Kā zināms, 9.martā “boksa cīņu” aizvadīs pēdējā laika publiskās vides pretrunīgākie tēli – Andris Kivičs un Neids (Niks Endziņš). Protams, veikt likmes uz cīņas iznākumu piedāvā totalizatori, taču vakardienas Kiviča darbības raisīja vairākus jautājumus. 

Par pašu cīņu, tās iznākumiem, abu karstgalvju attiecību vēsturi nevēlamies daudz runāt, tomēr uzmanību pievērst lika Andra Kiviča vakar veiktais ieraksts sociālajā tīklā “Facebook”.

“”Pārliecināts” nav īstais vārds, lai pateiktu, kā jūtos pirms cīņas. Esmu absolūti drošs. Uzzināju, ka var uzlikt likmi, un nedomājot uzliku uz sevi, ” raksta Andris, pievienojot ekrānšāviņu ar it kā veiktu likmi uz sevi 500 eiro vērtībā Optibet totalizatorā. Tam sekoja ieraksts ar tiešo linku uz Optibet, kas gan vēlāk tika dzēsts.

"Pārliecināts" nav īstais vārds, lai pateiktu, kā jūtos pirms cīņas.Esmu absolūti drošs. Uzzināju, ka var uzlikt likmi,…

Posted by Andris Kivics on Esmaspäev, 4. märts 2019

1.Vai Andris drīkst veikt likmi uz sevi?

Protams, svarīgi saprast, ka šeit no profesionāla boksa/sporta nav ne smakas, un to parāda arī tas, ka likme tiek piedāvāta izklaides sadaļā.

Tajā pašā laikā, Optibet noteikumi vēsta to, ka  “Uzņēmums saglabā tiesības atcelt lietotāja likmes uz notikumu, ja kļūst zināms, ka Lietotājs ir viens no notikuma tiešiem dalībniekiem (spēlētājs, treneris, tiesnesis un t.t.). ”

Parastā situācijā darbības, kad dalībnieks veic likmi uz savu cīņu, nebūtu pieļaujamas,  un jāvaicā, vai tas ir pieļaujams arī šoreiz. Tomēr ņemot vērā, ka viss notiekošais ir šovs, iespējams, Andra un Optibet atbildība šobrīd ir tikai ētiskā līmenī.

2.Vai likme ir īsta?

Principā, šis arī raisa visvairāk jautājumu un aizdomu. Prakse liecina, ka šādām īpašajām likmēm ir dažādi ierobežojumi un limti, ņemot vērā to neprognozējamību.

Tā ir arī šoreiz. Maksimālā likme Optibet uz Kiviča un Neida cīņu ir 33.00-66.00 eiro robežās.

Tas nozīmē tikai divus potenciālus variantus – Kivičs ir ļoti, ļoti, ļoti aktīvs totalizatoru spēlmanis, un viņam Optibet ir mazāki ierobežojumi nekā parastajiem mirstīgajiem, vai arī tā, iespējams, ir reklāma, ko gan salīdzinoši grūti pierādīt.

Atcerēsimies kādu notikumu nedaudz vairāk nekā gadu atpakaļ. Pirms boksa mača starp Oleksandru Usiku un Mairi Briedi, interesantu avantūru veica Renārs Zeltiņš. Šovmenis savos sociālo tīklu kontos publicēja likmes čeku, kurā uz Brieža uzvaru veikta 500 eiro likme.

Acīgākie pamanīja, ka tas tika izdarīts testa terminālī, līdz ar to drosmīgie ieraksti tika veikli dzēsti. 🙂 Taču nesteigsimies ar secinājumu veikšanu, ka līdzīgu joku izdarījis arī Andris.

Attēlu rezultāti vaicājumam “zeltiņš briedis”

3.Atšķirīgie koeficienti uz iznākumiem.

Optibet nav vienīgais totalizators, kurš ļauj veikt likmes uz minēto cīņu. To dara arī, piemēram, Betsafe. Lai gan abos totalizatoros favorīts ir viens un tas pats (Kivičs), koeficienti ir atšķirīgi.

Ņemot vērā plašo tirgu, totalizatori sīvi konkurē savā starpā, un mēģina piedāvāt simpātiskākus iznākumus uz kādu notikumu, lai spēlētāji veiktu likmi tieši pie viņiem.

To aktīvi arī totalizatoru spēlētāji, pielietojot tā saucamo sporta arbitrāžas principu, veicot likmes uz abiem iznākumiem atšķirīgos totalizatoros, radot iespēju gūt kaut nelielu peļņu jebkurā gadījumā. Likmu limiti uz attiecīgo cīņu gan ierobežo iespējas šādā veidā gūt kādu pieklājīgu peļņu.

Veiksmes abiem kaujiniekiem, taču šādas darbības totalizatoru tēlam par labu nenāk.