr viens no izlases vārtu vīriem būs Matīss Kivlenieks, kurš sezonas beigās aizvadīja divus mačus “Blue Jackets” rindās. Kopumā izlases kodolu ierasti veido KHL un Rīgas “Dinamo” spēlētāji. Viņu starpā ir arī Kaspars Daugaviņš, kam Podoļskas “Vitjaz” rindās padevās vēsturē rezultatīvākā sezona starp līgā spēlējušajiem latviešiem, kā arī Helsinku “Jokerit” vārtuvīrs Jānis Kalniņš. Noteikti jāizceļ arī Rodrigo Ābols, kurš aizvadījis ražīgu sezonu Zviedrijā.

Arī gatavošanās posms šoreiz bijis pavisam citādāks, kopumā aizvadot vien četras pilnvērtīgas pārbaudes spēles, kas pagaidām pārāk optimistisku skaitu nerada. Aprīlī izlase devās Slovākiju, kur ar mājiniekiem uzvaras dalītas uz pusēm (0:1 un 2:1), savukārt nedēļu pirms čempionāta starta Rīgā aizvadītas divas pārbaudes spēles pret Šveici, abās ciešot zaudējumus (0:3 un 1:2).

Kā jau katru gadu, komandas pamatmērķis ir ceturtdaļfināls, taču mājas čempionātā ambīcijām nenoliedzami jābūt augstākām. Totalizatori par iekļūšanu ceturdaļfinālā ir salīdzinoši optimistiski, tam dodot 2.55 (11.lv)  – 2.75 (Betsafe) koeficientus. Tikmēr izredzes uz triumfu B grupā totalizatori ar koeficientu 34.00 (Betsafe) – 41.00 (11.lv) vērtē kā piektās augstākās, priekšā palaižot Vāciju, pret kuru Latvijai, visticamāk, būs izšķirošā grupu turnīra spēle 1. jūnijā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Skatoties augstākos plauktos, iespēja, ka Latvija mājas PČ hokejā iegūs medaļas tiek vērtēta ar augsto 20.00 (11.lv) – 35.00 (Betsafe). Tāpat totalizatori sagatavojuši vairākas citas īpašās likmes. Piemēram, 11.lv iespēju, ka Latvijas izlase grupu turnīrā iegūs virs 7,5 punktiem vērtē ar 1.65, zem ar 2.10. Tikmēr Optibet iespēju, ka Latvijas izlase PČ hokejā noslēgs jau grupu turnīrā vērtē ar salīdzinoši zemo 1.55. Betsafe ar koeficientu 4.00 uzskata, ka par Latvijas izlases rezultatīvāko spēlētāju kļūs Kaspars Daugaviņš, kam ar 4.50 seko Rodrigo Ābols un Miks Indrašis ar 5.00.

Par turnīra favorītiem ar 3.40 (Optibet) -3.60 (Betsafe) uzskata Krieviju, kam ar 4.75 (Betsafe) – 5.50 (11.lv) seko Kanāda, taču turpat, turpat netālu ar 5.00 (Optibet) – 5.50 (11.lv, Betsafe) ir Čehija. Interesanti, ka ārpus favorītu trijnieka ir titulētā Zviedrija, 6.00 (Betsafe) – 6.50  (Optibet, 11.lv), un 2019. gada čempione Somija, 7.50 (11.lv) – 9.00 (Betsafe).