Otrdien ar septiņām spēlēm sākas CHL izslēgšanas spēles. Vienā no tām Ronalda Ķēniņa “Laussane” spēkosies “Pilsen”. Kā dueli vērtē totalizatori?

Ķēniņa pārstāvētajai “Laussane” Čempionu hokeja līgas izslēgšanas spēlēs izdevās iekļūt jau debijas sezonā. Šveices klubs sešās spēlēs izcīnīja četras uzvaras (divas papildlaikā) un piedzīvoja divus zaudējumus (abi papildlaikā), kas ar 12 punktiem ļāvis ieņemt pirmo pozīciju D grupā. Tuvākais sekotājs Minskas “Yunost” apsteigts par trīs punktu tiesu.

Komandas rezultatīvākais spēlētājs grupu turnīrā ar septiņiem punktiem (3+4) ir Kristofs Beršijs, kuram ar četriem punktiem seko Džoels Vermins. Tikmēr Ķēniņš aizvadītajās sešās spēlēs guvis vienus vārtus un atdevis rezultatīvu piespēli, kā arī iekrājis pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Vietējā čempionātā “Laussane” pēc aizvadītām 19 spēlēm ar 10 panākumiem un deviņiem zaudējumiem atrodas kopvērtējuma trešajā vietā. Tur no komandas spēlētājiem labāk veicies Dastinam Džefrinam, kurš guvis sešus vārtus un atdevis 12 rezultatīvas piespēles, savukārt Ķēniņš ar deviņiem punktiem (1+8) ir dalīti septītais rezultatīvākais.

“Pilsen” CHL spēlē jau trešo sezonu. Pagājušajā sezonā Čehijas klubam izdevās aizcīnīties līdz pusfinālam, kurā atzīts “Frolunda” pārākums, kura vēlāk arī kļuva par čempioni.

Šosezon komanda grupu turnīrā izcīnīja piecus panākumus (trīs papildlaikā) un vienu zaudējumu, kas ieņemt otro vietu B grupā. Pirmajā vietā ierindojās “EV Zug” no Šveices, kura četras reizes uzvarēja pamatlaikā un divreiz atzina sakāvi papildlaikā.

“Pilsen” rezultatīvākais spēlētājs ar 12 punktiem (8+4) ir Milans Gulašs,  turklāt tas ļauj atrasties turnīra rezultatīvāko spēlētāju otrajā pozīcijā. Tikmēr otrs komandas rezultatīvākais spēlētājs ar pieciem punktiem (2+3) ir Voitehs Nemecs.

Čehijas čempionātā klubs šosezon aizvadījis 16 spēles un ar 32 punktiem (10-2-4) atrodas vicelīderu godā. Šeit jau minētais Gulašs ar 17 vārtiem un 15 piespēlēm ir līgas pārliecinoši rezultatīvākais spēlētājs.

Pirmajā astotdaļfinālā spēlē totalizatori favorītu statusu piešķīrusi “Pilsen”, kura panākuma iespējamība pamatlaikā novērtēta ar 2.03 (Betsafe, Synottip) – 2.17. Tikmēr “Laussane” izredzes uzvarēt pamatlaikā vērtētas ar 2.65 (Pafbet) –  3.00 (Betsafe). Iespējai, ka spēle nonāks līdz papildlaikam koeficienti 4.00 (Pafbet) – 4.22 (Synottip) robežās.

Vārtu līnijā 5.5 neliels pārsvars ZEM, 1.74 (Betsafe, Optibet) – 1.76 (Synottip). Tikmēr VIRS iespējai koeficienti 1.97 (Synottip) – 1.99 (Betsafe) robežās. “Laussane” šosezon CHL vidēji spēlē iemetusi 3,3 ripas spēlē un ielaidusi 2,8. “Pilsen” vidēji spēlē izcēlusies ar četriem vārtu guvumiem, kamēr ielaisti 2,6.